škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yüksek Hızda Fren Diskleri

Ziyaretçi · 26 · 7436

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bizimkiler bu kadar ısınmıyordur diye düşünüyorum.Birde lemans yarışlarında seramik disk kullanıyorlar birde süper sportlarda var mesela SLS de mevcut :)

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com

efe_38

• Ziyaretçi
onlar disklerin ısınmasıyla oluşmuşsa bagajdaki ışık ne?

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: efe_38;100865
onlar disklerin ısınmasıyla oluşmuşsa bagajdaki ışık ne?

stoplar biraz yansıma yapmış

efe_38

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: dgn;100868
stoplar biraz yansıma yapmış

ben pek inanmadım yaw :++: kaçla gidiyomuşki frene basınca diskler nar gibi kızarmış..

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: efe_38;100871
ben pek inanmadım yaw :++: kaçla gidiyomuşki frene basınca diskler nar gibi kızarmış..
Frene basmaya gerek yok ki. Yüksek ve sabit bir hızda giderken gayet kızarık oluyorlar.:wnk:

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Gece etaplarında sıkça belli olur, alev gibi olur onlar, o hıza o frene normal...

Çevrimdışı demir_01

• O şimdi asker
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı ero__

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Gaz + Fren kombinasyonu olduğu için daha çok yapar böyle :)

efe_38

• Ziyaretçi
hiç bilmiyordum böyle olduğunu,rallileri falan çok seyrederim ama hiç rastgelmedim,sayenizde öğrenmiş olduk :ok:

Çevrimdışı abidincek

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
çok ilginç hakketen bende ilk görüyorum.. banda neon aydınlatma gibi geldi. bu kadar kızardınmı lasikler yanmaz mı? 2 yıl önce tem de hız 160 civarı arka lastiğin asırı ısınmasında yanaktan havası idi.. verilmis sadakamız varmış emniyet seridine zar zor geçtim. :)

demem odurki bu kadar ısınma olsa bu kadarhız ve manevraya o lastikler dayanmaz gibi geliyor.

tabi profosyonellik var işin içinde ?????her sey olabilir   :++::++::++::++:
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: abidincek;100928
çok ilginç hakketen bende ilk görüyorum.. banda neon aydınlatma gibi geldi. bu kadar kızardınmı lasikler yanmaz mı? 2 yıl önce tem de hız 160 civarı arka lastiğin asırı ısınmasında yanaktan havası idi.. verilmis sadakamız varmış emniyet seridine zar zor geçtim. :)

demem odurki bu kadar ısınma olsa bu kadarhız ve manevraya o lastikler dayanmaz gibi geliyor.

tabi profosyonellik var işin içinde ?????her sey olabilir :++::++::++::++:

Lemans yarışlarında müthiş ısınıyor çok dayanıklı olarak bilinene seramik diskler bile bazı zamanda patlayabiliyor formula araçlarına bundan dolayı soğutucu tarzında kapaklar felan taktılar.

Birde uzun yolda aracın disklerine sus tutmayın zamanla özelliğini yitirip bozuluyor soğumasını bekleyin:ok:

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yarışta yollar tozlu stoplardan görüldüğü üzere fren anı, disk ve balata arasına dolan tozlar bu kıvılcımlara sebep oluyor. taşlama makinasının demire sürtünmesiyle aynı olay. birde aşırı fren kullanııyla birleşince görüntü ayrı güzel.

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
fransa rallisiydi sanırım seyirci etabında gece bunn aynını kamera birkaç kez tekrar etmişti.
hatta f1 racının bi fren resmi vardı bende ondada frenler akkor olmuştu.