škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia 1 Konsolun Sağından Gelen Ses

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı arif4102

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar aracımın(fabia 1) göğsününün sağ tarafının ön camla birleştiği yerden "çıt,çıt,çıt" şeklinde bana kafayı yedirten bi ses geliyo.Sanki bi yerden küçük bi vida çıkmışda sürekli sağa sola çarpıyo gibi. Özellikle bozuk zeminde yapıyo ama bazen kaymak gibi yolda bile yapıyo. Bide bazen hiç gelmiyo.Torpidoyu söktürdüm baktılar orayla alaksı yok. Sileceklerle de alaksı yok.O kadar ustaya götürdüm hiç kimse nereden geldini bulamadı. Son çare olarak servise götürcem. İstemiyorum ama gerekiyosa göğsü bile söktürmeyi düşünüyorum tabi bi çare bulamassam. Çünkü çok gıcık bi ses. Buna benzer bi problem yaşayıpda çözüm bulabilenlerin acil yardımını bekliyorum.

Çevrimdışı agasarca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Fabialar farklı olabilir ama göğüs bir kere sökülürse dikiş tutmuyor. İnşallah daha kolay halledersiniz.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Göğüs sökülmeden o sesi çözmek zor, ama sökmek de başka dertleri getirebiliyor.

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Valla tipik Türk çözümlerinden biri vurmak :) Sesin geldiği bölgelere tatlı sert-sert karışımı elinize bir bez dolayıp boksörler gibi, vurun o bölgeye. Ufacık bir asimetrik kayma bile ses yapabiliyor, bağlı olan civatalar üzerinde yuvaları oynuyor v.s. Ben bu şekilde çok ses giderdim :)

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Nadiren bizde de ses geliyor en iyi çözüm kafaya takmamak ses geldimi müziğin sesini açın mesela:)

Çevrimdışı taner_octavia

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;110528
Nadiren bizde de ses geliyor en iyi çözüm kafaya takmamak ses geldimi müziğin sesini açın mesela:)

en iyi cözüm bencede bu :)

Çevrimdışı hakantuna

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
kapıdan gelmesin o ses. kapıları sık sık yağlamak gerek yağlamayınca gıcırtılar artıyor. umarım başka biyerden gelmiyodur.
benimde fan 1. kademede cıkcık.çıkçık.cıkcık diye ses geliyor. tozdan yalpa yapıyormuş, daha önce aynı ses 3. kademeden geliyordu temzilendikten sonra 1. kademede devam ediyor. .P

Çevrimdışı arif4102

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar bu ses özellikle sıcak havalarda geliyor. Yağmurlu ve serin havalarda hiç gelmiyor. İşin garibi sıcak havalarda da herzaman gelmiyor garip bi ses işte. İçerden mi yoksa dışardan mı geldiğide anlaşılmıyo pek. Sesin geldiği bölgeye vurmayı denedim bi işe yaramadı, ayrıca kapıylada bi alakası yok onada baktım. İlginiz için teşekkürler.
« Son Düzenleme: 11 Haziran 2010, 19:09:09 Gönderen: arif4102 »

Çevrimdışı hakantuna

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
araba güneşte kalınca özellikle arka kapılar yağlasam dahi acaip gıcırdıyor. uyuz olmaya başladım.
daha önceleri güneşte kalınca ön camlar yapıyordu. kapıyı söküp cam motorunu garantiden değiştirdiler. o sorundan kurtulduk şükür.

bu arada umarım gıcırtıların kesilir. başımıza gelmeden çözümünü malesef bulamıyoruz.
« Son Düzenleme: 17 Haziran 2010, 11:44:29 Gönderen: hakantuna »

Çevrimdışı LiLPlayya

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakantuna;116835
araba güneşte kalınca özellikle arka kapılar yağlasam dahi acaip gıcırdıyor. uyuz olmaya başladım.
daha önceleri güneşte kalınca ön camlar yapıyordu. kapıyı söküp cam motorunu garantiden değiştirdiler. o sorundan kurtulduk şükür.

bu arada umarım gıcırtıların kesilir. başımıza gelmeden çözümünü malesef bulamıyoruz.

Kapı hareketli parçalarına wd-40 uygulayın. Uzun bir süre ses kesiliyor.
Bağımlılıklarım  var : içki, sigara, aşk, gerçeküstü, akıldışı ! Arada bir de nefes  alıyorum. O da fena sayılmaz...

Çevrimdışı pishkin

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşın 5 kuruş al, ön göğüs ile ön cam direğinin arasına sıkıştır. Sorunun çözülmüştür :)

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aynı sorun benim arabada da vardı içeride aradım sorunu ama ustam çok tecrübeli arabaya bindik sesi duyar duymaz anladı kaputun menteşelerini yağlayın ses falan kalmayacak ses içerden geliyormuş gibi ama kaput menteşelerinden geliyor kaput menteşelerini yaplamışken kaputun fitillerinede biraz yağ sürebilirsiniz fitiller zamanla çöktüğü için menteşelerden ses geliyor.
Hatta benim araçta kalkışlarda bir ses daha vardı demir sesi gibi cik cik yapıyordu lpgnin hortumlarından birisinin kelepçesinin kafası vestenhause a deyiyormuş hareket edince kelepçeyi çevirdik temas kesilince seste gitti.

Çevrimdışı laswidow

• YMÇ.P. Pilot
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dikiz aynalarının dış plastiği ve torpido kapağı da aynı sesi yapıyor. Benim kapılardan gıcırtı geliyordu, fitillere vazelin sürdüm ses seda kalmadı. Sağ aynadan çıtırtı geliyordu kıvrılma noktasına sünger kıstırtım o da kesildi. Şu an tek sorunum bozuk yolda içeri giren ses, onu da çözersem benden iyisi yok ...