škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

japon balığımız hasta yorgun anlayan?

C@GL@R · 50 · 15746

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı C@GL@R

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
balığın tepkisi yokmuş hic birseye ıspanağı atsam yemez ki :S

iç parazit ilacı varmış akvaryum.com da biraz araştırdım

Sera bactopur direct  diye bir ilaçtan bahsediliyor yarın aldığımız yere bir sorayım.  

aynı belitiler bundada var..

http://www.akvaryum.com/sera_bactopur_direct_urunr_45_1455.asp
« Son Düzenleme: 30 Mayıs 2010, 17:49:14 Gönderen: C@GL@R »

ARIZA TESPİT CİHAZI TEMİN EDİLİR.....

berfin.meb

• Ziyaretçi
Ispanağı yemeyecek zaten. Haşlanmış haliyle suyun içine atacaksınız.
Sıcak olmasın ıspanaklar yada bezelye yazmış sayın Can.
Zira akvaryumun sıcaklığı 25 dereceyi geçmemeliymiş.
Umarım yarın geç olmaz.
Hayvan da olsa onun da bir canı var insan üzülüyor. Üstelik 2 yıldır sizinle.
Tekrar geçmiş olsun.

Çevrimdışı C@GL@R

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
pardon bilmiyordum yapalım hemen o kolay..teşekkürler.

Çevrimdışı LiLPlayya

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: C@GL@R;109581
balığın tepkisi yokmuş hic birseye ıspanağı atsam yemez ki :S

iç parazit ilacı varmış akvaryum.com da biraz araştırdım

Sera bactopur direct diye bir ilaçtan bahsediliyor yarın aldığımız yere bir sorayım.

aynı belitiler bundada var..

http://www.akvaryum.com/sera_bactopur_direct_urunr_45_1455.asp

Eğer iç parazit olduğunu düşünüyorsanız boctopur tedavisi biraz zor olabilir. Ayrıca boctopur yasaklandı diye biliyorum. İç parazit olduğundan eminseniz. Flagyl isimli ilacı tavsiye edebilirim. Eczaneden edinebilirsiniz. Kullanımınada gelince www.akvaryum.com den detayları bulabilirsiniz. Umarım balığınızı yitirmezsiniz.:(

Alıntı yapılan: berfin.meb;109585
Ispanağı yemeyecek zaten. Haşlanmış haliyle suyun içine atacaksınız.
Sıcak olmasın ıspanaklar yada bezelye yazmış sayın Can.
Zira akvaryumun sıcaklığı 25 dereceyi geçmemeliymiş.
Umarım yarın geç olmaz.
Hayvan da olsa onun da bir canı var insan üzülüyor. Üstelik 2 yıldır sizinle.
Tekrar geçmiş olsun.

Ispanak ve bezelye sindirim sisteminin sağlıklı çalışması için kullanılıyor yemesi şart
Bağımlılıklarım  var : içki, sigara, aşk, gerçeküstü, akıldışı ! Arada bir de nefes  alıyorum. O da fena sayılmaz...

Çevrimdışı teyo58

• Dağların Çocuğu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
tamamıyle arkadaşlarıma katılıyorum birde ıspanak veya bezelye sadece hasta olduğu zamanın dışında belirli periyotlarda uygularsanız daha sağlıklı oluyor ben mesela 4-5 ayda bir su değişiminden 1 gün önce atardım gayet sağlıklıydı balıklarım gerçi bir çoğunu yitirdim babamın lepistesgillerin yanına cichlid atmasıyla oldu eve bir geldim akvaryum 1. dünya savaşını andırıyordu:D

berfin.meb

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: LiLPlayya;109611

Ispanak ve bezelye sindirim sisteminin sağlıklı çalışması için kullanılıyor yemesi şart

Siz öyle diyorsanız öyle diyorsanız öyledir sayınLİLPlayya. Benim bu konuda pek bilgim yok. Vikipedi de suyun içine atın şeklinde yazıyor. Yemesi konusunda bir şey söylenmemiş. Zaten hayvan tepkisizmiş. İstese de yiyemez o durumda.

