škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

arabam olması gerekenden yavaş..

Ziyaretçi · 52 · 20358

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı guven///m

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tarihteizbirakanlar.com

Çevrimdışı Crzyboy

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tuning07.com
Hareket halindeyken 1.vitese geçmemesinin balatayla alakası olmayabilir,benim favoritte aynı şekilde durmak üzereyken 1.vitese gecirebiliyorum sadece,balatam eski ikende böyleydi değiştirdim gecen yıl yine aynı.Abilerim daha iyi bilir tabi :)

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: mertcankar;110020
he aklıma gelmişken bişey daha söyliyim  sabahları ben garajdan (rampa) geri geri çıkıyorum bazen.. motor  soğukken çıkmakta zorlanıyor bende zorlayınca 1 saniye fln kayış sesi  gibi bi ses geliyo
Kesin balata kaçırıyor. Ben de bir aralar  rampa bir yere geri geri park etmek zorunda kalıyordum, çabucak  bitirmiştim balatayı.
Alıntı yapılan: mertcankar;110026
...5.viteste 3000 devirde 80-85le gidiyorum...
Balata kaçırıyor.5. vitesle 80-85 km/s hızda gidebilmek için 2000-2100 d/d yetiyor Favorit' e.

Çevrimdışı serkan35

• Leoncu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;110222
Kesin balata kaçırıyor. Ben de bir aralar rampa bir yere geri geri park etmek zorunda kalıyordum, çabucak bitirmiştim balatayı.

Balata kaçırıyor.5. vitesle 80-85 km/s hızda gidebilmek için 2000-2100 d/d yetiyor Favorit' e.

iyide uğur abi baskıdan olsa gazı kökleyince aracın deviri yükselip araç hızlanmadan aynı hızda seyreder bence baskı balatadan değil öyle olsa sollamalarda falan deniyorum diyor araç sollamada bile yerine yığılır bence baskıda balatada sağlam

acaba lastik ölçüleri orjinalmi herhangi bir değişiklik varmı lastiklerde??
Rover 220 Turbo
2011 Ford Connect

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: serkan35;110239
iyide uğur abi baskıdan olsa gazı kökleyince aracın deviri yükselip araç hızlanmadan aynı hızda seyreder bence baskı balatadan değil öyle olsa sollamalarda falan deniyorum diyor araç sollamada bile yerine yığılır bence baskıda balatada sağlam

Bence ilk olarak aracın bu halini kullandığı için normal geliyor.:wnk: Ben kaçırdığı iddiasındayım. Üstelik de geri geri rampa çıkıyorum diyor ki başıma geldi oradan biliyorum.
Tabii ki uzman değilim başka şey de olabilir. İyi bir usta bakmalı ve denemeli.

mertcankar

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: serkan35;110239

orjinal

mertcankar

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;110256
Bence ilk olarak aracın bu halini kullandığı için normal geliyor.:wnk: Ben kaçırdığı iddiasındayım. Üstelik de geri geri rampa çıkıyorum diyor ki başıma geldi oradan biliyorum.
Tabii ki uzman değilim başka şey de olabilir. İyi bir usta bakmalı ve denemeli.

1.viteste çıktığım yokuşu geri geri çıkamıyorum araba bas bas bağırıyo yine çıkmıyo. Uğur abi de tecrübe etmiş aynısını..

sorun %99.9 baskı balata kaçırıyor.. kaçsın bakalım onu yakalarsam :D neyse herkese çok teşekkürler arkadaşlar :D

mertcankar

• Ziyaretçi
dün bi otoparça satan siteye baktım MA-PA 75 tl yazıyodu :s ki zaten Türk malı olduğundan MA-PA alacağım

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: mertcankar;110648
dün bi otoparça satan siteye baktım MA-PA 75 tl yazıyodu :s ki zaten Türk malı olduğundan MA-PA alacağım
MA-PA' lara dikkat etmek gerek. Eski baskıları piyasadan toplayıp üzerine balata çakıp sıfır diye sattılar. Bildiğin, güvendiğin yerden almakta fayda var.:wnk:

mertcankar

• Ziyaretçi
valla uğur abi 3 aylık skoda sahibiyim ve henüz 1 kez parça satın aldım.. yine oraya gideceğim gitmeden arar sorarım ma-pa var mı diye.. diğer markalara güvenmiyorum orjinalliği belli olmuyomuş ki güvensem bile türk malı varken yabancı almayı kendime yakıştıramam :)

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: mertcankar;110957
valla uğur abi 3 aylık skoda sahibiyim ve henüz 1 kez parça satın aldım.. yine oraya gideceğim gitmeden arar sorarım ma-pa var mı diye.. diğer markalara güvenmiyorum orjinalliği belli olmuyomuş ki güvensem bile türk malı varken yabancı almayı kendime yakıştıramam :)
Ma-Pa' yı yabana atma, gerçekten güzel ancak işte sahtekârlar nedeniyle o da mimlendi maalesef.

mertcankar

• Ziyaretçi
az önce arabayı ustaya bıraktım ameliyat başlamıştır :D komple motor bakımı yapacak bujiler subaplar cart curt baskı balata değişcek otomatik jikleye bi el atacak.. akşama hazır olur dedi bakalım bebeğin yeni hali nası olcak :D :D

baskı balata ma-pa yoktu orijinal sachs aldım 110 dedi 90a indirdim umarım iyidir hakkında pek iyi şeyler duymamıştım mecbur aldım

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: mertcankar;111529
az önce arabayı ustaya bıraktım ameliyat başlamıştır :D komple motor bakımı yapacak bujiler subaplar cart curt baskı balata değişcek otomatik jikleye bi el atacak..
İnşaallah ne yaptığını biliyordur. Yoksa otomatik jiklenin ayarlarını bir kaçırırsa yandı gülüm keten helva.
Alıntı yapılan: mertcankar;111529
...baskı balata ma-pa yoktu orijinal sachs aldım 110 dedi 90a indirdim umarım iyidir hakkında pek iyi şeyler duymamıştım mecbur aldım
Sachs iyi markadır, tabii ki Bulgar malı olanlardan değilse.:wnk:

mertcankar

• Ziyaretçi
uğur abi benim otomatik jikle daha ne kadar kötü olabilir? sabahları arabayı çalıştırıyorum 1dk boyunca gaz veriyorum motor az ısınsın diye ondan sonra devir yarıma geliyo o şekilde de tabi doğru düzgün çalışmıyo sürekli aracı viteste kullanmak zorunda oluyorum boşa atınca fren sistemi doğru düzgün çalışmıyo... motor ısınınca herşey normal.. motorun ısınması 3 km fln sürüyo son 1aydır pek sorun olmuyor havalar ısındı ama aracı şubatta almıştım ozamanlar tam bir işkenceydi kırmızı ışığa gelince fln araba sürekli stop ediyodu sende yaşadın bu sorunu biliyorum :D diğer forumdaki yazılarını okudum bayağı kötü bi ustaya denk gelmişsin batırmış fln.. uyarın için teşekkür ederim ama yapamayacaksa yapamam fln derdi demekki tecrübesi varki tamam dedi.. genelde eski tür arabalar üzerine uzmanlaşmış bi usta zaten murat-serçe-şahin-doğan türü araçlarla uğraşıyo kapıda hep o tür araçlar var
« Son Düzenleme: 04 Haziran 2010, 12:59:18 Gönderen: mertcankar »