škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

israil'e kınama

fenomen · 75 · 17679

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İsrail'e iki askeri uçak :

Genel kurmaya ait iki uçak Mavi  Marmara gemisinin 20 yolcusunu almak üzere İsrail'e gitti.
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: remusmark;110251
uluslararası sularda gemiye çıkarma yapmak haydutluktur.

foruma yazılan bazı mesajları hayretle ve üzülerek okudum.
bende haydutluk olarak nitelendiriyorum ama yahudi hayranlığı daha ağır basabiliyor bazen.filistinlilerin toprak sattığını sadece yahudi kırması lanetli isaillilerin uydurdukları palavradır.dünyaya böyle diyecekler ve birçok salaklarda buna balıklama atlıyacaklar.aynen günümüzde olduğu gibi.israil 1947 yılında bir yahudi olan teoder herz tarafından abd destekli kurulmuş ve filistin toprakları resmen ve cebren işgal edilerek kurulmuştur.
ayrıca arap ülkelerinin başındaki kuklaların kınamaması normaldir zira onlar abd yöneten yahudi uşaklarına gebedirler.onların zulmu seyretmesi bizimde seyredeceğimiz anlamına gelmez.vicdanı ölmemiş,insanlığın bitmemiş,merhametten kırıntısı kalmış olan herkesin yapabileceği şeydir bu siyon yahudilerini kınamak.
ülkemizde 2 tane tv kanalı var ki israil deki yedio ahranat gazetesi bizimkilerin yanında solda sıfır kalır.amma helal olsun adamlara bizim tv kanallarına bile o operasyonun ne kadar(!)haklı olduğunu yutturabiliyor.silahsız gemiye önce uzakdan ateş açıyorlar daha sonra bindirmeler;
madem o gemide tehlikeli insanlar var eğitilmiş nasıl oluyorda helikopterle bindirme/indirme yapabiliyorlar,bu ya cahil cesareti yyada israil gemide silah olmadığını uydudan gördü.işe bakın ki bir tane israil köpeklerinden yaralanan yokken ölenler hepdebizim(!)teröristlerden.dünyanın gözü önünde haydutluk yap sonrada zeytinyağı gibi üste çık ve sonrada yine müslüman tarafından haklı olarak görün.bunu ancak bir yahudi becerebilir.
İskenderun da şehit olan askerlerimiz için de ilk mesajımda kınama yaptım.arada bir fark var.pkk denen alçaklar onlar belli 25 yıldan beri eşkiya olduğunu duymıyan yok.ama israil devlet terörü uygulauyor ve hemde dünya önünde.
kahrolsun pkk canileri
kahrolsun israil adileri......
« Son Düzenleme: 01 Haziran 2010, 11:14:38 Gönderen: fenomen »
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
israil hayranlarına şu makaleyi öneririm ,yalanları,işgüzarlıkları,katilliklerini güzel anlatıyor.Filistinlilerin toprak sattı uydurmalarını ve palavralarını güzel anlatıyor.Ayrıca yahudi soykırımı yalanlarının nerden nasıl geldiğinide güzel anlatıyor.Ama dünya bu zokayı yutmaya devam ediyor.
http://www.enfal.de/yak2.htm

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Muhammet abi ne yapıyorsun sen ya?
Ne yahudi hayranlığı?

Abi biraz dikkat edersen sevinirim.

Gözünü seveyim,objektif baklıyorum olaya diyorum ben.
Dün izlediğim kadarıyla gemilerin ilerlediği bölge İsrail karasularına aitmiş.
Ama bugün bunun böyle olmadığı söyleniyor.

Adamlar 6 kez uyarı yapmış,devam ederseniz vurucaz diye.
Kimsede iplememiş yola devam.

Asker geminin kontrolünü ele geçirmek için aşağı iner inmez bizim cengaverler(tvye çıkacaklar ya) adamlara saldırmış.
Yine söylüyorum,ben o asker yerinde olsam bende çeker vururum.

Suların uluslarası olduğu ve İsrailin bir suç işlediği doğrudur.
Ama adamlar ''İLERLERSENİZ VURUCAZ'' diyor.
Sne elini kolunu sallaya sallaya adamların kontrolündeki bir bölgeye yardım bile götüremezsin.

Abi kusura bakma ama objektif düşünmüyorsun ya da düşünmek istemiyorsun.
Yukardaki yazılarını okuyunca çok utandım gerçekten.
Benki,Coca Coladan başka İsrail ürünü ağzıma sokmayan biri nasıl yahudi hayranı olur?

İlk mesajımdada yazıyor Hitlerin sözü.

Bu iş Pkkyı Kürtlere genellemeye benziyor.
Her Kürt Pkklı değildir.
Her İsrailli şerefsiz değildir!

Benim objektiflik anlayışım bu!

Ortada suç zaten var,ama yardımı kiralanan sivil bir gemi değil,askeri bir gemi götürmeliydi.O zaman 30 kişi zarar görmezdi.
Ayrıca hep söylediğim gibi,suç olsun olmasın,adamın o suların kimin olduğunu düşündüğü yok zaten,gelme vururum diyor ve sen süstlerine gidiyorsun.Al sana artistlik.
Nasılda vurduk diye sevinirler işte öyle.

Gerizekalılıktan başka birşey değil.
1 gün geç git ne olacak sanki.
Bırak kontrol etsinler gemiyi.
Madem silah taşımıyorsun,niye üstlerine gidiyorsun?

Geminin mürettebatı açıkça söylüyor çok uyardılar diye.

Ortada bir suç varsa,bu suça teşvik eden bir gurup insanda var,unutmayın.

Filistin meselesi bu konunun dışında.
Oradakilere yardım etmek bizim boynumuzun borcu tabiki.
Ama resmi yollarla...

Ne oldu şimdi?
Yardımlar hiç bir işe yaramadı.
20 kişi yoktan yere öldü.

Değdimi peki uyarılara uymadıklarına?

O yardımların oraya ulaşamayacağını geminin kaptanı dehil herkes biliyordu.

Beni şuanda Filistin değil,İskenderundaki 6 şehidim ilgilendiriyor.
Yarın ne olacağımız bellimi?
Bu durumda Filsitin yerine Türkye olsun,biri yardım ederse şerefsizim...

Bir kez daha söylüyorum,Muhammet abi beni çok kırdın.
Yahudi hayranlığı ne demektir yav?
« Son Düzenleme: 01 Haziran 2010, 14:41:40 Gönderen: Can »

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: fenomen;110269
bende haydutluk olarak nitelendiriyorum ama yahudi hayranlığı daha ağır basabiliyor bazen...
Her ne kadar İsrail hayranı olarak itham edilsem de :hih: şunu da paylaşmadan edemedim.
Küçük Dökme Kurşun Operasyonu gibi!
 İsrail'in uluslar arası sularda Gazze'ye yardım götüren gemilere  operasyon düzenleyerek çok sayıda kişiyi öldürmesi İsrailli  akademisyenleri ve basını ayağa kaldırdı. Binyamin Netanyahu hükümetinin  politikalarını eleştirileriyle bilinen Haaretz gazetesi yazarı Gideon  Levy, eylemi 2008 yılı sonunda başlayan 22 günlük Dökme Kurşun  Operasyonu'na benzetti.
 Haaretz gazetesi ise 'Yanlış dış politikanın bedeli' başlıklı  başyazısında Türk-İsrail ilişkilerinin daha da bozulacağını yazdı. Devam  eden dolaylı görüşmelerin de daha şüpheli hale geleceği, Mısır'ın daha  fazla baskı altında kalacağı vurgulanan başyazıda Avrupa ve ABD'nin  İsrail'e tepkisinin artacağı öne sürülüyor.
 'Bir zamanlar dünyanın en güçlü ve morali en yüksek ordusu olarak  kabul edilen İsrail Ordusu'nun eli nereye değerse İsrail'e zarar  veriyor' diyen Levy, entelektüelleri geri çeviren, barış gönüllülerine  kurşun sıkan, Gazze'yi ablukaya alan İsrail'in kendisinin artık uluslar  arası abluka ile karşı karşıya kaldığını belirtiyor.

Haaretz gazetesi yazarı Gideon  Levy

Yukarıdaki yazıyla ilintili olarak İsrail Ordusu' nun hali:

TIMES: "AÇIK DENİZLERDE ÖLÜM"
 Times gazetesi, "Açık denizlerde ölüm" manşetini atarak, başyazısında  konuyu irdeledi. Gazete, okuyucularına şu soruları sordu: "Komandoları  helikopterden indirerek onları saldırı tehlikesine açık hale getirmek  mantıklı mıydı?, Türk vatandaşlarını hedef alarak, bir zamanlar yakın  siyasi ve askeri ilişkilere sahip olunan Müslüman bir komşuyla  ilişkileri daha da bozmak siyasi açıdan zeki bir adım mıydı?, Okul  çocukları için boya kalemi, hastaneler için ilaç, bombaların yıktığı  evlerin tamiri için çimento taşıyan gemileri engellemeye çalışmak,  halkla ilişkiler açısından iyi bir fikir miydi?"

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Can bazı şeyleri anlamaya çalışmıyorsun buadamların ne oldu belli BM de 100 den fazla uyarılrı var ki gemilerin gideceği belliydi ama çimento taşıyo yardım taşıyor ihh akşam acıklama yaptı kesinlike silah yoktur diye kaldıki o adamlar askerlere sopayla vuruyor ateş etmesi mi gerekiyor istanbuldu nerdeyse her mitingde taş atıyor yanıcı maddeler atıyorlar bizim polislerde çekip vursun o zaman bazı şeyler göründüğü gibi basit değil hem orası uluslararası sular böyle bir şey yapmaya hakları yok ihlal yok bir şey yok bence kaşındılar hep burunlarının dikine gidiyorlar bundan sonra olacakları izle sen. .

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Can;110351
...Beni şuanda Filistin değil,İskenderundaki 6 şehidim ilgilendiriyor.
Yarın ne olacağımız bellimi?
Bu durumda Filsitin yerine Türkye olsun,biri yardım ederse şerefsizim...
Ne yardımından bahsediyorsun?:wnk:
PKK olayında Suriye yardım ve yataklık etmedi mi? Komşumuz ve dindaşımız Irak hâkeza.:wnk:

Dip not:Açıkça ve net olarak yazıyorum ki; yazdıklarımız birbirimizi kırmaya, hakarete, forumu kavgacı forum kimliğine sokamaya başladığı an konuyu değil kilitlemek, anında silerim.
Sonradan demedi demeyin.

İkinci not:TV' de yardım malzemeleri için Mısır' ın Gazze Şeridi' nin geçici olarak açacağı haberini izledim.

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;110358
Can bazı şeyleri anlamaya çalışmıyorsun buadamların ne oldu belli BM de 100 den fazla uyarılrı var ki gemilerin gideceği belliydi ama çimento taşıyo yardım taşıyor ihh akşam acıklama yaptı kesinlike silah yoktur diye kaldıki o adamlar askerlere sopayla vuruyor ateş etmesi mi gerekiyor istanbuldu nerdeyse her mitingde taş atıyor yanıcı maddeler atıyorlar bizim polislerde çekip vursun o zaman bazı şeyler göründüğü gibi basit değil hem orası uluslararası sular böyle bir şey yapmaya hakları yok ihlal yok bir şey yok bence kaşındılar hep burunlarının dikine gidiyorlar bundan sonra olacakları izle sen. .

Ya Kadir,bende bunu anlatmaya çaışıyorum.

Zaten ortada suç var.
Uluslarası sularda bunu yapmalaarı insanlık suçudur,şerefsizliktir.

Ama suların uluslararası olması o anda ilgilendirmiyor onları.
Gelme vururum diyor....

Anlatamıyorum sanırım.
Suç belli tamam ama adam GELME diyor.

Sne üstüne gidersen vuracak tabi.

Onlarda farkında insanlık suçu olduğunun ama ne olursa olsun GELME GELME GELME demiş!

Ugur A.

• Ziyaretçi
ROBERT FISK'TEN BATILI LİDERLERE  AĞIR ELEŞTİRİ

Independent gazetesinin bir diğer deneyimli Orta  Doğu muhabiri Robert Fisk ise, "Batılı liderlerin  insanların hayatını kurtarmaya yardımda çok korkakça davrandıklarını" yazdı.
 Beyaz Saray açıklamasını "zavallı", BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun'un  açıklamasını "gülünç" olarak niteleyen Fisk, "İngiltere Başbakanı  (David) Cameron neredeydi? Başbakan Yardımcısı  (Nick) Clegg neredeydi?" diye sordu.
 Fisk, yazısında şu ifadelere yer verdi: "Bu noktaya nasıl geldik?  Belki de hepimiz İsrail'in Arapları öldürmesine alıştık. Belki de İsrail  Arapları öldürmeye alıştı. Şimdi de Türkleri öldürüyorlar. Ya da  Avrupalıları. Son 24 saatte Orta Doğu'da birşeyler değişti ve  İsrailliler, (bu katliama verdikleri son derece aptalca tepki  düşünüldüğünde), olan biteni kavrayamamış gibi görünüyor. Dünya artık bu  zorbalıklardan bıktı usandı. Sadece politikacılar sessiz."

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Neyse ben bu konu hakkında bir daha yorum yazmayayım:)
yahudi hayranı olduk baksanıza birden:=)

İnşallah bu hata tekrarlanmaz:)

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Her yahudiyi, museviyi, hristiyanı bir tutmamak lazım..Ne hristiyanlar var bizim müslüman iken yapmamız gerekenlerin fazlasını yapıyorlar..

Genel olarak kinimiz,kızgınlığımız israil devletidir, yönetimidir.
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Anlatmaya çalıştıklarımı son kez kısaca özetleyeyim.

Bahsettiğim nokta uluslarası sular,suç değil.
Anlatmaya çalıştığım nokta,suç olduğu bilindiği halde geinin durdurulmaya çalışılması.
İsrail gemiyi durdurmaya çalışıyor.
Ama kardeşim ben suç felan anlamam,durmazsan vurucam diyor.
Ve gemi yoluna devam ediyor.
Tabi adamlarda saldırıyor.

Anlatmak istediğim buydu:)

Ortada bir haksız varsa İsraildir.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Can;110390
Anlatmaya çalıştıklarımı son kez kısaca özetleyeyim.

Bahsettiğim nokta uluslarası sular,suç değil.
Anlatmaya çalıştığım nokta,suç olduğu bilindiği halde geinin durdurulmaya çalışılması.
İsrail gemiyi durdurmaya çalışıyor.
Ama kardeşim ben suç felan anlamam,durmazsan vurucam diyor.
Ve gemi yoluna devam ediyor.
Tabi adamlarda saldırıyor.

Anlatmak istediğim buydu:)

Ortada bir haksız varsa İsraildir.

Bende diyorum ki tamam saldırdı ama neye saldırıyo savaş gemisi değil bir şey değil onu geçtim tamam gemiyede çıktılar ama bu gemide silah yok bi,r şey yok adam 3-5 yumruk attı diye onları öldürme haklarıda yok çıkarsın gemiye teftişse yaparsın ama 19 kişiyi öldürme hakkı hiç bir zaman yok bunların istediği kadar gelme desin sonuçta bu gemi bir yasal süreçten gümrükten geçip çıktı yola değil mi o zaman ne yapanilirler ki?

Bu zamana kadar kaç tane yunan uçağı sınırlara girdi ne oldu bizde çok gelme dedik vurduk mu vurmadık e daha ne o zaman bazı şeyler kasti yapılıyor israilin hiç bir hakkı yok istediği kadar gelme desin he gemi silah dolu olur o zaman tamam suçludur bizimkiler ama masum bir gemiye böyle şeyler yapılamazzzz. .

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ANLATAMIYORUM:)

Olayın suç olduğunu,İsrailin yaptığının doğru olmadığını biliyorum zaten.

Ama olayın gelişmesinin nedeni GELME DEDİKLERİ HALDE GİTMELERİYDİ!

Bu cimlem herşeyi açıklıyor.

Bile bile gidildi,30 kişi zarar gördü.

Bu cümlenin dışındakilerde İSRAİL KÖKÜNE KADAR HAKSIZDIR!

Bu konudada haksızdır fakat adam eğer gelirsen suç işlerim gelme diyor.Snede gidiyorsun.Sonuç ortada!

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;110354
Her ne kadar İsrail hayranı olarak itham edilsem de :hih: şunu da paylaşmadan edemedim.
Küçük Dökme Kurşun Operasyonu gibi!
İsrail'in uluslar arası sularda Gazze'ye yardım götüren gemilere operasyon düzenleyerek çok sayıda kişiyi öldürmesi İsrailli akademisyenleri ve basını ayağa kaldırdı. Binyamin Netanyahu hükümetinin politikalarını eleştirileriyle bilinen Haaretz gazetesi yazarı Gideon Levy, eylemi 2008 yılı sonunda başlayan 22 günlük Dökme Kurşun Operasyonu'na benzetti.
Haaretz gazetesi ise 'Yanlış dış politikanın bedeli' başlıklı başyazısında Türk-İsrail ilişkilerinin daha da bozulacağını yazdı. Devam eden dolaylı görüşmelerin de daha şüpheli hale geleceği, Mısır'ın daha fazla baskı altında kalacağı vurgulanan başyazıda Avrupa ve ABD'nin İsrail'e tepkisinin artacağı öne sürülüyor.
'Bir zamanlar dünyanın en güçlü ve morali en yüksek ordusu olarak kabul edilen İsrail Ordusu'nun eli nereye değerse İsrail'e zarar veriyor' diyen Levy, entelektüelleri geri çeviren, barış gönüllülerine kurşun sıkan, Gazze'yi ablukaya alan İsrail'in kendisinin artık uluslar arası abluka ile karşı karşıya kaldığını belirtiyor.

Haaretz gazetesi yazarı Gideon Levy

Yukarıdaki yazıyla ilintili olarak İsrail Ordusu' nun hali:

TIMES: "AÇIK DENİZLERDE ÖLÜM"
Times gazetesi, "Açık denizlerde ölüm" manşetini atarak, başyazısında konuyu irdeledi. Gazete, okuyucularına şu soruları sordu: "Komandoları helikopterden indirerek onları saldırı tehlikesine açık hale getirmek mantıklı mıydı?, Türk vatandaşlarını hedef alarak, bir zamanlar yakın siyasi ve askeri ilişkilere sahip olunan Müslüman bir komşuyla ilişkileri daha da bozmak siyasi açıdan zeki bir adım mıydı?, Okul çocukları için boya kalemi, hastaneler için ilaç, bombaların yıktığı evlerin tamiri için çimento taşıyan gemileri engellemeye çalışmak, halkla ilişkiler açısından iyi bir fikir miydi?"
hah tamda bunları diyecektim ki imdadıma yetiştin Uğur bey,ben bu israil zulmunun çığlığına kulak verilsin istedim o kadar,yani bu devlet terörüdür.ayrıca size karşı asla bir husumetim yok uğur bey inanın bu dünkü olay duygularım aklımın önüne geçmiştir belki ama olay tamamen meydandayken hala bizimkiler vururuz diyen israili haklı çıkarmaya devam ediyorlar buna cıldırmamak elde değil.filistinde ki çocuklar aylardır abluka altında sıcak çorbaya ve ilaca muhtaçken boşverelim pis arapları mantığı insanlıkla izah edilemez.Bizde ki bu arap düşmanlığını ve kinini besleyen yahudi politikası gerçekten iyi maya tutmuşa benziyor.çanakkale savaşında 25 bin filistinli müslüman asker geliboluda şehit olmuştur.necip fazıl kısakürek'in de söylediği gibi yahudiler bir yumurta pişirmek dünyayı ateşe veren yaratıklardır demiştir ve bugün de bu ülkeyi(isr) yöneten guruh aynı guruhtur.ülkemizde ki musevi vatandaşlarımız ve israil de ki bazı museviler ve entelektüeller de bundan istisna tutarım.ben orda ki siyon zihniyetine dayalı dinsel ırkçılık yapan zihniyetinedir tepkim.bunu sanırım anlıyorsunuzdur.Bu yapılanları bm,ab konseyi ve 50 ülke kınarken hala bizimkiler hayranlığını dile getirmesi insanı kahrediyor.sana karşı kırıcı olduğumu asla düşünmeyin,eğer öyle anladıysan hakkını helal ediniz.