škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

sabit gazla giderken hafif tekleme sorunu

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fedon16

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
s.a arkadaşlar aranıza yeni katıldım. 2005 model a5 kasa fsi octaviam var aracım sabit hızda ve gazla giderken hafif tekleme yapıyor. ayağımdan ayarlayamıyorummu diye düşündüm . hız sabitleyicisine aldığımda da aynı problemi yaptı. ekranda devir saatine baktığımda devir saati de sabit durmadığını çok az titreme yaptığını farkettim . neden olabilir. yardımlarınızı bekliyorum. teşekkürler..

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Aramıza :wlc:

Aracın bakım durumu nasıl? Kaç km'de? Boğaz temizliği falan yapıldı mı hiç?

Çevrimdışı razor10

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
hoşgeldiniz.. ya boğaz kelebeği,ya ateşleme bobinlerinden 1 tanesi gümledi,weyada pis benzin..

Çevrimdışı fedon16

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
aracı ben 1 hafta önce aldım 60,000 km de almadan skoda yetkili servise götürdüm 57,000 de bakım yapılmış. sehiriçi kullanımda anlaşılmıyor. dün uzun yola gittiğimde farkettim ve konuyu sizlere taşıdım. bugun gidip boğaz kelebeğine bi baktıracam.

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Boğaz kelebeği
ateşleme kablolari
lpg ayari ve lpg filtresinin değişimi gerekebilir

hakanerdogan

• Ziyaretçi
FSI ise muhtemelen LPG yoktur.

Eğer ki kontrol sonrası yukarda sayılan her şey temiz çıkarsa memleketimizde FSI motorların vuruntu sorunsalı halihazırda mevcuttur.

FSI makinesinin sıkıştırma oranı normal benzinli makinelerden farklı olduğundan yakıtı çok seçer.

Şimdi 12 gibi yüksek bir sıkıştırma oranı olduğundan yanma direnci daha yüksek yakıtlar seçin. Türkçesi oktanı yükseltin diyorum yani.

Şayet 95 oktan alıyorsanız (her FSI yapmıyor dahi olsa) yapabilir. Doğal karşılanabilir. 97-98 hatta bilmiyorum kaldıysa Shell'in 100 oktan yakıtlarını deneyin.

Bu sorun hep var, motorun suçu değil aslında sorunun sebebi, yakıttan oluyor.

Çevrimdışı fedon16

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. dediğiniz gibi çıktı. usta kelebeğe baktığında çamur gibi olduğunu bende gördüm. temizlendi.şuan sorun yok. tekrar sorun yaparsa orjinal buji alıp takçaz dedi. üstündekiler bosch marka buji. fsi motorlarda hangi buji kullanıldığını ustada bilmiyor. sorun olursa araştırırız dedi. bide benzini opet ten alıyorum. shel ve bp den almamı söyledi.

Çevrimdışı mxengine

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Fabrika çıkışı NGK geliyor doguş oto bosh takıyor ikiside problemsiz çalıştırır kaliteli bujiler...