škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

YARDIM....! Klimadan gelen pis koku

0 Üye ve 11 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı osiiso

• ST Sivas Şubesi
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar iyi günler

Toyota aracımın yaklaşık 3-4 aydır klimasından çok pis bir koku geliyor, kendim internette bulduğum klima köpükleriyle temizlemek istedim ( arexon marka) ama kısmı bir düzelme oldu, servise gittim, servis 50 bin  bakımında polen filitresinin değişmediğini, saedece kontrol edildiğini söyledi, ve güya polen filitresini temizleyip, sprey koku sıkmışlar, 1hafta sürdü etkisi ve şu an aynı pis koku geliyor, Az önce eve gelince filitreyi sökmeyi denedim, sökmesi kolaymış, filitrenin rengi siyaha çalıyordu, pörsümüsş bir haldeydi, Orjinali 65tl imiş, yan sanayi 20 tl gibi,

şunu merak ediyorum, rengi siyaha çalıyor, yanları beyaz baya, değişmesi lazımmı acaba, yada yan sanayi kullansam ne olur olmazmı, 5000 km bir değiştireyim, bilgisi olan arkadaşlar varsa yardımlarınızı bekliyorum...
.

[SIGPIC][/SIGPIC]

"2007 Corolla 1.6 MMT Xenon+VSC"

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
65 tl ye polen filtresi altın kaplama felanmıymış o?

Karbon filtreler bile o kadar pahalı değil üzerinde pislik çe çöp toz varsa değiştir yeni filtre bembeyaz tertemiz olur o küf kokusudur büyük ihtimalla. . Değiştirince düzelmesi lazım biz sene 1 kez değiştiririz zamanla küf yapıp dediğiniz gibi kokuyor :)

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Polen filtresinin tek başına değişmesi sorunu çözmeyebilir..evaporatörün yüzeyinde pislik yapıştığından nemle birlikte koku yapar.Özellikle klima açılıp-kapandıktan sonraki süre içinde kokmaya başlar..

Karbonlu filtreler bile o kadar pahalı değil..Mümkünse karbonlu filtre alın.İç sirkülasyon düğmesi açık bile olsa dışarıdan gelen pis egsoz kokusunu falan ciddi oranda kesiyor.Filtrelerde yan sanayi düşünmeyin bile.Çok farkettiriyor..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı osiiso

• ST Sivas Şubesi
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
peki arkadaşlar bana önerebileceğiniz bir marka veya bir site ismi varmı, 2 saatir ürün arıyorum, Bosch a baktım, satışını yapan yok, Sivas ta hep yan sanayi var, serviste mağlum zaten...

bide bu evaporatör temizliğini kim yapabilir?
.

[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı AhmetH

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
evoporatörü biyerleri sökmeden ulaşmak zor :)

spreyler  falan  hiç bir işe yaramıyormuş   pis koku varsa  dip bucak  temizlemek lazım mış  aleti..

bu arada filitre filitredir  en az  %70 fazla  ücret verdiğinizi düşünürüm  60 küsür liraya alırsanız..

yan sanayi alıp  sık değiştirmek iyidir ..

fabialife

• Ziyaretçi
polen filtresi için çok para vermeye gerek yok neticede dışarıdan gelen havayı filtre edecek. yan sanayi iyi bir marka alın.

http://www.hepsiburada.com/stac-klima-dezenfektan-spreyi-250-ml-090150/ProductDetails.aspx?productId=otm090150&categoryId=26001

ben bu üründen 2 tane evdeki klimalar için 1 tane de araba için kullandım sonuçtan memnunum.2 tane de arkadaşların arabalar için getirttim onlarıda kullanacağız.
bu da italyan malı ve fiyatı çok makul. sen de 2 tane getirt önce birisini kullan sorun büyük ihtimalle çözülür diğerini daha sonra kullanırsın.
bu ürün köpük değil bildiğin oda spreyi gibi.

Çevrimdışı osiiso

• ST Sivas Şubesi
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar herkese çok teşekkürler, çok sağolun, fikirleriniz benim için çok iyi oldu...
.

