škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Ben gider olam :))

Ziyaretçi · 91 · 21678

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Her şey gönlünce olsun.
Bir kere "ben de kekemelik sorunu var" diye cesaretle yazabilmen, işin yarısını bitirdiğini gösteriyor bence. İnşaallah tamamıyla istediğin gibi olur herşey.

efe_38

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;109810
Her şey gönlünce olsun.
Bir kere "ben de kekemelik sorunu var" diye cesaretle yazabilmen, işin yarısını bitirdiğini gösteriyor bence. İnşaallah tamamıyla istediğin gibi olur herşey.

evet uğur abi,taki geçen seneye kadar bu durumumu hiçbir zaman kabullenmedim ama artık kabullenip bir hal,çaresine bakmak gerek dedim.

önceleri hep o anı düşünürdüm,örneğin:en azından bir bir bakkala girip birşey istediğim zaman konuşamazdım adam her ne kadar gülmesede birşey demesede gözünden ne demek istediğini anlardım ve o anda içimi bir dert basardı birşeyde yapamazdım.

kekemeliğinde belli hal ve hareetleri var çoğu kişi bilir,elini dizine vurma,ayağını yere vurma veya ağızda gözde tik olur.bende ise ağızımda tik var konuşurken yüzüm komik bir hal alıyor bunu kabullenmiyor değilim ben hep kendimi karşımdakininde yerine koyarım ama ben çabalarken karşımdakinin gülmesi canımı sıkar.

ama artık ileriyi düşünme zamanı geldi,ben hangi üniversiteyi bitirirsem bitiriyim ne okursam okuyum kimse bana iş vermek istemez,hazsızda değiller.

allaha binlerce şükür babamın belli başlı bir işi var,okulu falan bitirip diplomayı alınca işin başına geçecem o benim için çok büyük bir avantaj ama kim bilir belki yarına babamında işi olmayacak,batacak vs. kimsenin bu duruma garantisi olmaz o zaman ne yapacağım.

onuda geçtim evlenmek istesem kim beni bu halimle gönülden kabul eder hadi onuda buldum diyelim,ilerde inş çocuğumda olacak,çocuk ilk konuşmayı ailede öğrenir ve ben bu durumda devam edersem taklik yoluyla oda kekeme olacak bu kanıtlanmış birşey ve ihtimal oranı çok yüksek.

bunlar durmadan kafamı kemirip durdukça artık ya bu deveyi güdecez yada güdecez başka şansımız kalmadı,allah kimseye taşıyamayacağından fazla yük vermez.

benide bu şekilde bir sınava sokmuş,başarıyla,hakkıyla bu sınavıda vermek lazım :)

bu aradan cumartesi gittim ayın 8de başlıyorum,ölüm kalım olmazsa tabi :)

bide oraya başlayalı 5gün olmuş bir çocukla sohbet ettim baktımki takır takır konuşuyor,vah dedim bu çocuğun durumu benden iyiyimişki hemen sonuç vermiş dedim.

ilk günkü halini izlettirdiler bir baktımki benden çok çok daha kötü durumdaymış,bunu görünce artık sabır son noktaya geldi :)

son 7 gün bakalım nasıl geçecekse :)

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: efe_38;109977
...ağızımda tik var konuşurken yüzüm komik bir hal alıyor bunu kabullenmiyor değilim ben hep kendimi karşımdakininde yerine koyarım ama ben çabalarken karşımdakinin gülmesi canımı sıkar...
Önemli kavşaklardaki farkındalıkların çabalarını gösteriyor zaten.:wnk:

Hiç unutamadığım bir anım vardır.

Bir arkadaşımın dondurma imâl edip sattığı bir dükkanı vardır. Rahmetli babası kurmuştu, arkadaşım da hâlâ işletir. Arabayla önünde dururlar, arabadan bir kişi herkesin siparişlerini almak üzere dükkana giderdi. Artık alışsın, biraz tutukluğunu atsın diye midir nedir bilemem, bir gün bir arabadan 10-12 yaşlarında kekeme bir çocuğu göndermişler. Çocukcağız kekeleye kekeleye "2 kornet birisi sade, 3 orta boy biri sade biri çikolatalı biri karışık, 3 tane de küçük boy birisi karışık öbürleri çikolata-sade" cümlesini kurdu ama rahat 10 dakikasını aldı. Arkadaşımın babası vardı o anda dükkanda. Çocuğun cümlesi bitince aynen şunu dedi çocuğa:
-Efendim?! Anlamadım!
Çocuğun yüzünde, yıkılmışlık ifadesi vardı. O yüzünün halini hiç unutamadım çocukcağızın. Yani neler çektiğini bir an da olsa anlayabildim gibi hissettim.

Allah sana kolaylık versin. Çok çok fazla da olacak diye kasma bence. Ters tepmesin bu sefer de.

efe_38

• Ziyaretçi
zaten uğur abi illaki olacak diye birşey demiyorum,ben elimden geleni yaparım takdir allahtan.

bende bir anımı anlatıyım,küçükken sakız sattım :) babam yaptırmıştı zorla şimdide iyiki yaptırmış derim.nedenini anlayamadım belki gururumu yenmek,belki insanları tanımak belkide para kazanmanın zorluğunu öğreniyim diye yaptırmıştı.

bir tane kocaman şıpsevdi diye tabir edilen şekerli sakızlardan alırdım içinde 100 tane olandan onun parasınıda babam vermez :D ben satıp onun parasını verecem bide üstünden ne kadar kar edersem onlada kendime birşeyler alma ümidiyle işe koyuldum.

