škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Hangi lastigi secmeliyim

erhanS · 62 · 20957

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Can;111074
Bridgestone ER300 ü kesinlikle tavsiye etmiyorum.
Tamam yol tutuşu kuru zeminde iyi fakat gerisi için Michelin:ok:

Bizim aracın üzerinde ER300 geldi,bakalım ne akdar idare edebilicez.
1 yıl kaar idare edelim,Micheline geçiçez sanırım...

1 yılda lastik mi atılır la, nerde yaşıyonuz siz, plastik taksan 2 sene gider :D Bende 5 senedir dönüyolar :++:

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;111081
1 yılda lastik mi atılır la, nerde yaşıyonuz siz, plastik taksan 2 sene gider :D Bende 5 senedir dönüyolar :++:

Abi eziyet gibi mübarek.
250 km yol gittik,gidene kadar başım çatladı.
Acayip yol sesi var.
Başka bir Passata Michelin taktıktan sonra aynı yolu gitmiştik,gram yokl sesi yoktu.
Vectradada aynı şekilde baştan Bridgestone,sonra Michelin vardı.Fark çok fazla:++:

hakanerdogan

• Ziyaretçi
He anladım aramızda sınıf farkı var :lol: :++:  Passatta yepisyeni ER300'le yol çekemiyosen tellerimiz farklı hiç çalmayak :D

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;111084
He anladım aramızda sınıf farkı var :lol: :++:  Passatta yepisyeni ER300'le yol çekemiyosen tellerimiz farklı hiç çalmayak :D

Bunlar daha iyi günlerim,reşit olayım bakalım o zaman neye binicez:++:

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Yok ula ondan demedim, benim takada "babam saolsun" ayarında ama ne bilem 5 senelik sert Conti lastiğinen pütürcan asfaltlarda 160-180 yapıştırıyom 58.000 km dir tepesindeyim içerde konuşmalar duyulmuyo velhasılı kelam 1 yıllık lastiği çıkarmanın hele ki Passat gibi cihazda anlamsız olduğunu düşünüyorum :D

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;111091
Yok ula ondan demedim, benim takada "babam saolsun" ayarında ama ne bilem 5 senelik sert Conti lastiğinen pütürcan asfaltlarda 160-180 yapıştırıyom 58.000 km dir tepesindeyim içerde konuşmalar duyulmuyo velhasılı kelam 1 yıllık lastiği çıkarmanın hele ki Passat gibi cihazda anlamsız olduğunu düşünüyorum :D

Sende haklısın tabi.:++:

Eski cihazda 40.000 km dayandık o lastiklere,bizim 30.000 km 5 yıl bu arada:++:
Şimdi bunada 30.000 derske ben baş ağrısından ölürüm.:bnn:

Baaane,pıçak sokarım kauçuklara yokusam:++:

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: erhanS;110661
goodyear efficentgrip (dunlop ile aralarında az bri fark var.)

goodyear optigrip (en pahalısı)

performans degil 4 mevsim lastik istiyorum arac zaten 3.16 oldugundan oyle gazliyim yanliyim derdim yoktur, totom saglam olsun yeter bana :)

Bu saydığınız lastiklerin hiçbiri 4 mevsim lastik değil. Olmaması da daha iyi zaten; kış için kış, yaz için yaz kullanmanız daha iyi.

Optigrip özel bir lastik. Islak zemin ağırlıklı. Hatta asıl özelliği de eskidikçe ıslak zemin performansını korumaya devam etmesi. Ama kuru zemin özellikleri geri planda olan bir model.

Efficientgrip en düşük sürtünmeli lastiklerden. Hatta Michelin Energysaver'dan da düşük olduğu için muhtemelen en düşük sürtünmeli lastik.

Alıntı yapılan: kadir_;110989
Dunlop sakın almayın bizim arabayla beraber gelmişti ışıklarda resmen lastik yakıyorduk tutunması çok kötü 20 binde lastik değiştirdik. .

Genelleme yapmamak lazım; model ve lastik durumu neydi ? Dunlop'un çok başarılı modelleri var.:ok:

Alıntı yapılan: Can;111074
Bridgestone ER300 ü kesinlikle tavsiye etmiyorum.
Tamam yol tutuşu kuru zeminde iyi fakat gerisi için Michelin:ok:

Bizim aracın üzerinde ER300 geldi,bakalım ne akdar idare edebilicez.
1 yıl kaar idare edelim,Micheline geçiçez sanırım...

Can,

Bilakis, kuru zeminde Michelin ön plana çıkabilir. Ama onun dışında her şey için ER 300 gerekli.

Konfor demiyorum; öncelikli bir konu olduğunu düşünmüyorum.

ER 300 iyi bir lastiğin sahip olması gereken neredeyse tüm özelliklere sahip. Para olsa bizim Cordiye lark diye takılacak lastik.:++:

Alıntı yapılan: Can;111083
Abi eziyet gibi mübarek.
250 km yol gittik,gidene kadar başım çatladı.
Acayip yol sesi var.
Başka bir Passata Michelin taktıktan sonra aynı yolu gitmiştik,gram yokl sesi yoktu.
Vectradada aynı şekilde baştan Bridgestone,sonra Michelin vardı.Fark çok fazla:++:

Bak gene konfor gene konfor...

Ama sen de kesinlikle haklısın. O sınıfta bir araçta ER300'ün üstün yol tutuşundan çok, başarılı konfor özellikleri aranabilir.:ok:
SEAT CORDOBA 1.4 TDI 80HP
[SIGPIC][/SIGPIC]

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Nerden biliyon bu kadar şeyi bi git ya sinirim bozuldu :p :D

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;111102

Önce mobile geçtin şimdide Michelin e geçicen gibime geliyo :++:

Bizim dunlopların markasını hatırlamıyorum üstünden 3-5 takım geçmiştir 1 sene anca dayandı peder tövbe diyo artık :D

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Bakacaz :D ABD'ye gidicek olmasam alacaktım ama yatar makine beklesin, güzün forumu karıştırırız yine :D

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;111102

Senin de Firestone lastiklerin olsa sen de öğrenirdin.:D Mecburen araştırmak zorunda kalıyorsun bunları.:++:
SEAT CORDOBA 1.4 TDI 80HP
[SIGPIC][/SIGPIC]

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Fayırsıton ha :D

Adını duyanda böle Amerikan V8 şaft kıran safkan çekiş kontrolsuz dümdüz mekanik 4 karbüratörlü asfalt süblimleştiren cihazlara takılan kul yapısının sınırlarını zorlayan bişi sanar :++:

Çevrimdışı erhanS

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
ya beyler aklımdaki sıralamayı soyluyorum simcik sıkı durun

gonlumde olan goodyear Optigrip ( ama pahalı meret ) 177TL

ikinci sırada ki bu kısımda olay cetrefillesiyor :)

michelin primacy hp ki optigripten ayrılmıs gidiyor 194tl ki bukadar mangır cıkmaz benden.

goodyear efficientgrip 169 tl, bunu alacagıma optigirip daha baskın cıkıyor, yagmur performansı ve durus mesafesi yuzunden, birde adam akıllı kullanıp karsılastırma yapanı yada testlerini bulamadım ona yanıyorum.

ucuncu sıradada

yokohama ac01 ve dunlop sp sport 3000a var

bu iki lastik hakkında kimisi guzel yumusak diyor kimisi sert lastikler 5 para etmez diyor birturlu anlayamadım nasıllardır diye.

yoksa ikiside fiyat olarak baya makuller

dunlop 145 tl

yokohama 165 tl fiyat aldım, butun fiyatlar pazarlıksız fiyatlardr bu arada.
yani gonlumdeki lastikler 708tl ucuz olan dunlop ise 508 tl arada 200 mil oynuyor.

taksitlendirelim dersekte toplama 100 er tl daha koyuyoruz.

iste boyle gun boyunca aynı seyleri dusunup dusunup daralıp dellenmeye basladım.

Çevrimdışı efsanea_06

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bende aynı ebatlarda lastik alacağım efficient grip düşünüyorum bir tanıdığım aldı lastik sesi yok ve karda da deneme fırsatı bulmuştuk araç yoldan çıkmıyordu

Çevrimdışı omer06

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
goodyear efficentgrip al
opti gripler biryerden sonra ses yapmıyo başlıyo abi salla optiyi bizim tanıdık goodyear bayisi opti alma diyo
direk goodyear efficentgrip al keyfine bak ;)
ama mıchelin primacy hp cok övüyolar;)
2 sinden birisi seç abi bence
« Son Düzenleme: 03 Haziran 2010, 01:37:55 Gönderen: omer06 »