škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

japon balığımız hasta yorgun anlayan?

C@GL@R · 50 · 15747

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: C@GL@R;109713
haşlanmış bezelye verdik biraz yedi önune düşenlerden yanındakilere bakmıyor bile sabit duruyor. birde pulları biraz kabarık hastalıga yakalandı bu kesin

Abi sne en kısa sürede bir akvaryum ayarla:)

Çevrimdışı C@GL@R

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
balık akvaryuma bağlı ise yaşaması ayarlayayım da teshisi koyamadık :)

ARIZA TESPİT CİHAZI TEMİN EDİLİR.....

Çevrimdışı ahmetozdag

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
kuyruk ya da yüzgeçlerinde yırtılma varsa mantarda olabilir:blm:

Çevrimdışı C@GL@R

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ahmetozdag;109734
kuyruk ya da yüzgeçlerinde yırtılma varsa mantarda olabilir:blm:

yok yüzgeçleri şekli şemali gayey iyi biraz karnı şiş şiş olduğu için sanırım pulları kabarık duruyor birde yerinde durmayan balık dipte oylece oturuyor..:(

Çevrimdışı srcn09

• Turbocharged Direct Injec
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.passatturkiye.com
« Son Düzenleme: 01 Haziran 2010, 12:45:30 Gönderen: srcn09 »
2008 VOLKSWAGEN PASSAT 2.0 TDI CR 140HP 6-DSG COMFORTLİNE REFLEKS GÜMÜŞ

Çevrimdışı C@GL@R

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
balıkımız bugun saat 11,00 itibari ile ölmüştür. ilginç yani ölen balık su üstüne çıkar bizimki dibe çöktü. sanırım hava kesesi patladığı için. veya başka birsey 20 ay yaşadı yine..

Çevrimdışı srcn09

• Turbocharged Direct Injec
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.passatturkiye.com
Alıntı yapılan: C@GL@R;110280
balıkımız bugun saat 11,00 itibari ile ölmüştür. ilginç yani ölen balık su üstüne çıkar bizimki dibe çöktü. sanırım hava kesesi patladığı için. veya başka birsey 20 ay yaşadı yine..

Çok Üzüldüm :(
2008 VOLKSWAGEN PASSAT 2.0 TDI CR 140HP 6-DSG COMFORTLİNE REFLEKS GÜMÜŞ

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Dediğim gibi olmuş:(

Birdaha balık besleyeceksen akvaryum şart abi:)

Çevrimdışı ernur

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Merhaba,

Bu konuyu yeni gördüm, üzüldüm :(  Aklıma da bizim kaplumbağa geldi. Burada meraklı arkadaşlar da varmış hazır, bir fikrinizi alayım dedim.

Şu minik kaplumbağalardan var bende, Aralık ayında almıştık. Yaklaşık 20 gündür yem yemiyor. Pet shop vs sorduk, "mevsim değişikliğindendir, bişey olmaz" diyorlar. Birkaç ay yem yemeden durabileceğini iddia ediyorlar, umarım haklıdırlar :(  

Minik katı yemlerden veriyorduk, bugün kurtçuk şeklinde bir yem aldım, akşam vericem. Bir de bunlar yalnız mı yaşar, yanına bir iki arkadaş mı almak gerekir acaba ?

Bu konularda önerileriniz varsa sevinirim...

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: ernur;110460
Şu minik kaplumbağalardan var bende, Aralık ayında almıştık. Yaklaşık 20 gündür yem yemiyor. Pet shop vs sorduk, "mevsim değişikliğindendir, bişey olmaz" diyorlar. Birkaç ay yem yemeden durabileceğini iddia ediyorlar, umarım haklıdırlar :(
Karşı komşumuzda vardı. Havuz kılıklı yerden nasıl becermişse kaçmıştı. Öldü diye düşünürlerken, aylar sonra balkon kapısından içeri girerken buldular.
bunlar yalnız mı yaşar, yanına bir iki arkadaş mı almak gerekir acaba ?
Konuya hakim değilim ama onları hep çift alıyorlar.

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba,

Bu konuyu yeni gördüm, üzüldüm :(  Aklıma da bizim kaplumbağa geldi. Burada meraklı arkadaşlar da varmış hazır, bir fikrinizi alayım dedim.

Bildiğim kadarıyla o kaplumbağalar yalnız yaşamaz.
Pet shoplarda verilen bilgilere güvenmeyin.
Minik katı yemlerden veriyorduk, bugün kurtçuk şeklinde bir yem aldım, akşam vericem. Bir de bunlar yalnız mı yaşar, yanına bir iki arkadaş mı almak gerekir acaba ?

Bildiğim kadarıyla o kaplumbağalar yalnız yaşamaz.
Pet shoplarda verilen bilgilere güvenmeyin.

Uzun süre aynı yemle beslendiyse bıkmış olabilir.
En fazla 2 ayda bir yem değişikliği yapmak gerekir.
Arada sırada kurtçuk vermek faydalı tabi.

Hayvanı nerde bakıyorsunuz?

Eğer iç filtresi yoksa ufak bir iç filtre edinin.
Kaplumbağa daima temiz su ister.
Ayrıca ısısı devamlı sabit olmalı.

Isıtıcı ve iç filtre varmı?

efe_38

• Ziyaretçi
bende küçükken çok besledim bunlardan,en önemlisi suyu.

bunların suyunu 1 gün dinlendirmek gerekli,su oda sıcaklığında olmalı vs. bunları siz bendede iyi biliyorsunuzdur :)

ben küçükken çok hayvan öldürdüm,cahillik başa bela :( işte bebeliktir,fanusu çamaşır suyuyla yıkadım sonra durulayıp içine buz gibi suyu doldurup balıkları atmıştım sabaha hepsi mefta :D

bidenede hevestir tipi hoşuma gitti diye piranamı neyse o katil balıktan aldım,ben ne bilem saldıracağını :D japonların arasına atar atmaz aboww bir saldırdı fanusta kan gövdeyi götürüyordu :hanz: ondan sonra bidaha balık almadım,hayvana bakamıyom bari günahına girmeyim dedim :)

sizin balığın vadesi yetmiş gibi heralde beslenme sorunu yaşamış,karnı şişse biraz yemek vermeyin stoklarla idare etsin baktınız düzelmiyor kaderiyle başbaşa bırakın...

efe_38

• Ziyaretçi
Merhaba,

Bu konuyu yeni gördüm, üzüldüm :( Aklıma da bizim kaplumbağa geldi. Burada meraklı arkadaşlar da varmış hazır, bir fikrinizi alayım dedim.

ben o kurbağalardan besledim 2yılı aşkın bir süre yaşadı,o hayvanlar kesinlikle yanlız yaşayamaz.

haftada bir gün 1 saat sudan çıkarıp gazete kağıdına koymak lazım,çok suda durunda alt kabuğu çok yumşuyor ve ölüme sebebiyet verebiliyor.

aynı yemi uzun süre vermeyin,yemez.

birde ona uygun bir ortam hazırlarsanız daha mutlu ve neşeli oluyor benden demesi :) şöyle yosun,çakıl taşları vs. olursa hobaaa yerinde duramıyor :D

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Zamanında yıllarımı vermiştim bu işe :) Balıkta baktım kaplumbağada :) aslında göründüğü gibi çokta basit değildir, fazlasıyla incelikleri vardır. Bunlar tropik hayvanlar ve çok hassaslardır, sindirim sistemi hastalığı ve zararlı bakteri, mantar v.b şeylerden hemen etkilenirler.
Fanusa bende her zaman karşıyımdır, ufakta olsa bir akvaryum alınıp devir daim pompasıyla bakılması gerekir aslında. Fanusta kaplumbağa bakılabilir ancak. Su kaplumbağaları tek olmamalı, en az çift alınmalı. Kara kaplumbağası tek bakılabilir ancak. Bu hayvanlara sürekli kuru yem vermeyin, kabızlık sorunu yaşıyorlar ve genelde bir kere tutuldularmı toparlanamıyorlar, çatlayıp ölüyorlar maalesef. Haftada 1-2 defa canlı yemlerden verin, birde yosun gibi bir yemleri daha vardı bunların sanırım, o yemlerden. Bu yemler sindirim sistemini düzenliyor, aynı insanlar gibi düşünün, sürekli kuru, katı yerseniz sizde kabız olursunuz. Kabuklarının sertliğine çok çok dikkat edin, asla yumuşamaması gerekiyor, yumuşadığı anda derhal ilacından alıp sürün, yoksa geri dönüşü yoktur o yumuşamanın, en güzeli hiç yumuşamasına izin vermemek tabi.
İkisininde erkek olmamasına dikkat edin, çiftleşme dönemi gibi kızışma dönemlerinde birbirlerine saldırıyorlar :hanz: ağızları gaga biçiminde ve ciddi ısırırlar, kabuklarına hatta yüzlerine gözlerine zarar verebiliyorlar.:hanz: benim parmaklara cart diye batırırlardı namussuzlar :hanz: mutlaka üstüne çıkabilecekleri "kuru" bir kayalık olsun, çıkıp tünemeyi çok severler, hatta birbirleri üzerine çıkarlar saatlerce otururlar öylece,sonra sıkılınca iterler birbirlerini :hanz: akvaryumdan kaçabilme gibi bir yetenekleri vardır, nasıl çıkıyor demeyin, çıkıyorlar valla :hanz: dışarda olduğunu anladığınız anda karanlık köşelere bakın :hanz: uyumuştur bir kenarda:hanz: sularını temiz tutmaya çalışın, biraz hızlı pisletirler maalesef. Bakana Allah kolaylık versin :hanz: