škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Birazdan adliyeye gidiyorum

seyyah · 97 · 27685

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı seyyah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Önce bir sonuç alayım basın toplantısı kolay. :dede:

octaviaman

• Ziyaretçi
Yargıyada güvenmeli tabi ama memlekette kazansan dahi maddi alacakları alamıyorsun.O zaman Ben niye kazandım oluyorsun.Yapanın yanına kar kalıyor.Kiracımızı yükümlülüklerini yerine getirmediği ve konutu kötü kullandığı için dava ettik ve kazandık 1000 TL gibi masraf oldu.Adam tahliye oldu.Para meselesi kabus,alcağımızı alamıyoruz.Dedim ya yapanın yanına kar kalıyor.Bu hep böyle tecrübeyle sabit.Dünya namussuzlara göre,namuslu ve dürüstlere göre değil..Kolay gelsin.

Çevrimdışı seyyah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bir süredir malum sebebpler nedeniyle internete girmiyorum. Bu arada gelişmelerden kısaca bahsedeyim. Avukatımı tazminat talebinin açıklamadığı davayı kazansam bile sadece aracın tamiri ile ilgili dilekçe yazdığımızı söyleyere uyardım. İlave bir dilekçe ile tazminat hakkında beyan dilekçesi yazdık.

Dilekçeyi verirken kalemdeki vatandaş hakimin bir aylık izne çıktığını istersem ertelenmesi için dilekçe verebileceğimi söyledi. Tanık dinleme olacakmı diye sordum. Büyük bir ihtimalle dinlemez dediler.

Bugün duruşma vardı. Tanıklardan biri eşim olduğu için ayrıca duruşmanın dinleneceği tarihe kadar oğlumuzun doğma ihtimalinin yüksek olmasından dolayı eşimi götürdüm. Site güvenliğinden gelen vatandaş ordaydı. İlk defa gördüğüm için olayı sordum. Araca boya döküldüğünde kendisinin olay yerinde olduğunu söyledi. Ancak daha sonrasını görmediğini söyledi.

Duruşmaları 3'er 3'er diğer hakimlere paylaştırmışlar. Bizimkine bakacak olan hakim geldi. Davalılar gelmedi. Hakim davayı açtı. Konuşmaya başladı. Konuya girip tanıkların dinlenmesini talep etmeyi planlarken hakim tanıkları sordu. Geldiklerini söyledim. Hakim Mübaşire:
Hakim:  Tanık kürsüsü nerde? dedi.  
Mübaşir : E e efendim köşede duruyo
H : Hep orada mı durur?
M : Evet efendim hep orada durur.
Yüzünde bu ne biçim mahkeme salonu der gibi bir ifadeyle birinci tanığı çağır dedi. Güvenlik görevlisi geldi. Hakim bütün soruları bağırarak sordu. Hatta arabanın çizildiğini gördünmü diye sorduğunda bizim tanık "gögögördüm" diye titrek bir sesle cevap verdi. İçimden aferin hakim benim alamadığım cevabı sen aldın dedim. Sonra eşimi çağırdı. Biraz daha yumşamıştı. İfadesini aldı. 12.08.2009 tarihine erteledi. Arada işin hangi inşaat firmasına verildiği sorulacakmış. İlk duruşma için dört, ikinci için iki, üçüncü için bir ay süre verildiğini hesaba katarsak bir sonrakinin onbeş gün sonraya erteleneceğini düşünüyorum:)

Tutanak ekte.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com

Çevrimdışı sarp

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
allah yardımcın olsun. mahkeme süreci uzun, çetrefilli ve yorucu olur. umarım tüm emeğinin karşılığını hasarının tazminini alırsın.

çektiğin eziyet ve can sıkıntısı her ne kadar yanına kalacak olsada bari bu zararların zarar olarak kalmasın
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı ilk aşk

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.turkiyeotoforum.com/oto/
pc yüzünden vatan bilgisayarı mahkemeye verdim ..neredeyse 1 yıl olacak ..hala haber gelmedi

Çevrimdışı seyyah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ilk aşk;23751
pc yüzünden vatan bilgisayarı mahkemeye verdim ..neredeyse 1 yıl olacak ..hala haber gelmedi
Duruşma günü belli mi? Adliyeden dosyaya baktın mı?

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
resmı belgelerı bu sekilde yayınlamayın drim. . En azından imzaları silin biri bunu bulur delil alır uğrasır durursun snucta sanal ortam . .

Çevrimdışı emrtkn

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.etaelektromarket.com.tr

Çevrimdışı uğur

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
çabanızdan dolayı tebrik ederim sizi....örnek bir davranış...herkes bu şekilde yapsa bi çok şeyin önüne geçilebilir aslında ama kimse uğraşmak istemiyor...inşallah alıcaksınız masrafınız ve tazminatınızı...böylelerine tazminat ödetmek çok zevkli oluyor :)

Çevrimdışı seyyah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: uğur;23772
çabanızdan dolayı tebrik ederim sizi....örnek bir davranış...herkes bu şekilde yapsa bi çok şeyin önüne geçilebilir aslında ama kimse uğraşmak istemiyor...inşallah alıcaksınız masrafınız ve tazminatınızı...böylelerine tazminat ödetmek çok zevkli oluyor :)

Böyle bir dava açmak için niyetlenirseniz etraftan gelen tepkiler çok olumlu olmuyor. Ama hiç kimse uğraşmazsa bir şeyler düzelmez. İnşaat şirketi şu anda yakınlarda iki tane iş yapıyor. İkisine de branda çekmiş. Demek ki bazı şeyler düzeliyor.

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
benimde bir davam var mahkemede
ben davacıyım bu arada

şikayetçi olduğum adamı yakalamışlar diye internette dahil sayfa sayfa haberler mevcut iken ben davamın ne durumda olduğunu internetten adalet bakanlığına sordum tam 8 ay sonra cevap verdiler ve hala suçlunun arandığını söylediler.

ya internet haberleri doğru değil veya birilerinin haberi yok. inşaallah bekliyoruz bizde 2-3 senedir.

bekleyen derviş muradına ermiş

http://www.google.com/search?hl=tr&q=samet+kuruca&btnG=Ara&lr=lang_tr

işte bakın haberlere
« Son Düzenleme: 14 Temmuz 2009, 22:09:17 Gönderen: mdindas »

Çevrimdışı beytullah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
allah cümlenize kolaylık versin...
" ALLAHIM GÖNLÜMDE OLANI HAKKIMDA HAYIRLI EYLE, HAKKIMDA HAYIRLI OLANA GÖNLÜMÜ RAZI EYLE..."[SIGPIC][SIGPIC]

Çevrimdışı seyyah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün duruşma vardı. Gittim kapıda duruşma listesi yok duruşma salonu kapalı. Kalemler yok. Avukat arkladaşı aradım diğer kalemlere bak dedi. Aynı katta bütün kalemler kapalıydı. Sadece bir tane duruşma salonu açıktı. Mübaşir çıkınca ona sordum bilmiyorum dedi. Bu arada hakim içerden seslendi ...cu hukuku soran kim diye. İçeri çağırdı. Girdim bizim hakim. "....cu Hukukun hakimi benim ne var" dedi. Duruşmam olduğunu söyledim. Bu gün kapalıymış ve hakimin haberi yokmuş. Gitti masasına baktı dosyalar bırakılmış ama haber verilmemiş. Bekleyin buradaki işim bitince alırım dedi. Yarım saat gecikmeli olarak duruşmaya girdik. Duruşma tutanağı aşağıda:

Çevrimdışı seyyah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle