škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

PTT Karşı Ödemeli Kargo

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fizikchi

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba;

Sahibinden.com'da İpodumu satışa çıkardım, Trabzondan teklif geldi.

Alıcı diyor ki;

Sen ptt kargoya karşı ödemeli olarak ver fiyatı 205 TL(ipod fiyatı+kargo parası) olarak belirle ben burdan vereyim diyor.

Hiç böyle satış yapan oldu mu?

Bu yol güvenilir mi?Ben parayı postaneden mi alacağım?

Herhangi bir dolandırıcılığa kurban gidebilir miyim? :D

Teşekkürler.

İlan:
http://www.sahibinden.com/acil-yeni_5_nesil_8_gb_ipod_az_kullanilmis_cok_temiz_220_tl_-38WQQaXQQ24791416WQQpXQQdisplayitem
Boya Koruyamamacı

Çevrimdışı xxman

• New York Subesi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bir zamanlar böyle bir alışveriş yapmıştım.

Postacı geldi ona ödemeyi yaptım, oda bana ürünü verdi. Ödemeyi yapmadan paketi açtırmıyorlar bile.

Satıcı için bilmemde, alıcı için paketi açınca boş çıkması bence daha riskli :)..Postacıya bu boş deme şansınız da yok.

Bu yazdıklarımdan terse gidince, bir dolandırıcılık olacağını zannetmiyorum. Daha iyi bilen arkadaşlar vardır.
Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir,
Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir

Çevrimdışı ero__

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben tavsiye etmiyorum. Gittigidiyor ya da Sahibinden'in GET ini kullanın. Azcık zararınız olur belki ama iş garanti olur.

Hoş içinin değişip iadesi de mümkün tabi. Her şartta risk var ne yazık ki...

Çevrimdışı fizikchi

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Pazartesi gidip ptt ile konuşacağım güvenli derlerse gönderirim.Ptt'den cok adamın tavrı hoşuma gitmedi.

Msnden göstereyim bak diyorum, cevap bile vermiyo, adresi veriyo fiyatı 203 olarak belirle alırım ordan diyo.sonrada kutusu herseyi tam mı diye soruyo :D
Boya Koruyamamacı

efe_38

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: fizikchi;99628
Pazartesi gidip ptt ile konuşacağım güvenli derlerse gönderirim.Ptt'den cok adamın tavrı hoşuma gitmedi.

Msnden göstereyim bak diyorum, cevap bile vermiyo, adresi veriyo fiyatı 203 olarak belirle alırım ordan diyo.sonrada kutusu herseyi tam mı diye soruyo :D

o da iyiymiş :++:

sizin hesabınıza çıkarsaya adam akıllı:)