škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

ön cam sağ alt köşeden çatladı

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı skoda53

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
okulun bahçesinde duran aracın camı yaklaşık 20 cm ebatında çatladı.yukarıdan birşey düştü galiba.kasko değiştiriyormuş.servisi aradım 270 tl imiş orijinali.ocaktan bu yana motorla uğraş,kapılardan su alsın,trigerdi,şimdi de bu.ne bileyim ikinci çocuk misali...servisle bağımızı koparamadık gitti...

ayrıca değişitmesem mi diyorum.böyle idare edermi?
« Son Düzenleme: 26 Mayıs 2010, 23:11:24 Gönderen: skoda53 »

06lkn66

• Ziyaretçi
kasko değiştiriyorsa hiç işinizi şansa bırakmayın değiştirin gitsin

Çevrimdışı by wodoo

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.wjktuning.com
Çok geçmiş olsun..

Geçenlerdede bizim ön cam çatlamış, taş falan geldi sanırım. 3cm çapında bişeydi ama 1 haftada 1-2 cm daha genişlemeye başlamıştı bizde geçen cuma değiştirdik..

Doraglass marka 150 liraya aldık taktırdık..
Çok bildimlik yaparsan, çok düşmüşlük yaşarsan.. Yok derdimlik yaparsan, dert görünce saparsın..

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
o ne bicim kaskoymus, yılda bir degistirebilme hakkın var zaten, ben olsam kaskomu degistirirdim,

06lkn66

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: skoda53;108179
okulun bahçesinde duran aracın camı yaklaşık 20 cm ebatında çatladı.yukarıdan birşey düştü galiba.kasko değiştiriyormuş.servisi aradım 270 tl imiş orijinali.ocaktan bu yana motorla uğraş,kapılardan su alsın,trigerdi,şimdi de bu.ne bileyim ikinci çocuk misali...servisle bağımızı koparamadık gitti...

ayrıca değişitmesem mi diyorum.böyle idare edermi?
değiştiriyomuş yazıyo???

Çevrimdışı skoda53

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
yılda bir kez değiştiriyormuş.çatlak büyüyorsa değiştireyim.tatilde değiştireyim diyordum.bizde bu öğrenciler oldukça çok cam değişiriz...

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bence büyümedek değiştirmeyin tatile giderken mazallah gene taş sıçrar bir şey olur bu sefer cepten yada 1 sene değiştirmek için beklersiniz geçen sene tatile giderken bizde çatlattık kasko karşıladı sağolsun:)

Bazı kaskolar orjinal camla değişim yapmıyor haberiniz olsun :)

Çevrimdışı srcn09

• Turbocharged Direct Injec
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.passatturkiye.com
Alıntı yapılan: skoda53;108421
yılda bir kez değiştiriyormuş.çatlak büyüyorsa değiştireyim.tatilde değiştireyim diyordum.bizde bu öğrenciler oldukça çok cam değişiriz...

Geçmiş olsun bence kaskodan değiştirin...

Benim babamda öğretmen okulun önüne park etmiyor hemen okulun yanında İSPARK var akşama kadar 3 TL oraya koyuyor öğrenciler oraya giremiyor araba güvende :D
2008 VOLKSWAGEN PASSAT 2.0 TDI CR 140HP 6-DSG COMFORTLİNE REFLEKS GÜMÜŞ

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Değişin, şöyle sahnelere hazırlıklı olun :D

Sizin o taraflarda eğer camcılar kasap izlenimi bırakırsa ve sizin tasarrufunuzda olmadan cam bandı iyi tutmuyor diye koli bandı yapıştırırlarsa ve ertesi gün gelip çattığında bandı sökerken dikkatli sökün, koli bandını hırk diye çekince boyanızın verniğini kaldırablir.

Hiç yapıştıttırmamaya çalışın. Cam bandını bol kullansınlar bi zahmet :D

Bide içerde sizin sol tarafta plastik kağıt tutacağınız olacak önceki sahibi kırmadı ise. Camınız söküldükten sonra önceki cam macununun iyi kazınmasını şiddetle tembihleyin, iyi kazımadan yeni macunu üzerine sıkarsa cam kotu yükselir ve kağıt tutacağı boşta kalır cama değmez aralık yapar. İnce nüanstır herkesten duyamazsın bunları bak :lol:

Ve eğer araç açıkta yağmurda duracaksa aman deyim silikonu kurumadan azıcık bi dengesizlik yapıp kayıverse (gözle asla görülmez) ertesi yağmura bi bakmışınız başlığınıza yazıyoz araba su alıyo diye. Gece yağmur ihtimaline karşı en alttaki resme benzer bi önlem alın.

Saygılar, ben her sene değişen biri olarak yazıyorum, hatta bıraksalar artık kendim değişicem o dereceyim :D

« Son Düzenleme: 29 Mayıs 2010, 13:25:07 Gönderen: hakanerdogan »

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: srcn09;108538
Geçmiş olsun bence kaskodan değiştirin...

Benim babamda öğretmen okulun önüne park etmiyor hemen okulun yanında İSPARK var akşama kadar 3 TL oraya koyuyor öğrenciler oraya giremiyor araba güvende :D

Valla bi matematikçi vardı, son sınıfken 54'ten 2 düşürdüydü ilk dönem indirdiydim 4 lastiğini ama hak ettiydi, babanda yapıyosa onunkinide indiririm!! :lol: :lol: :lol:

Çevrimdışı srcn09

• Turbocharged Direct Injec
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.passatturkiye.com
Alıntı yapılan: hakanerdogan;108548
Valla bi matematikçi vardı, son sınıfken 54'ten 2 düşürdüydü ilk dönem indirdiydim 4 lastiğini ama hak ettiydi, babanda yapıyosa onunkinide indiririm!! :lol: :lol: :lol:

Babam not konusunda çok bol hatta kızıyorum aynı zamanda benim sınıfa da giriyor hocam oluyor :D Sözlü notlarını bol veriyor 20 kişilik sınıfta 11 kişiye ilk dönem 100 verdi :D
2008 VOLKSWAGEN PASSAT 2.0 TDI CR 140HP 6-DSG COMFORTLİNE REFLEKS GÜMÜŞ

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: srcn09;108551
Babam not konusunda çok bol hatta kızıyorum aynı zamanda benim sınıfa da giriyor hocam oluyor :D Sözlü notlarını bol veriyor 20 kişilik sınıfta 11 kişiye ilk dönem 100 verdi :D

Zaten çocuk yaşta bebelerin psikolojisi ile notla oynamanın 21 yaşında gezindiğim şu dönemlerde ne kadar acı verici olduğunu iyi anlıyorum, ne stres olurdu vatandaş, ellerinden öperim pederin :)

Çevrimdışı skoda53

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
servisi aradım.sabah dersim boş olduğu için  trabzon'a servis için gittim.yaklaşık yarım saat servisin açılmasını bekledim.sonra personel gelince arabayı hemen aşağı aldılar.Rize'ye dönmek için minibüs beklerken son haber:kolideki cam da çatlakmış.ben de aldım massey ferguson'umu düştüm yola.derse girerken tam 176 km yol yaptım.3,4 lt ortalama ve 76 km hız ortalaması ile...cam için bir hafta daha bekleyeceğim.motor şikayetimiz de yüce oto'ya ulaşmış bölge müdürlüğünden haber bekliyorlarmış.bunların bölge müdürü kim?motor sorunu ile karşı karşıya gelmiş olsak da cam vb. şeyler için de servise gitmeden duramıyorum.klasik memur zihniyeti işte.sağlam iş istedim ekspertizi servise yaptırdım,motor arızalı çıktı.şimdi yine rize'de birçok camcı dururken klakıp trabzon'a gidiyorum............................

Çevrimdışı meto_meto

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
geçmiş olsun kaskolu aracınız bence hemen değiştirin
:wsh2:

Çevrimdışı C@GL@R

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
kaskon varsa kır gitsin hadi o zaman değiştirmiyeceklermi bakalım

ARIZA TESPİT CİHAZI TEMİN EDİLİR.....