škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Klima tavsiyesine ihtiyacım var

Symbol · 33 · 16653

0 Üye ve 10 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Symbol

• M U L T I J E T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://renault9.wordpress.net
Teşekkür ederim bilgiler için.
Birazdan Mediamarkt ve BestBuy'a gidip klimaları inceleyeceğim. Daha sonrada iklimsa ve diğer marka bayilerini dolaşacağım. İnş dayak yemeden dönerim eve :)

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Symbol;104004
Teşekkür ederim bilgiler için.
Birazdan Mediamarkt ve BestBuy'a gidip klimaları inceleyeceğim. Daha sonrada iklimsa ve diğer marka bayilerini dolaşacağım. İnş dayak yemeden dönerim eve :)

:++: :++:

Sizin firmanın soğutma dolapları ile bağlantılı olarak bağlantı kurulacak klimacılar olabilir mi?
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Birçok elektronik-elektrikli cihazlar gibi klimalarında ekonomik bir ömrü var zaten. Hangi marka olursa olsun illa ki bir ömrü var, klimalar içinde bu ortalama 10 yıl deniyor. O nedenle fiyat/performansa yönelik ürünler tercih etmek en doğrusu olur, daha ötesini kasmaya çokta gerek yok bence. Bizde LG Beko var, yılının en üst ve donanımlı modeli, yarı yaşı doldu bile, bu kadar daha ya kullanılacak ya kullanılamayacak, daha sonra kaldır at çöpe zaten :) Bakım parasına sıfır yenisini almak daha ekonomik olacaktır zamanı geldiğinde. İçindeki önemli parçaları zaten belli başlı markaların, aynı arabalar gibi. Bizde ECU ya Siemens ya da Magneti Marelli mesela, aynı onun gibi. Servisi ve yedek parçası çok önemli, oturmuş bir markanın bütceye uygun modeli alınır mis gibi kullanılır. Biz herşeyinden çok memnun kaldık açıkcası.

Çevrimdışı hiko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Symbol;103858
Yaklaşık 30 m2 salon için klima tavsiyesi rica edeceğim.
Aklımda olan model mits. modelleriydi ama 2200-2400 lira civarında olduğunu öğrendim , bütçemi aşıyor.

Sorunsuz kullanabileceğim, COP'si yüksek önerileriniz varmıdır ?

iklimsa.com     veya 4445546 önce bir incele ....
ben klimanın özellliklerini bilmiyoruum...
ANKARA BÖLGE MÜDÜRÜ
Arkadaşım oluyor... karar verirseniz   görüştürebilirim..
:ok:Neşeli ve Sağlıklı forumlar dilerim

Çevrimdışı Suleyman

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende Arçelik 12064 Inverter Serisi klima var. 12.000 BTU. Geçen sene almıştım sadece 2 ay kullandık. Satmayı düşünüyorum.

http://www.arcelik.com.tr/Cultures/tr-TR/ArcelikUrunler/8965631100.htm?&productCode=8965631100

İsterseniz özelden görüşelim...

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2.el Arçelik klima var bendede 24.000 'lik..:D

4 yıllık cihaz..İyi serisinden.. uygun fiyata verebiliriz..yeri gelmişken belirteyim istedim :D
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı AhmetH

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
COP değeri nedir bilmiyorum ama tecrübemi anlatmak isterim :)

2004 yılında mitsubishi aldık 18.000 lik makina..  dış ünitesi ısıtma konumunda komşunun arçelik makinasından daha az ses çıkartıyordu.
soğutma konumunda ise komşu çalıştığını anlayamadı biraz enteresan bir konum seçmiştik başka yer bulsaydınız burda sesi bize gelecek demişti, çalışıyor şu anda  ses geliyormu diye sorduğumda çok şaşırmıştı :)  Hatta  bağlantı için duvara montelenen L parçanın üstüne makina lastik takozla bağlanmadı kutusunun içinden çıkmıyormuş :confused:
oda olsa eser miktar çıkarttığı titreşimde kesilecek heralde..

ertesi senede 25.000 lik arçelik aldık işyerine  inanın dağlar kadar fark var :)
özünde ikiside serinletiyor,  hatta  aynı kilima apartmanda aynı düzen salonda üst komşudada var ama  25.000 lik arçelik bizim 18.000 lik mitsubishi kadar doyurucu soğutmuyor gibi geliyor .  

çok çok basit bir detay daha söyliyeyim  arçelik  klima   15 - 16 derece bir hava üfleyerek soğutuyor içersini :)

mitsubishi 6 - 7 derece üfürüyor. doya doya  serinliği  hissediyorsunuz. arçelik üstünüze üflerken  ula termostata mı girmiş bu diyebilirsiniz mitsubishiden sonra.

tabi  daikin yada arkadaşların  tavsiye ettiği  markalarda verimli olabilir  ben  başıma geleni  anlattım :D habirde diamond  diye bir marka vardı  biz alırken  mitsubishi heavy  yapıyormuş içini diyorlardı ...

Çevrimdışı Symbol

• M U L T I J E T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar önerileriniz ve yardımlarınız için teşekkür ederim.
Uzun bir araştırma sonrasında airfel taktırmaya karar vermiştim ama son anda vazgeçip Zibro marka klima taktırmaya karar verdim.
2350 montaj dahil fiyatı var.10 ay taksitle aldım.
Buarada cihaz 18000 btu'luk inverterlü.

Cihaz kaliteli bir markaya ait, mits, daikin, general ,toshiba, hitachi gibi cihazlarla aynı seviyede.

Biraz cihazı takip edeyim net yorumlarımı ve elektrik tüketimini yazacağım.

Son olarak etiketlerde yazan A nısıfı B sınıfı hikayeleri biraz sıkıntılı. TS EN 'e göre verildiyse değerler oynama olabiliyor, kaliteli markalar uluslararası standarta göre bu değerleri veriyor. Yakında açıklama yazısı yazarım.

selamlar.

Çevrimdışı remusmark

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Symbol;111974
Arkadaşlar önerileriniz ve yardımlarınız için teşekkür ederim.
Uzun bir araştırma sonrasında airfel taktırmaya karar vermiştim ama son anda vazgeçip Zibro marka klima taktırmaya karar verdim.
2350 montaj dahil fiyatı var.10 ay taksitle aldım.
Buarada cihaz 18000 btu'luk inverterlü.

Cihaz kaliteli bir markaya ait, mits, daikin, general ,toshiba, hitachi gibi cihazlarla aynı seviyede.

Biraz cihazı takip edeyim net yorumlarımı ve elektrik tüketimini yazacağım.

Son olarak etiketlerde yazan A nısıfı B sınıfı hikayeleri biraz sıkıntılı. TS EN 'e göre verildiyse değerler oynama olabiliyor, kaliteli markalar uluslararası standarta göre bu değerleri veriyor. Yakında açıklama yazısı yazarım.

selamlar.

hayırlısı olsun tam zibro markasınada bakım forumlarda tavsiye ediliyor diyecektim, mesajınızı gördüm.

şahsen kullanmasamda forumlarda okuduğuma göre güzel bi marka almışssınız.

Çevrimdışı srcn09

• Turbocharged Direct Injec
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.passatturkiye.com
Bizde 2 senedir Isısan HıghLıfe modeli var çok memnunuz salon kapısını açık bırakırsak tüm ev soğuyor :D Odamda soğukluğ hissediyorum :D Çokta yakmıyor ama kaça aldık hatırlayamadım :)

18.000 BTU sanırım bizim ki :) (24 lükte olabilir :D )
2008 VOLKSWAGEN PASSAT 2.0 TDI CR 140HP 6-DSG COMFORTLİNE REFLEKS GÜMÜŞ

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Klima konusu gelmişken yazayım bizim klimalar alınalı bi 10 sene oldu tahminim hiç bakım görmediler her sene filtre temizledik o kadar.Servis tarafından bakım yapılması gerekiyormu ?

Çevrimdışı Symbol

• M U L T I J E T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Servisin yaptığıda temizlik genelde. Baktırmanızda fayda var, performansı düşmüştür artık.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;112021
Klima konusu gelmişken yazayım bizim klimalar alınalı bi 10 sene oldu tahminim hiç bakım görmediler her sene filtre temizledik o kadar.Servis tarafından bakım yapılması gerekiyormu ?

Elbette gerekiyor..Serpantinler dolmuş olabilir..Bir bak temizlikten sonra nasıl daha iyi soğutuyor :)
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı ckeskin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Tam yeni konu açacaktım ama baktım eski de olsa konusu varmış. Konuyu 8 sene sonra hortlatayım. :)

Arkadaşlar evimizde 15m2 lik bir yatak odamız var. Buraya klima taktırmayı düşünüyoruz. Alan ufak olduğu için 9000 BTU üzeri klimalara bakmıyorum. Salon iki katı ve 12.000 BTU'luk Airfel ile gayet güzel soğuyor. Yatak odasındaki klima çok yoğun kullanılmayacak. Gündüz saatlerinde 1-2 saat kullanılabilir. Bunun dışında aşırı sıcak olan bazı gecelerde kullanılabilir. Bu nedenle 2000 TL'nin üzerindeki klimalara da bakmıyorum. Kendi fiyat grubumda aşağıdaki klimaları buldum:

1- Hotpoint Ariston SPIW409LHP Elegant Serisi 9000Btu, A+ İnverter Klima - 1799 TL
2- Demirdöküm A4 09 A+ 9000 Btu/h Inverter Klima - 1789 TL
3- Demirdöküm A5 9000 BTÜ İnverter A++ - 1999 TL
4- Vestel FLORA INVERTER 9 A++ KLİMA - 1774 TL

Bunların ilk ikisi A+ enerji tüketimine sahipken son ikisi A++ enerji tüketimine sahip. Genel olarak yorum ve önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar. Hiç bir şekilde 2000 TL'yi geçmeyeceğim. Bu nedenle lütfen 300 TL daha verip X al vb. yorumlarla zaman kaybetmeyelim. :)

Çevrimdışı elliyedi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Enerji tasarrufu benim için çok önemlidir. Vesteli evime sokmam.
Edit: kışın klima araştırmıştım, iklimsa’nın sigması ve uğur markaların teknik özellikleri çok iyiydi. Mesela kışın -30larda bile ısıtabiliyordu. Enerji verimliliği de yüksekti.
« Son Düzenleme: 10 Haziran 2018, 21:46:33 Gönderen: elliyedi »