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Temel Reis mübarek akvaryum balığı :lol: Kokusu yeter ıspanağın :D

Çevrimdışı srcn09

• Turbocharged Direct Injec
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.passatturkiye.com
Bizde de 2 adet Japon balığı vardı ikiside fanus gibi bir yerde bakıyorduk ama yine büyüktü rahat içinde gezinebiliyordu üazerinden tam 2 yıl geçti ve önce biri rahatsızlandı pulları dökülmeye başladı önce şaşırdık babam balıkları bir yere göstermiş ve ilaç filan vermişler onları kullandık biraz düzeldi gibi oldu ancak 1 hafta daha yaşadı diğerinde hiç bir şey yoktu öldükten sonra diğeri de 1-2 saat içinde öldü ve ilk defa bu kadar çok üzüldüğümü hissettim o gün kendimi çok kötü hissettim eve gelir gelmez ilk onlara bakardım suyunu değiştirir yemini verirdim kardeşim de çok severdi ve en çok o üzüldü bayağı ağlamıştı :(

Umarım sizin ki toplar kendini ama bizim ki de ilk başlarda böyle halsiz oluyordu ben de Can'ın dediklerine katılıyorum...
2008 VOLKSWAGEN PASSAT 2.0 TDI CR 140HP 6-DSG COMFORTLİNE REFLEKS GÜMÜŞ

berfin.meb

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: srcn09;109649
Bizde de 2 adet Japon balığı vardı ikiside fanus gibi bir yerde bakıyorduk ama yine büyüktü rahat içinde gezinebiliyordu üazerinden tam 2 yıl geçti ve önce biri rahatsızlandı pulları dökülmeye başladı önce şaşırdık babam balıkları bir yere göstermiş ve ilaç filan vermişler onları kullandık biraz düzeldi gibi oldu ancak 1 hafta daha yaşadı diğerinde hiç bir şey yoktu öldükten sonra diğeri de 1-2 saat içinde öldü ve ilk defa bu kadar çok üzüldüğümü hissettim o gün kendimi çok kötü hissettim eve gelir gelmez ilk onlara bakardım suyunu değiştirir yemini verirdim kardeşim de çok severdi ve en çok o üzüldü bayağı ağlamıştı :(

Umarım sizin ki toplar kendini ama bizim ki de ilk başlarda böyle halsiz oluyordu ben de Can'ın dediklerine katılıyorum...

Hayvan sevgisi böyle bir şey işte. Çünkü kardeşiniz gibi oldular. Sizi ancak sizin gibi hissedebilenler anlar.
Ben de kedimin ölümünde çok ağlamıştım.
Sayın C@GL@R'ın  balığı iyi olur inşallah.

Çevrimdışı AhmetH

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2004 yılında çok ufak br japon balığı almıştım bende   aynı şekilde 2 yıl  baktık ..
balıkan anlamazdım  fanusta besledim :D   arada bir parka götürür gibi leğende gezmeye çıkardım :kiki:

hayvanın keyfi yerindeydi kanımca.. sonra  rengi solmaya başladı soruşturdum yemim dandikmiş..  onu değiştirk :D arkdaştan büyük bir fanus buldum rengi kendine geldi :D

içme suyu ile değiştiriyordum suyu  kanaatimce  sıcak havalarda suda çözünmüş oksijen
azalacağından çözünmüş oksijeni arttırmak için bildiğim ne varsa yapardım :kiki:

üstüne  uzun zaman evde olmayacaksak  balığı yanımda götürüyordum  kavanoza koyup :D
defalarca izmirden bursaya  götürdüm kavanozda ...

nezamanki  istanbula geldik  balığı birine emanet ettik suyu değiştirirken düşürmüş lavaboya  geride alamamış .. (evet file falan yoktu ben avcumda tutardım balığı suyu değiştirirken :D )

üzüldük ama  çağre yok  sizi iyi anlıyorum  onun  şıp şıp şıp  ses çıkarması bile güzel geliyor bir süre sonra ...

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
:++: :++: :++:  Ahmet alem adamsın yahu :D
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı AhmetH

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
demi :D

ne bileyim bir gaz aldım hayvanı yaşarsa yaşar diyerek  adı bile yoktu inanırmısın  "balık" derdik  :D

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Abi bezelye veya Ispanağı atınca,balık ister istemez yanlışlıklada olsa yer onu.
Sen yem verme yeterki şimdilik.

Öncelik oksijen:ok:

Çevrimdışı C@GL@R

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
haşlanmış bezelye verdik biraz yedi önune düşenlerden yanındakilere bakmıyor bile sabit duruyor. birde pulları biraz kabarık hastalıga yakalandı bu kesin