sabah babamla işyerine gelince ben hemen kutuyu alır dışarı çıkardım,ayağında adidas ayakkabıylada sakız satan bir bebe değişik bakışlara maruz kalıyordu :D

ilk başlarda 5 tane kişiye zorlada olsa sakız istermisiniz diye sora sora 2 tanesi zor alırdı,sonra insanları tanımaya başladım benim için en önemli olan karda bu oldu adamın gözüne bakıp sakız alıp almayacağını anlardım :)

sonradan sonraya ticareti öğrendim :) bakkaldan sıkı bir pazarlıkla 5 liraya 100 tane sakız alıp akşama kadar hepsini 10 liraya satardım :) yani sakız başı 5 kuruş kar :ok: o paraylada gidip gazoz,çikilota falan alırdım :) aldığım gazozun tadını hala unutamadım :D

sonrada baktım,kantarın bi maliyeti yok :D sakızdan biriktirdiğim parayla kantar aldım onu tartmaya başladım :) ne alırsan kar,bakkala çakkala borcun yok kafa rahat :hanz:

birazda şirin bir yüzüm varmış bebeyken hep kızlar gelirdi :hanz: 5 dk tükanın önünü meşgul ederlerdi :D

tabi kafada ne planlar vardı ama yaz tatili bitti :) böyle gitseydim o zaman holding kurardım herlade :D

06lkn66

• Ziyaretçi
yazdıklarını okudukça daha çok inanıyorum kardeşim sen başaracaksın arkadaşım var oda senin durumunda dün konuştuk anlattım böyle böyle bi yer varmış diye ben düzgün konuşamam dedi çıktı işin içinden ee o inanmayıncada kimseye yapacak bişey kalmıyo görüyorumki sen inanmışsın allah boşa çıkarmayacak inşallah halledeceksin

efe_38

• Ziyaretçi
HORT :hanz::hanz:

bugün konuşma merkezine başladım,hatta daha yeni eve girdim hemen sizlerle durum analizi yapmak istedim :D

ilk gün bile çok büyük fark oldu,tempolu konuşuyorum fazla uzatmadan,çoğu kişinin dikkatini bile çekmiyor :ok:

takılmalarım epey azaltı,ilk gün yani 15 sene takılarak konuşmaya alışmışım 1 günde hemen o konuşma şekline alışmakta biraz zor,böyle konuşmayı unutunca hemen takılma başlıyor,bu şekile dönünce epey azalıyor :)

4-5 gün sonra böyle konuşmaya alışırım ondan sonra böyle 1 ay devam edeceğim,sonra duruma göre hızlanma olacak allahın izniylede 2-3 aya tam olarak düzelme sağlayacaz :)

Ugur A.

• Ziyaretçi

Çevrimdışı serkan35

• Leoncu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
tebrikler efe inanıyorumki herşey çok düzelecek
Rover 220 Turbo
2011 Ford Connect

06lkn66

• Ziyaretçi
hadi gözün aydın kardeşim eminim dahada iyi olacak:D

Çevrimdışı linkin20

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
kardeşim, durumunda düzelme olmasına çok sevindim.

herkesin ayrı bir derdi var gerçekten, ben ergenlik dönemimde hep para olsun gerisi olur diye düşünürdüm. ama yaşadıkça ve öğrendikçe sağlığın çok daha önemli olduğunu anladım. artık sağlık olsun, gerisi gelir diye düşünüyorum. umarım senin de durumun en kısa zamanda normale döner. geçmiş olsun diyorum ve tedavinde başarılar diliyorum.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Allah şifa versin, bu çok büyük bir sorun değil, şu yazdığın metni okumaktan (anlamaktan) aciz insanlar varken...
İnşallah iyileşirsin ama olmasa bile bir eksikliğin yok bence...Herşey gönlünce olsun..
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

efe_38

• Ziyaretçi
hort :D :D

evet artık akıcı konuşmaya başladım :) hala bana hayal gibi geliyor,konuşmaya başlarken kafamda takıldım takılacam gibi bir his oluyor ama takılma yok allaha şükür sadece dil sürşmesi oluyor :hanz: :hanz:

tempolu konuşuyorum düz konuşma gibi değil ama çok yakın bir nevi rap gibi ilk heceyi uzak gerisini otomatiğe bağla :D :D ama ayın 24ünde susma dönemim olacak :(

aslında hoca sana gerek yok işi kaptın diyor ama istersen garanti olsun eski konuşmayı full unutmak istersen 15 gün susturalım seni dedi,ben eyvallah aga dedim :++: :++: garanti olsun bu kadar cefa çektik 15 dediğin nedir öyle böyle geçer :)

bilgisayar serbest :ok: :ok: yani forumdan uzak kalmayacağım :) işte 15 gün 1 kelime etmeyecem ama olsun sonunu düşünce o kadarda koymuyor :D inş yazlık eve göçmüş oluruz arabayı alırım sabahtan akşama kadar detailing :) forumu sallayacam :D

aslında sık sık gelişmeleride paylaşmak istemiyorum,bu konunun durmadan yukarlarda olması iyi olmaz sadece önemli yerlerde falan halimi sizlerle paylaşıyorum,aile işte :ok:

esen kalın...

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
La olum sen çoktan iyileşmişinde,Susmaya kadar gelmişin.
Bence doktor gaza gelip çok konuşuyosun diye susturalım demiş seni:++:

Şaka bir yana çok sevindim Efe.
Allah ardımcın olsun:ok:

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Hadi kolay gelsin, gelişmeleri sevinçle takip ediyoruz  :ok:

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Valla çok sevindim Efe:)Allah yardımcın olsun.