škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.6 TDI hangi eurodizel tavsiye edersiniz?

dragut · 61 · 26535

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı dragut

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Selam, arkadaşlar, bu gün aracımı teslim alacağım. 1.6 TDI DSG AUTO CLASİC
Dikmende oturuyorum. Hangi Euro dizel yakıtı tavsiye edersiniz? Araç common Rail. BP ultimate dizel mi Shell V pover mı shell GTL ye fazla para ödemeye gerek var mı? Fikirleriniz benim için önemli araç 0 bu gün aksam teslim alacağım.şimdiden teşekkürler

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı kobak

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bp ultimate dizel
Shell v power dizel
Total excellium dizel

Güvenle tercih edilebilir bence. Devamlı üçünden alıyorum.

Škoda Superb Mk1 (3U)

efe_38

• Ziyaretçi
biz shell euro dizel kullanıyoruz :ok: rast gelmediği zaman opet,total,bp gibi yerlerdende aldığımız oluyor ama shell'inki bir numara,performansta bile fark ediyor :)

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mayham85;99261
shell hariç hepsi olur.

bir sorun mu yaşadın abi?

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;99265
bir sorun mu yaşadın abi?

2006 yılında fiesta marka aracımın benzin pompası tıkanması ve yakıttaki pisliklerin yakıt sistemini darma duman etmesinden dolayı enjektörlerden yakıt pompasına kadar bilimum yakıt sistemi değişti. gerçi shell masrafın yarısını karşıladı. o güne kadar sadece shell kullanıyordm. artık önünden bile geçmiyorm. hiç bir zamanda bir opetten totaldan yada başka yerden aldığım yakıtla gittiğim kadar kmde gidemedim.

gerçi ben benzinden dolayı yaşadım ve shellden soğudum.
« Son Düzenleme: 30 Nisan 2010, 18:08:20 Gönderen: mayham85 »

Çevrimdışı srcn09

• Turbocharged Direct Injec
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.passatturkiye.com
Biz Benzinlide BP Dizel de OPET Euro dizel kullanıyoruz ;) Çok araştırmıştım ve BP ve Opet'in dizeli diğer istasyonlara göre daha iyi çıktı Opet'in dizeli biraz daha dinlendirilmiş olmasından 19 aydır Opet kullanıyoruz bir sıkıntı yaşamadık ;) Hediyeleri de ayrı bir güzel :D
2008 VOLKSWAGEN PASSAT 2.0 TDI CR 140HP 6-DSG COMFORTLİNE REFLEKS GÜMÜŞ

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: srcn09;99269
Biz Benzinlide BP Dizel de OPET Euro dizel kullanıyoruz ;) Çok araştırmıştım ve BP ve Opet'in dizeli diğer istasyonlara göre daha iyi çıktı Opet'in dizeli biraz daha dinlendirilmiş olmasından 19 aydır Opet kullanıyoruz bir sıkıntı yaşamadık ;) Hediyeleri de ayrı bir güzel :D

Opettede mehmetçik vakfı en iyisi temiz,yeni ve ilgililer :ok:

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Shell alın, yada deneyin zaten kendiniz Shell almaya kanaat getirirsiniz TDI makinesine. Shell GTL ile daha az km gidiyor bariz ama devirlenme daha tatlı. İnce bir yakıt şahsen tercihimdir.

Çevrimdışı srcn09

• Turbocharged Direct Injec
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.passatturkiye.com
Alıntı yapılan: kadir_;99270
Opettede mehmetçik vakfı en iyisi temiz,yeni ve ilgililer :ok:

Bizim gittiğimiz neresi adını bilmiyorum Hemen Polat Towe'ın yanında eskiden Elf di total oldu şimdi Opet Passatı almadan önce açılmıştı be gerçekten çok ilgililer bazen ordan geçerken rica ediyorum basınçlı makineleri ile aracı da yıkıyoruz :D
2008 VOLKSWAGEN PASSAT 2.0 TDI CR 140HP 6-DSG COMFORTLİNE REFLEKS GÜMÜŞ

fabialife

• Ziyaretçi
shell eurodizel ve PO Vmax10 katkılı eurodizel (shell GTL ile aynı ürün ama normal eurodizelden fiyat farkı yok.)

efe_38

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: hakanerdogan;99272
Shell alın, yada deneyin zaten kendiniz Shell almaya kanaat getirirsiniz TDI makinesine. Shell GTL ile daha az km gidiyor bariz ama devirlenme daha tatlı. İnce bir yakıt şahsen tercihimdir.

aynen :ok: shell'in dizeli çok güzel,benzinini falan bilmem.

doğuda shell yoktur, çünkü shell en çok denetlenen benzin istasyonu vede kaçakmış suluymuş falan olmuyor.

zamanında astraya ne benzinler almıştık bpden yarısı su :hanz:

shellin dizelini şöyle anlatıyım,yeni araçlarda pek farkedilmeyebilir performans,devir falan.

bizdeki eski minibüse hep opet,akpet,bp,total gibi yerlerden alırdık.

araba euro dizelle çalışmıyor aga :++:babam birkaç yıl önce şuna bir euro dizel alıyımda insanlığı bellesin demiş :hhh: getmiş almış bidene sonra araç ne filitre kodu ne motor 1milyar masraf çıkardı :sopa:

neyse birkerede shellden dizel aldık(normal ha :D) abowww araba 2le zor çıktığı yerleri 3le yardırıyo :ok::ok:

ama şuda var ince olduğu için daha fazla yakıyor,dizeli seven yaktığına katlanır :)
« Son Düzenleme: 30 Nisan 2010, 19:02:51 Gönderen: efe_38 »

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Shell'den alırken dikkat edin, en kontrolsuz istasyonlara sahip ya da fiyat politikaları öyle -ki ben öyle politikaya....neyse. İstanbul'un göbeğinde ben BP'den 3.650'den alırken Shell 3.700'den basıyordu depoya. Neredeyse 20 yıldır BP kullanıyorum bir kere şikayetim olmadı, ne pislik ne arıza v.s. Bir kaç kere yolda bırakıyordu,saçma salak yaptı arabayı, değil yakıt içme suyu almam Shell'den. BMW, Mercedes dizelleri için BP "tavsiye" ediyor.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FF;99291
Shell'den alırken dikkat edin, en kontrolsuz istasyonlara sahip ya da fiyat politikaları öyle -ki ben öyle politikaya....neyse. İstanbul'un göbeğinde ben BP'den 3.650'den alırken Shell 3.700'den basıyordu depoya. Neredeyse 20 yıldır BP kullanıyorum bir kere şikayetim olmadı, ne pislik ne arıza v.s. Bir kaç kere yolda bırakıyordu,saçma salak yaptı arabayı, değil yakıt içme suyu almam Shell'den. BMW, Mercedes dizelleri için BP "tavsiye" ediyor.

Bizim araba çoğu zaman BP den alınca tek seferde marş basmıyodu nedenini çözememişimdir bu zamana kadar :hanz: