škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Tüvtürk ile imtihanım yaklaşıyor

fenomen · 65 · 18273

0 Üye ve 10 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar 9 temmuzda octi sınava girecek.Şimdi tüvtürk muayene önbilgileri için web sayfasını ziyaret  ettim,çantada olması gereken,egsoz muayenesi,ışıklar frenler falan tamam da kafama takılan bişi var,
a-arka sağamortisör körüüğü aşınmış durumda,yürüyen aksam kısmına girer  mi
b-ayrıca lastik diş derinliğinin 1.6mm den aşağı olmıcak deniyor ama bunu nasıl ölçebilirim?
c-birde patlak aşınmış lastik olmıcak diyor,benim lastiklerin birisi balon yapmıştı onu tamir ettirmiştim bu kusura girer mi? şimdilik aklıma gelenler bunlar.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Çantaya para falan verme cuma gün cemaat çıkarken birinden isteyiver, koca camiye öncü adamsın hocam cemaatten seve seve verir birisi.

Körükten bişi olacağını sanmam.

Lastiğe şöle bi bak, böle kabaksı bi izlenimi yoksa bişi demezler ama kağıt gibi oluyo kimisi o kalır. Çok dertli ediyosa seni bi kağıt sok dişine en aşınık görüdüğün yere, işaretle evde oğlanın cetvelle ölç.

Şu an lastikte balon yoksa içindeki yamayı nerden anlasın :D

Emniyet kemeri gergilerine bakıyolar çekiyo kemeri geri sarmasını kontrol ediyo 5 tanesininde. Sende benim gibi kullanmıyosan kemer hepsi sağlam jark diye sarıyo.

Bütün lambalar yansın, far ayarı hafif kusur boşver hiç ayarlatmaya para verme. Kaçak yoktur heralde arabanın bi yerinde. Frenlerde dengeli tutuyosa tamam geçer zati temiz kullanıcısın nolacak geçer araban.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Şu an lastikte balon yoksa içindeki yamayı nerden anlasın -
diyorsunda dikkatli bakınca belli oluyor hakan ama yama çok sağlam bişi bunu ben kendilerine sorsam cevap alabilirmiyim bilmem?
ayrıca birde bu yangın tüpünün çalışıp çalışmadığını nasıl anlarım-çalışıp çalışmadığını kontrol edin diyor web sayfasında..

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Orda tutupda sıkacak değil ya yangın tüpünü, tarihleri oluyor kanımca üzerinde :) Çalışsa arabada mı taşıyacam sanki :lol:

Valla balon işine gelince ben geçer diyom. Haftasonu kalabalıkken git adamların beyni bulanık olsun görmez onu :D

Ya da gidip kalıver nolacak ben kaldıydım ikinci gidiş bedava :) Onda garanti geçersin.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Gitmeden önce arabanın altında yağ olmamasına dikkat edin varsada altını temizletin kıllık yapabilirler.Daha sonra şasi numarasını temizleyin toz olsa bile okunmuyo yazıyor hıyarlar da sonra farlarınızı ayarlatın genel bi gözünüzle check up yapın ampüller sağlam olsun.Lastikleri ellerinde aletleri var ölçüyorlar onada dikkat edin.Sizin arabada sanırım kampana var arka frenlerin dengeli olduğunu kontrol ettirin el freni çok yukarda tutuyorsa ona baktırın vs rutin şeyler :)

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
"Ya da gidip kalıver nolacak"
ya hakan öyle deme şimdi cillop gibi octi ile elalemin önünde karizmayı çizmek var değil mi?

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: fenomen;111006
"Ya da gidip kalıver nolacak"
ya hakan öyle deme şimdi cillop gibi octi ile elalemin önünde karizmayı çizmek var değil mi?

Sıra gelmedi yarın ilk beni alacaklar dersin :D

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;111007
Sıra gelmedi yarın ilk beni alacaklar dersin :D
:++::++::++::hanz:

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu arada çift relektör istiyorlardı sanırım ona dikkat edin peder arkadaşından almıştı 1 tane heralde arabanızda trafik seti vardır?

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;110992
Çantaya para falan verme cuma gün cemaat çıkarken birinden isteyiver, koca camiye öncü adamsın hocam cemaatten seve seve verir birisi.

Körükten bişi olacağını sanmam.

Lastiğe şöle bi bak, böle kabaksı bi izlenimi yoksa bişi demezler ama kağıt gibi oluyo kimisi o kalır. Çok dertli ediyosa seni bi kağıt sok dişine en aşınık görüdüğün yere, işaretle evde oğlanın cetvelle ölç.

Şu an lastikte balon yoksa içindeki yamayı nerden anlasın
:D

Emniyet kemeri gergilerine bakıyolar çekiyo kemeri geri sarmasını kontrol ediyo 5 tanesininde. Sende benim gibi kullanmıyosan kemer hepsi sağlam jark diye sarıyo.

Bütün lambalar yansın, far ayarı hafif kusur boşver hiç ayarlatmaya para verme. Kaçak yoktur heralde arabanın bi yerinde. Frenlerde dengeli tutuyosa tamam geçer zati temiz kullanıcısın nolacak geçer araban.
[/SIZE]

Olmadı Hakancım şimdi önemli bir konu o çanta..Her herde Türklüğümüzü belli ediyoruz ya :++: Sonuçta Allah göstermesinde lazım olur bir gün olmazsa sıkıntı çekersin..

Bende yok şu an ama :++::++::++: Bu ay içinde muayenem var benimde :D Bende alıp koymam gerekecek.Gerçi doplo'dakinide alıveririm ama :hanz:
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Gerçi doplo'dakinide alıveririm ama
------------
:++::++::++::hanz:

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: mygokhan;111036
[/SIZE]

Gerçi doplo'dakinide alıveririm ama :hanz:

En güzeli.

Sanki içindeki üç paçavra iki makasa gırtlağıma giren camı çıkarıp dikiş atacak yanımda sağ kalan :D

Yoldan geçen birinde vardır durur o yapar :lol:

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;111050
En güzeli.

Sanki içindeki üç paçavra iki makasa gırtlağıma giren camı çıkarıp dikiş atacak yanımda sağ kalan :D

Yoldan geçen birinde vardır durur o yapar :lol:

O da gerek yok başkasında vardır deyip almamıştır :++::++:
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: mygokhan;111055
O da gerek yok başkasında vardır deyip almamıştır :++::++:

Alan biri garanti çıkar. Yoksa kimden emanet alıyo bu kadarak adam :D

Çevrimdışı ernur

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bu eksikler dert mi benim derdim yanında :( Benim sınav da çok yakında.

Xenon farlar orijinal değil, stoplar orijinal değil, camlarda film var, çift eksoz var. Birinden geçsem ötekinden çakarım kesin. :(