škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Çocuk koltuğu tavsiyeniz

fenomen · 61 · 16454

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar 1 hazıran itibariyle otoçocuk koltuğu zorunlu hale geliyor bizim ufaklık 32 kg ve 1.45cm ebadında aslında yırtma ihtimalimiz var ama belli olmuyor basar cezayı geçerler.ölçü 36 kg dan aşağı ve 1.60 cm e kadar olanlar için zorunlu.Ama benim anlayamadığım bişi var bunu nasıl ölçecek polisler dmek ki polislerin ellerinde bundan böyle bir baskül ve birde metre olacak:++: ooop dur sağa çek,geç bakalım ufaklık boy ve ağır ölçünüz alınacak mı olacak acaba?
kısaca çocuk koltuğu konusunda tavsiyeniz ne olur en ucuzundan mesela*
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Oha (afedersiniz) 1.6 mt sınır mı olur la??? 1.6 mt olamayan kaç milyon yetişkin bayan var saymışlar mı? Saçmalık, 1.60 ne la :D :D :D

Gidip eşe dosta çocuk koltuğu alayım, hatta babamada alsam mı bi kaç cm ile kurtardı :mad::ban:

Çevrimdışı mkucuk

• Mastır Yoda
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
160 cm boyunda olanlar yaşı gelince ehliyet alıyor..

Çevrimdışı remusmark

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
150 santimetreden kısa ve 36 kilogramın altındaki  çocuklarda

diye yazıyor internette.

ayrıca eski araclarda bunların bağlandığı yerler varmı nasıl olacak onlarda??

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tr nin boy ortalamasi EU ile karistiriyorlar galiba :)
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı serkan35

• Leoncu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ya aslında güzel bir düşünce fakat boy olayı türkiye şartlarının üstünde kalmış benim annem 150 boyunda ne yapcam onudamı çocuk koltuğuna oturtacam :D
Rover 220 Turbo
2011 Ford Connect

efe_38

• Ziyaretçi
bende daha yeni haberde duydum :) bi denede kendime alıyım bi kaç cm ile geçiyom ama(1.83cm :D ) ne olur ne olmaz ceza yemiyek :hanz:

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: serkan35;107673
ya aslında güzel bir düşünce fakat boy olayı türkiye şartlarının üstünde kalmış benim annem 150 boyunda ne yapcam onudamı çocuk koltuğuna oturtacam :D

Yav hepimizin öyle :++: :++: :++:

Ama iyi güldüm ha :D :D :D

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;107642
Oha (afedersiniz) 1.6 mt sınır mı olur la??? 1.6 mt olamayan kaç milyon yetişkin bayan var saymışlar mı? Saçmalık, 1.60 ne la :D :D :D
pardon 1.60 değil 1.50 cm olacaktı.adamların günahını almamak lazım sürç-ü lisan yaptık.:hanz:
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

myesra

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: serkan35;107673

:hanz::++:Akşam akşam iyi güldürdün sağol.:hanz::D

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Nasıl bir saçmalıktır ya biz 5 kişi zor sığıyoruz bide çocuk koltuğu olursa artık bagajda gideriz bu nasıl bir iştir anlamadım gitti. ..

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Avrupa olmayan yere standardını getircez diye milleti maymun edip duruyolar olum ne olacak. TUV Turk saçmalığıdır, uyum yasalarıdır zarttır zurttur... Daha nicesi.

Kafası rahat ensesi galıncı iyi hoş diyor, çoluklu çocuklu tek maaşla 5 boğaz doyurup 3 çocuk okutan adamada zul geliyor. Her şeye bi Avrupa standartı, lan şunun Türk standartını yapın bi eşşeğin bi yerine su kaçırmadan, bura Avrupa değil, gelir Avrupa düzeyi değil, şartlar Avrupa düzeyi değil, eğitim Avrupa düzeyi değil...

Çevrimdışı Real81

• ROOMSTER COMFORTSPORT 1.4 TDI 105 HP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

06lkn66

• Ziyaretçi
bizim ufaklık töbe gitmez çocuk koltuğunda o aradan bakıp ikide bir beni yada babamı öpmezse rahat edemez:D

Çevrimdışı MaLi

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Beliki Türkiye için erken  böyle bir dayatma yapmak. Ama çocuğunun güvenliğini düşünen herkes alır gibime geliyor.

Bir arkadaşım yolda karşılaştığı bir kazayı anlattı.
Isparta da olmuş kaza. Bir VW Cady yetişkinlerde hiçbirinde birşey yok. Fakat bebek önde annesinin kucağında imiş. Kaza esnasında ön camdan fırlamış ve ne yazıkki çocuk ölmüş.

Bunu duyduktan sonra daha doğuma zaman olduğu halde gittim bebek koltuğu aldım.

Ama sizin direk koltuk almanıza gerek yok.
Yükseltme minderleri var. 50 TL civarı birşey.
Yasal zorunluğu atlatmış olursunuz.