škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Tüvtürk ile imtihanım yaklaşıyor

fenomen · 65 · 18246

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar bu arada arka cam silecek suyunu nerden ve nasıl tamamlamam gerek?
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;119589
Arkadaşlar bu arada arka cam silecek suyunu nerden ve nasıl tamamlamam gerek?
Motor kaputunu aç, sağdaki silecek suyu haznesine su koyman yeterli abi..

Eğer hala akmıyorsa hortum bir yerden çıkmış olabilir.
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ön cama veriyorda arkaya su vermiyorsa bgaj kapağının içinden hortum çıkmıştır. arka kaplama sökülüp geri taklması gerekiyor yoksa her denediğinizde suyu kapağın içine akıtır.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: mayham85;119607
ön cama veriyorda arkaya su vermiyorsa bgaj kapağının içinden hortum çıkmıştır. arka kaplama sökülüp geri taklması gerekiyor yoksa her denediğinizde suyu kapağın içine akıtır.
...veya arkaya suyu püskürten motorda arıza olmuştur. Favorit' te çift o motorlar, Octavia' da da öyle olması kuvvetle muhtemel.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;119926
...veya arkaya suyu püskürten motorda arıza olmuştur. Favorit' te çift o motorlar, Octavia' da da öyle olması kuvvetle muhtemel.
o zaman sökülmeden karar vermek/anlamak olanaksız,tiz kapak söküle ve el atıla

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;119926
doğrdur favoritteki gibide olabilir.  ancak genelde vw grubunun standart ekipmanı tek  bir su haznesi ve tek  bir cam suyu motoru şeklinde diye biliyorum ki böyle ise ön cama veriyor ama arkaya vermiyor durumunda arka hortumda sıkıntı oluyor. genelde pololarda falan olur bu sık sık çıkar hortum :)

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
peki bu arka cam püskürtme motoru arkada oluyordur sanırım motorun sağlam olup olmadığını bagaj kapağını sökmeden anlarız değil mi?uğultu sesinden belli olur herhalde.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar bu defa yeni octinin vize zamanı yaklaşıyor.expertiz yaparken servis de ön fren diskleri ve balataları yakında değiştirmen gerekir demişlerdi 7 ay önce yani ama frenlerde herhangi bir sorun yok ne yapmam gerekir.Birde farlar hangi ayar konumunda olmalı 1,2,3 nolu düğme hangi konumda olmalı.ayrıca ayar yaptırmam gerekir mi?

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Farlar sorun olmaz ayar yaptırsanızda oraya gidince nedese ayarı bozuluyor... o yüzden tavsiye etmem boşuna para vermiş olursunuz.Farlar hafif kusur geçiyor o yüzden kalmazsınızda.Frenin de TÜV de sorun olacağını sanmıyorum

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;274398
Farlar sorun olmaz ayar yaptırsanızda oraya gidince nedese ayarı bozuluyor... o yüzden tavsiye etmem boşuna para vermiş olursunuz.Farlar hafif kusur geçiyor o yüzden kalmazsınızda.Frenin de TÜV de sorun olacağını sanmıyorum
peki tuv de kredi kartı oluyormu kadir?

Çevrimdışı 19tumen

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Farları "0" konumunda makineye sokuyorlar, ama nasıl bir makine ise, hafif kusur çıkıyor yine :) kafanı takma, Farlarının ampulleri beyaz olmasın,ağır kusur yazıyorlar. Bunlara dikkat et.

Geri kalan önemli noktalar: Yağ kaçağı olmasın, Frenlerin kaçırmasın(arka ve ön),Sileceklerin yıpranmış olmasın, Lambalarda patlak-eksik olmasın,Arkada 3 adet Emniyet kemeri olsun yeterli, diğer rot,balans,rotil vb ekipmanlara pek fazla dikkat etmiyorlar 0-5 yaş araçlarda :)

Stepne sönük olmasın,kriko ve bij.anahtar takımı bulunsun,İlkyardım,yangın söndürücü,yangın örtüsü bunlar kesin olsun...

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 19tumen;274426
Farları "0" konumunda makineye sokuyorlar, ama nasıl bir makine ise, hafif kusur çıkıyor yine :) kafanı takma, Farlarının ampulleri beyaz olmasın,ağır kusur yazıyorlar. Bunlara dikkat et.

Beyaz Ampülle Girdim Hafif Kusur Bile Yazmadılar :) Mtec Süper White.. Xenon Far Bile Geçiyor Muayeneden

Çevrimdışı 19tumen

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kaptan52;274429
Beyaz Ampülle Girdim Hafif Kusur Bile Yazmadılar :) Mtec Süper White.. Xenon Far Bile Geçiyor Muayeneden

O zaman burada bir boşluk var, TUV deki elemanlar inisiyatif kullanıyorlar. Beyaz Ampul ile geçemeyenlerin sayısı az değil, merceksiz olarak

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Doğrudur . İlk Başlarda Çok Sıkılardı Ama Şimdi Pek Umursamıyolar %98 Sapan El Freni İle Geçtim Zannedersem El Freni Agır Kusur Sayılmıyor

06lkn66

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: kaptan52;274431
Doğrudur . İlk Başlarda Çok Sıkılardı Ama Şimdi Pek Umursamıyolar %98 Sapan El Freni İle Geçtim Zannedersem El Freni Agır Kusur Sayılmıyor

adamına göre değişiyo demekki %53le bende ağır kusur yazdılar sabahın köründe deliden yemiş gibi frenci aradım akyurtta