[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı osiiso

• ST Sivas Şubesi
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkdaşlar bugün "Sardes" markalı polen filitremi taktım arcıma, Corolla 2007 model polen filitresi bulmak zor oldu, sipariş verilen filitrenin gelmesi gecikince bende eski filitremi yıkadım, baya pismiş, yıkayınca aldım, kurudu tam taktım, tel geldi polen filitreniz geldi diye, bembeyaz tertemiz, normalde Karbon granillü düşünmüştüm, ama yokmuş bizim modele uygun,

yalnız arkadaşlar ilk açılınca klima hafiften 3-5 saniyelik koku var, nem gibi, sonra kesiliyor, normalde de böylemidir? yoksa temizleme syreylerini kullanayım mı?

ne dersiniz?
.

[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: osiiso;101697
Arkdaşlar bugün "Sardes" markalı polen filitremi taktım arcıma, Corolla 2007 model polen filitresi bulmak zor oldu, sipariş verilen filitrenin gelmesi gecikince bende eski filitremi yıkadım, baya pismiş, yıkayınca aldım, kurudu tam taktım, tel geldi polen filitreniz geldi diye, bembeyaz tertemiz, normalde Karbon granillü düşünmüştüm, ama yokmuş bizim modele uygun,

yalnız arkadaşlar ilk açılınca klima hafiften 3-5 saniyelik koku var, nem gibi, sonra kesiliyor, normalde de böylemidir? yoksa temizleme syreylerini kullanayım mı?

ne dersiniz?

Aslında normal değil.Belliki pislik var yine..Aslında solvent sıkıp temizlemek lazım gelir ama onu araç içinde uygulamak hem araç için riskli(plastikleri kabartabilir) Hemde solunması zararlı biraz.(Çok hapşurtuyor :D )

Bende de var o koku.24.000 km sonunda benimde araba artık kirlenmiş :) Polen değişti ama yinede koku devam ediyor.Tavsiye edilenleri sırayla deneyeceğim..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı osiiso

• ST Sivas Şubesi
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Gökhan bey sorunu çözebildiniz mi? Az önce eve gelirken klima kapalıyken bile arada kötü koku az da olsa geldi, rahatsız oldum, daha önce sprey temizliği yapmıştım, sonra poleni değiştirdim, ama genede koku var, ne yapsak, bidaha sprey köpük yapsam mı acaba?

Alıntı yapılan: mygokhan;101886
Aslında normal değil.Belliki pislik var yine..Aslında solvent sıkıp temizlemek lazım gelir ama onu araç içinde uygulamak hem araç için riskli(plastikleri kabartabilir) Hemde solunması zararlı biraz.(Çok hapşurtuyor :D )

Bende de var o koku.24.000 km sonunda benimde araba artık kirlenmiş :) Polen değişti ama yinede koku devam ediyor.Tavsiye edilenleri sırayla deneyeceğim..
« Son Düzenleme: 17 Mayıs 2010, 22:42:56 Gönderen: osiiso »
.

[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: osiiso;104881
Gökhan bey sorunu çözebildiniz mi? Az önce eve gelirken klima kapalıyken bile arada kötü koku az da olsa geldi, rahatsız oldum, daha önce sprey temizliği yapmıştım, sonra poleni değiştirdim, ama genede koku var, ne yapsak, bidaha sprey köpük yapsam mı acaba?

Henüz bir çalışmam olmadı..İlk fırsatta uygulayacağım..:ok:
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı osiiso

• ST Sivas Şubesi
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
evaporator temizliğini araştırırken internette bu adrese rastladım
http://www.elcielektronik.com/dezenfektan.php

daha sonra baktım online market te varmış, ama ben hala evaporatore nasıl ulaşacağımı bilmiyorum, polen filiresinden sonramı yoksa öncemi dir bu?
servis uğraşmak istemiyor, sprey sıkıp gönderiyor. ve gene Fakir 'in bir ürünü varmış, yorumlarınızı bekliyorum...

http://www.elcimarketim.com/Evaporator-Temizleyici,PR-8.html

http://www.elcimarketim.com/Klima-Dezenfektanlari-B8-plus,CA2-36.html

http://temizlikdeposu.com/asp/product/692/FAKIR-CLIMAX-KLIMA-TEMIZLEYICI-0-50
« Son Düzenleme: 19 Mayıs 2010, 20:15:56 Gönderen: osiiso »
.

[SIGPIC][/SIGPIC]