škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yürü be; "Ben kendim muayene olamıyorum!"

Ziyaretçi · 27 · 9044

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
:++: :++: :++:

Böyle düşünen insan çok..Kaza yapıp veya kazaya sebebiyet verdiğinde ağlıyorlar..Eğitim şart!
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı AhmetH

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
dayı  çok doğal adam  yahu :D

şive neresi  sizce ?

Hakan  Bolu diyor ben trakya tarafı gibi düşünüyorum  sizce dayı  nereli :D ?

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ege tarafları..Denizli falan mı acaba?
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: mygokhan;103085
:++: :++: :++:

Böyle düşünen insan çok..Kaza yapıp veya kazaya sebebiyet verdiğinde ağlıyorlar..Eğitim şart!

İnsana rahatça yaşayabileceği ortamı sağlayacak iktisadî bir düzen olmadıkça bu insanların suçlanması anlamsız, benim param var ben kalınım yapıyorum alıyorum ediyorum vs... biraz bu tarza kaçıyor.

Böle adamlar yıllarca çalışıyor, evde okuyan 3 bebesi, boğazı faturası derken haliyle ihmâl edebiliyor ne yapsınlar. Herkesin arabaya dökecek parası olamayabiliyor, hadi onu geçtim adam haklı, eğitim, sağlık, güvenlik daha oturmamış, yollar mayın tarlası gibi iken Avrupa olmayan yerde "standardını aramak" ütopik.

Adam haklı.

Çevrimdışı AhmetH

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlarımdan biri Muğla  olabilir  dedi... :D

yok mu  tahmin  yada bilen :)  ?

Ugur A.

• Ziyaretçi

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;103088
İnsana rahatça yaşayabileceği ortamı sağlayacak iktisadî bir düzen olmadıkça bu insanların suçlanması anlamsız, benim param var ben kalınım yapıyorum alıyorum ediyorum vs... biraz bu tarza kaçıyor.

Böle adamlar yıllarca çalışıyor, evde okuyan 3 bebesi, boğazı faturası derken haliyle ihmâl edebiliyor ne yapsınlar. Herkesin arabaya dökecek parası olamayabiliyor, hadi onu geçtim adam haklı, eğitim, sağlık, güvenlik daha oturmamış, yollar mayın tarlası gibi iken Avrupa olmayan yerde "standardını aramak" ütopik.

Adam haklı.

Teknoloji gelişiyor, yollar gelişiyor.Eskidenki yol kalabalıklığı, şartları şimdiki ile heryerde bir değil.

Ben Bursa'da şehir içinde ilerlerken bu frensiz, bakımsız arabası ile hakimiyetini kaybetip veya duramayıp bana çarpsa ne olacak??

Eğitim, sağlık, güvenlik daha oturmamış diyorsunda bu işe bir yerden başlanmalı..

Aaa nede olsa sokaklar pis bende sokağa çöp atsam bişey olmaz gibi bişey bu..

Markası modeli ne olursa olsun 1975 - 80 model araç bile yeri geldiğinde şehir içinde benimle beraber 100 km/h hıza çıkıyorsa ona gerekli önlemler aldırılmalı..Parası yok mu? Binmeyecek abi o zaman..Eşşeğe biniyorsan osuruğuna katlanacaksın yapacak bişey yok..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: mygokhan;103129
Teknoloji gelişiyor, yollar gelişiyor.Eskidenki yol kalabalıklığı, şartları şimdiki ile heryerde bir değil.

Ben Bursa'da şehir içinde ilerlerken bu frensiz, bakımsız arabası ile hakimiyetini kaybetip veya duramayıp bana çarpsa ne olacak??

Eğitim, sağlık, güvenlik daha oturmamış diyorsunda bu işe bir yerden başlanmalı..

Markası modeli ne olursa olsun 1975 - 80 model araç bile yeri geldiğinde şehir içinde benimle beraber 100 km/h hıza çıkıyorsa ona gerekli önlemler aldırılmalı..Parası yok mu? Binmeyecek abi o zaman..
Eşşeğe biniyorsan osuruğuna katlanacaksın yapacak bişey yok..
Size yakıştırabilemedim Gökhan Bey.:hih:
:rm::hanz::lol::haha::++::rock1:

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;103129

Markası modeli ne olursa olsun 1975 - 80 model araç bile yeri geldiğinde şehir içinde benimle beraber 100 km/h hıza çıkıyorsa ona gerekli önlemler aldırılmalı..Parası yok mu? Binmeyecek abi o zaman..Eşşeğe biniyorsan osuruğuna katlanacaksın yapacak bişey yok..
+1985

dün demiryolu dersinde ulaşım anabilim dalı hocamız karayolları ile ortak bir konuda (frenaj hesaplaması) bir örnek vermişti. 'günümzde araçların ortalama fren mesafesi 35 40 mt arasındadır. ancak biz tasarım yaparken o şekilde alamayız eski yıpranmış ve düşük standartlı araçlarında aynı yolad gideceğini düşünerek frenaj mesafesini 100 mt olark almamız gerekir' demişti.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: mayham85;103272
+1985

dün demiryolu dersinde ulaşım anabilim dalı hocamız karayolları ile ortak bir konuda (frenaj hesaplaması) bir örnek vermişti. 'günümzde araçların ortalama fren mesafesi 35 40 mt arasındadır. ancak biz tasarım yaparken o şekilde alamayız eski yıpranmış ve düşük standartlı araçlarında aynı yolad gideceğini düşünerek frenaj mesafesini 100 mt olark almamız gerekir' demişti.
Tabii ki.
Favorit iyi arabadır, hoş arabadır diye anlatırız ama 100-0 km/s fren mesafesi 53 metredir. 40-45 metre desen yeni nesil otomobillerin fren mesafesini, arada çok ciddi bir fark var.

Çevrimdışı ipekis

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Video seyrederken eğlenceli ,komik.Bende dayıya güldüm.Sempatikte ayrıca...

Ama aslında,işini kolaydan halletmeye çalışan,en ufak bir zahmete giremeyen,bekleyemeyen,muayene parasını veriyoruz da hala niye arabamı geçirmiyorlar diyen.İstediği olmayınca da sinirlenen, birde üstüne sinirini haklıymış gibi gösteren ve bunu insanlara anlatarak onları da ikna etmeye çalışan insanlar artık azalmalıdır.

Adamın demek istediği ; eskiden karayollarındaki adamlar hiçbirşeye bakmazdı.Bizde ne güzel farı bile yanmayan,hatta yerinde olmayan arabaları muayeneden geçirirdik.Sonra farı yanmayan ,frenleri tutmayan arabalarla gece trafikte gezer elalemin arabasına da bir güzel vururduk.Aynen mantığı ve istediği bu.Çünkü çok işi var ve orada bekleyemez.

Bu kafaların değişmesi lazım ama azalmıyor sayıları da.

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Yav elbette olması gereken o :) Aksini falan iddia etmiyorum tabi ki.

Ama bu adam (ve daha milyonlarcası) bu yazdığınız zihniyete gelemez, erişemez, düşünmemez, idrâk edemez. Daha çok öncesi halledemedikleri, aşamadıkları, göremedikleri şeyler var hayatlarında.

Çelişki burda bundan bahsediyorum.

Paran yoksa binmeyeceksin. Tamam iyi hoş. Ama adamın parası kötüsüne yetiyor, git de bakıyım, sen az paralısın böle sefil araçlara binip modelli arabamı tehdit altında bırakamazsın, oracıkta alıverir ciğerini haklıdırda.

Öncesi çok şey var buna gelesiye dek ben onu diyorum, bu insanların zihniyetlerinden, şekillerinden, sosyo-ekonomik durumlarının yarattığı şartlardan dert yanıyorum, anlamaz ki, istediğim kadar anlat...