škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Hangi lastigi secmeliyim

erhanS · 62 · 20894

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı erhanS

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
BMW E46 3.16i

aracımı alalı 6-7ay oldu, ustundeki lastiklerin dis durumu iyiydi ama floryada deli gibi yagmur yagarken virajda 2 kere 360 derece donunce, lastiklerin yılına bakmak aklıma geldi :) ve 6 senelik olduklarını gordum.

Bmw totosu zorlamaya gelmez onu ogrenmis olduk, ama su 3 lastikten sizce hangisi beni daha cok yola baglar ?

205/55/16

Dunlop SP Sport 3000A  (en uygun olan)

goodyear efficentgrip   (dunlop ile aralarında az bri fark var.)

goodyear optigrip  (en pahalısı)

performans degil 4 mevsim lastik istiyorum arac zaten 3.16 oldugundan oyle gazliyim yanliyim derdim yoktur, totom saglam olsun yeter bana :)

kullanan bilen arkadaslardan yardım lutfen.

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Lastik konusu zor konudur, valla Dunlop'ın geçtiği yerde ben pek objektifde olamıyorum zira Dunlopcıyımdır koyu şekilde :) Arabalar aynı değiller ama benim Fabia'da Dunlop SP Sport 2000'ler var, bunca zamandır ıslak kuru hiçbir zaman canımı sıkmadılar -ki zaman zaman limit kullanan biriyimdir üstelik. Hatta yanılmıyorsam Dunlop bazı BMW modellerinde standartta gelen bir lastik. Buna ek olarak bir de Nokian'lara bakmanızı tavsiye ederim, fiyat/performansta o markada çok iyidir.

Çevrimdışı erhanS

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Hemde ne zor konu :)

Ben genelde goodyear cıyımdır ama,  dunlop un bu modelleri konusunda hep guzel elestriler okudum, fiyat olarakta rakiplerine gore makuller, aklımı celmediler desem yalan olur.

herkez yumusak bir lastik oldugunu yagmur ve kuru zeminde ki performansını, sessizligini ovuyor, e bunlarda bana yeter zaten.

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dunlop'ın hamuru bir değişik :) sert desen sert değil yumuşak desen yumuşakta değil, böyle ortada birşey :) Kullanım durumuna da bağlı tabi ama Dunlop biraz erken biten lastiktir, 35-40 binler civarında bitiyor. Gerçi çalışan lastik biter :hanz: Continental'lere de bakın bu arada, sizin standart ebatta büyük tabi, fiyatı direk katlayan etken, 195 ve üstüne çıktığınız an iyi markalar ikiye katlıyor fiyatı neredeyse :(

Çevrimdışı erhanS

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bugun sanayiye ugradım yine aklım karıstı simdide yokohama C.DRIVE - AC01 i onerdiler, onu arastırıyorum, kafam corba oldu resmen

michelin piloy prymacu hp en ucuk fiyatlısı ve en yumusagı, oyle cukura dus vs ye gelmiyormus balon rahat yaparmıs.

yokohama icin birazdaha sert oldugunu 94v oldugundan daha fazla yuk cdekebilecegini soylediler.

simdilik durum bu iste :)

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Michelin bencede almayın derim, kaliteli belki ama bizim yollarımıza asla uygun değilleri bizim yollar için azıcık dağa, taşa, çukura gelecek lastik lazım:) çok çabuk biten lastiktir.
Uzakdoğu markalarının hemen hepsi yeniyken çok çok iyilerdir fakat 1 yıl sonra bir anda aşırı sertleşmeye başlıyorlar, yağmurda aslan kesilen o lastik gidiyor artistik patinajda puanları toplamaya başlıyorsunuz sonra :)
Ebat zaten büyük olduğu için belli bir hız ve yük indeksinin altında olmazlar.
Hayırlısı olsun, umarım gönlünüze ve kesenize uygun güzel bir lastikte karar verirsiniz.

Çevrimdışı remusmark

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bridgestone turanza er300

yokohama c drive ac01

ikiside güzel lastik. ben yokohama bulamadığım için bridgetone aldım

Alıntı yapılan: FF;110958
Michelin bencede almayın derim, kaliteli belki ama  bizim yollarımıza asla uygun değilleri bizim yollar için azıcık dağa,  taşa, çukura gelecek lastik lazım:) çok çabuk biten  lastiktir.
Uzakdoğu markalarının hemen hepsi yeniyken çok çok iyilerdir fakat 1 yıl  sonra bir anda aşırı sertleşmeye başlıyorlar, yağmurda aslan kesilen o  lastik gidiyor artistik patinajda puanları toplamaya başlıyorsunuz sonra  :)
Ebat zaten büyük olduğu için belli bir hız ve yük indeksinin altında  olmazlar.
Hayırlısı olsun, umarım gönlünüze ve kesenize uygun güzel bir lastikte  karar verirsiniz.

yokohama japon malı
« Son Düzenleme: 02 Haziran 2010, 18:46:23 Gönderen: remusmark »

Çevrimdışı erhanS

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
walla benimde aklım yokohama ac01 e baya bi kaydı aslında, kavunda degillerki kardesim koklayıp alalım :)

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
valla forum ahalisi dunlopu pek sevmiyor genel olarak nokiandan memnun.Dedikleriniz arasından goodyear mantıklı geliyor.

hakanerdogan

• Ziyaretçi

Çevrimdışı xxman

• New York Subesi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
9 ayrıdr Michelin Primacy HP kullanıyorum herhangi bir problem ile karşılaşmadım.

Tutunma ve ses olarakta bence gayet başarılı.

Alırken sizin gibi balon yapma konusu benide korkutuyordu.
Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir,
Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dunlop sakın almayın bizim arabayla beraber gelmişti ışıklarda resmen lastik yakıyorduk tutunması çok kötü 20 binde lastik değiştirdik. .

Son 2 takım yazlık lastiklerimiz michelin gerçekten memnunu kuru zeminde süper yol seside az rahatlık konusunda sorunsuz.Ama uzun süre dayanmaz bi conti 45-50 ise oda 35-40 gider çok fazla darbeye gelmez.Biz 3 sene sadece yazın kullandık bitmesine yakın balon yapmıştı 1 tanesi.

Uzakdoğu lastikleride bana göre daha çok pistler için onların caddeleri temiz ve sorunsuz biraz michelin gibi olacaklarını düşünüyorum :)

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: remusmark;110960
bridgestone turanza er300

yokohama c drive ac01

ikiside güzel lastik. ben yokohama bulamadığım için bridgetone aldım

yokohama japon malı

Biliyorum :)
Japonya nerede? Amerika kıtasında mı :)

Çevrimdışı skoda53

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
ön iki lastiğim michelindi.geçenlerde iki tane daha alıp tamamen micheline geçtik.inanın rize'nin berbat yollarını az hissediyorum artık.bir acemi olarak tutunmasını vs. değerlendiremem.ama küçük çukurlardaki küt küt sesleri yok artık.birinci vitesle gitsen bile çare yok,heryer çukur...

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bridgestone ER300 ü kesinlikle tavsiye etmiyorum.
Tamam yol tutuşu kuru zeminde iyi fakat gerisi için Michelin:ok:

Bizim aracın üzerinde ER300 geldi,bakalım ne akdar idare edebilicez.
1 yıl kaar idare edelim,Micheline geçiçez sanırım...