škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Ankara'da gümrük ile ilgili işler nereden halledilir?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı TOOWYLDE

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar.Amerika'dan uçakla bir siparişim yollandı bana birleşik devletler postası(USPS) ile.Ebay'den aldım.USPS'in sitesinde gönderi koduyla paketin türkiye'ye ulaştığını gördüm.Paket adresime yollanmıştı.Ama 5-6 gündür bekliyorum henüz elime ulaşmadı.Şimdi sorularım:
---Türkiye'de bunun bana ulaştırılmasını PTT'mi yapıyor bilen var mıdır? Yurtdışı gönderiler  için PTT'ye mi gitmeliyim?
---Paketin vergi için gümrüğe takılma ihtimaline karşı Ankara'da nereye gidip danışabilirim?Paket kargo dahil 170$ tutmuştu ve içinde sadece tek bir nesne var  vergi alacaklarını sanmıyorum ama :sopa:
  bu konuda bir deneyim yaşamış olan varsa ve yardım ederse çok minnettar olurum.:)

Çevrimdışı rayen

• Seyirci
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bildiğim kadarıyla kargonuzu Ptt getirecek. Ptt'ye gittiğinizde takip numarasını verin size nerede olduğunu söylüyorlar. Endişe etmenize gerek yok. Kargolar yurtdışından ülkemize hızlı giriş yapıyorlar, ama ülkemizde hız kesiyorlar. Malum Ptt henüz çağa ayak uyduramadı. :)
Geçen hafta Kore'den gelen kargomu, apartman girişine bırakıp gitmişler. Komşu haber vermese ben hala kargo yolu gözlüyor olacaktım. :++: