škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

hız sabitleyici problemi

fedon16 · 13 · 11380

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fedon16

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
s.a arkadaşlar sizlere bursadan yazıyorum. bu siteden sizlerin yardımları ile aracımla ilgili birçok sorunu çözdüm sağolun. a5 kasa octaviam ın hız sabitkeyici çalışmamaya başladı. servise götürdüm cihaza bağladılar direksiyonun altında bitane beyin varmış.onun değişmesi gerektiğini söylediler. fiyatıda işçilik dahil. 800 tl dediler. fiyat bana yüksek gelince saniye de başka bir yerde cihaza bağlatıp arızayı sildirdim. 2 hafta kadar sorunsuz çalıştı. sonra tekrar çalışmadı. tekrar arızayı sildirdim. bu sefer 3 gün çalıştı. tekrar arızalandı. bu arızayı daha uyguna nasıl yaptırabilirim. ilginiz için teşekkürler..

Çevrimdışı ahmetozdag

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
ben bugün 2004 bora için hız sabitleyici taktırmayı sordum. 350 TL dedi servis. Sizin 800 biraz abartılı bi rakam olmuş. Eğer sadece hız sabitleyici için o parayı istiyorlarsa bana çok geldi.

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Araç beyinlerini tamir eden yerler var, onlara bir gösterebilirsiniz. Sildirmek gecici çözüm olur işe yaramaz pek, donanımsal geri dönüşü olmayan arıza yoksa toparlayabilirler belki. Lakin bu sorunu daha öncede burada olsun dışardan olsun çok duydum, kronik sorunu gibi bu A5'lerin. Arızayı tam olarak yoluna sokmadan da çok kullanmayın derim, Allah korusun yolda giderken başka terslikler yaşatabilir.

Çevrimdışı AhmetH

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ben opel vectraya taktım  ilk montajımda işlemler sorunsuz olmasına ve TECH II denilen diagnoz cihazında sorun görünmemesine rağmen devreye girmiyordu.

sonra verileri iyi inceledik fren müşürü çift devreli 2. devresi açık kalıyormuş hafif bir temas sorunu vardı  montaj esnasında konumu mu değiştirmişim nedir :)  sök tak müşüre yaptım düzeldi..

sizde debriyaj müşürü  fren müşürü ve  sistemi devreden ne çıkartıyorsa inceleyin   beyin en son etkilenecek yerdir bu tarz arızalarda

Çevrimdışı fedon16

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
verdiğiniz cevaplar için teşşekkürler. kolu söküp temizledim. yarın da gidip arızayı tekrar sildirip deneyeceğim.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
birinci resimde ki ok yönlü işaretleri olan yere basınç mı uygulanacak nasıl bir çıkartma işlemi yapılacak?
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

jcrso

• Ziyaretçi
Evet doğrudur kirmizi ok yönünde kolun arka tarafindan hafifçe bastirilip çikiyor,gayet kolay

Çevrimdışı lazorhan61

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
octava a5  HIZ SABİTLEYİCİ   bıraz  hassadıaraci devirsiz kullanmakdan da yapapar   firan şarteli  debraj  şaertelindende    ondanda deyilde   direksiyonun altındaki    kududanda yaparr   ama  geneli  şaertellerden kaynaklaniyorr

Çevrimdışı fedon16

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar verdiğiniz cevaplar için teşekkürler . kolu temizledikten sonra arızayı sildirdim düzeldi. 4 gündür sorunsuz çalışıyor. bir daha sorun yaparsa dediğiniz gibi fren ve debriyaj müşürlerine baktıracağım...

Çevrimdışı fedon16

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar kolu temizlediğimden beri tık demidi.çalışıyor. yardımlarınız için çok teşekkür ederim..

Çevrimdışı 06navy

• Black Eagle
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sorunun hallolmasına sevindim, tecrübenizi paylaştığınız için ayrıca teşekkürler. Bazı arkadaşlar sorunu hallolunca kayıplara karışıyo da :)

jcrso

• Ziyaretçi
bişey değil bilgi paylaştıkça güzel,benimkide temizledikten sonra sorunsuz çalışıyor:ok: