škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Ben gider olam :))

Ziyaretçi · 91 · 21686

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

efe_38

• Ziyaretçi
ST ailesini saygıyla selamlarım :) büyüklerimin ellerinden öperim,yaşıtlarımla tokalaşırım,küçüklerimde başını okşayabilirim :D

bugün içimde değişik bir mutluluk var,şu tork olayınıda okuyanlar halimden anlayacaklardır :D ailemle dün paylaştım kararlaştırıldı kesinleşincede ST ailemle paylaşmak istedim :)

forumda çoğu kişi bilmiyodur,ben konuşma bozukluğu yaşayan bir bireyim namı değer kekemelik 17 yaşındayım ve yaklaşık 12-13 yıldır bu durumdayım.

halime hiçbir zaman isyan etmedimiallaha şirk koşmadım kendi çapımda dinime inancım sağlam ama her ne kadarda olsa insan kafasına takıyor,şimdiki gençler kızla tartışıyo kapı pencere koymuyo bizdeki dert onlar kadar olmasada biraz can sıkıyor.

son 6-7 yıldır her sene biryere gittim,konya,ankara falan işte ne çıktıysa anında ordaydım,gittim psikolojik danışmanların haddi hesabı yok.

hipnozla tedaviye gittim olmadı,kayseride isim vermek istemediğim uzatarak konuşma merkezine gittim 2 sefer ve orası beni epeyce yıprattı,en sonda geçen yaz gittim.

özetlemek gerekirse 15gün hiç konuşmadım,tv,bilgisayar,kitap,telefon falan ne varsa yasak sadece ot gibi oturdum,şifa arıyoruz ya katlanmak o kadarda zoruma gitmedi sonra konuşmaya başlayınca 1.gün süper 2.gün fena değil 3.gün ise eski halime döndüm,o kadar ümit hayal plan toz oldu uçtu epey etkisini yaşadım tamam düzeldim diyipte pat diye konuşamamak kötüydü.

en çokta ailemin söyledikleri zoruma gitti,sanki ben zevk için böyle konuşuyormuşun gibi kendim için değilde başkası için yapıyormuşum babında lafları çok duydum bazı zamanlar geldiki insanın hayatı boyunca unutamayacağı lafları duydum.

ondan sonra artık ne yaparsam kendim yapacam dedim.

geçen gün gene okulda canım sıkıldı,kayserinin bir radyo kanalı vardır çok sevdiğim hep arabesk ve türkü çalar onu açtım dinliyorum,bir kekemelik merkezi reklamı çıktı yerinide söyledi :) aslında eski gittim yerin aynısı yapıyolardır diye ilk başta pek kulak asmadım ama sonra içimden bir ses git oğlum dedi :)

o kafayla dururmuyum,bir hışımla evden çıktım koşar adımla yürüyerek 25 dkda gidilecek yeri 15da kat ettim :)

gittim 2.5 saat konuştum ve sahibide kekemeymiş ve düzelince o yerin şubesini açmış,damdan düşenin halinden damdan düşen anlar hesabı laf lafı açtı epey oturdum ve yöntemleri çok hoşuma gitti ve adam kesin çözüm garantisi veriyor düzelmezsen ben paranı fazlasıyla vereceğime dair sözleşme yapacaz dedi :)

parasında değilim tabi düzeltsinde 10-20 milyar ne istiyosa veriyim.kafamada yattım ama gelipte aileme açıklayamadım sonra dedim böyle yaşamaktansa söylemek lazım ve anneme hafiften açtım konuyu ve duyunca bugün gitmiş konuşmuş ve tamam demiş,babama açıkladı oda ne duruyon hemen başla dedi :)

inş haziran 7 sinde sınavlarım bitiyo 8inde başlayacağım :ok:

duruma göre yine 15 gün susmam gerekebilecek ama tedaviye cevap vermeme bağlı dedi,bilgisayara girip girmeme o zaman belli olacak zamanı gelince öyle bir durum olursa biraz forumdan uzak kalabilirim :) işte o zaman detailingin doruklara ulaştığı nokta olur :D

dert dediğinde kağıda kaleme yazılmıyorki arkadaş :++: özetle halim işte bu :)

sizinle paylaşmak beni ayrı mutlu etti :) okuyan okumayan herkeze minnettarım...
« Son Düzenleme: 28 Mayıs 2010, 23:07:17 Gönderen: efe_38 »

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Efecim inşallah herşey dilediğin gibi olur.
Her ne kadar yüzyüze görüşmesekte çok düzgün biri olduğunu tahmin edebiliyorum.
Allahın takdiri fakat çözmek için birşeyler bulmak lazım.

Benim kankam doğuştan kekemeydi,14 yaşından sonra tedaviye başladı.
1 yıl hiçir işe yaramadı,3 ayda bir gdiyordu.
2.sene hırs yaptı ve 1 ay içinde düzgün konuşmaya başladı.
Şimdi bendne iyi knuşuyor namıssız:haha:

Eminim düzeleceksin.
Ama olurda tedavin sonuç vermezse bence hiç kafana takma.
Hiç takma demek zor ama kafana takma:ok:

Seni seven böyle sevsin:)

Haydi Allah bahtını açık etsin..:ok:

Çevrimdışı xxman

• New York Subesi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Efe süper akıcı konuşuyorsun :)... Tek derdin bu olsun, Allah başka dert vermesin, her şey yoluna girer....
Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir,
Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İnşallah istediğin şekilde konuşursun kardeşim ;)

Bende küçükken çok hızlı ve bazende kekeleyerek konuşurdum.Dediklerimde arada anlam çıkartmak zor olurdu :D

Neyse çalışmaya başladığımdan beri insanlarla diyalog içine girince kendi kendime yavaş ve dikkatli konuşarak eğitmeye çalıştım.Neyseki Allah'ın izni ile akıcı ve düzgün konuştuğumu düşünüyorum.Arada çok nadirde olsa kekeleyebiliyorum ama o kadarda olur :D Satış işiyle uğraştığımdan gerek toplantılarda sunum yaptığımdan akıcı konuşmak çok önemli.Hayattaki önemli bir etkendir akıcı ve düzgün konuşmak..

İnşallah herşey gönlüne göre olur...:ok:
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Umarım her şey gönlünce olacak inşaallah :)

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Efe İnşallah Her Şey İstediğin Gibi Olur:)

Bizim kuzende kekemeydi elazığda kendisi o da epeyi kurs denediydi sonunda sular seller gibi konuşmaya başladı.Seninde sular seller gibi konuşacağına eminim.Tek derdin bu olsun Allah başka dert vermesin yeter ki.Can'ın dediği gibi takma kafana rahat ol sonuçta ölüm yok sonunuda:)İnşallah her şey gönlüne göre olur:)

06lkn66

• Ziyaretçi
toprağım sen yozgatlısın halledersin konuşmakta neymiş kralını yaparsın olmasada takma kafana seni seven böyle sevsin herşey dilediğin gibi olur inşallah
« Son Düzenleme: 29 Mayıs 2010, 01:54:11 Gönderen: 06lkn66 »

Çevrimdışı ozkancesur

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Rabbim muvaffak kılsın,işini asan eylesin,istediğini elde edersin.Allah gönlüne göre versim umduklarına nail etsin inşellah.azmin elinden kurtulan olmaz demişler.Sonucu bekliyoruz.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı Real81

• ROOMSTER COMFORTSPORT 1.4 TDI 105 HP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Allah önce herşeyin hayırlısını versin, senin içinde en hayırlısı ne ise o olsun inşallah :):ok: Hiçbir şeyi ne kafana tak ne sorun et, kimse mükemmel değil, hiçbirimiz de mükemmel değiliz. Varsın önce can sağlığı ve senin insanlığın önemli olan, kalbin,yüreğin, gerisi yalan bunu unutma asla. Karşındakini olduğu gibi sevmek en büyük erdemlerin başında gelir.
Herşey gönlünce olsun, herşeye herkese inat ömrünce gül, mutlu ol :ok::)

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Bütün iş senin kafanda bitiyor onu unutma, buna inanarak başaracağına inanıyorum.

berfin.meb

• Ziyaretçi
Her şeyden önce bu durum bir suç yada kusur değil. Bunu sevdiklerinizle paylaşmanız zaten buna inandığınızın bir göstergesi. Sizi tebrik ederim bu konuda. :)
Ailelerin tutumu çok önemli. Gideceğiniz yere ilkin ailenizle birlikte gitmenizi öneririm. Zira onlara da bazı tavsiyelerde bulunacaklardır. Bu sizin daha iyi hissetmenize neden olacaktır.
Tartışmalı ortamlardan uzak durunuz. Çok da fazla kafanıza takmayınız bu konuyu.  Kendiliğinden bile geçiyor bazen.  :)
Allah dermansız dert vermesin.

Çevrimdışı serkan35

• Leoncu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Efe geçmiş olsun ama ben senin bunu başaracağına canı gönülden inanıyorum umarım hiçbir aksiklik yaşamadan bu sorunun üstesinden gelirsin herşey istediğin gibi olsun
Rover 220 Turbo
2011 Ford Connect

Çevrimdışı demir_01

• O şimdi asker
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hayırlısı olsun efe kardeş.üstesinden gelirsin eminim.