škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Birazdan adliyeye gidiyorum

seyyah · 97 · 27699

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı seyyah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
SCT döneminden bilenler bilir. Aracımın başına gelenlerden dolayı birilerini mahkemeye vermiştim. Saat 09:37'de ilk duruşma var.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Kolay gelsin, umarım iyi haberlerle dönersin...  :)

Çevrimdışı seyyah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Gelişmeleri yazarım. Hatta moralim yerinde olursa bütün belgeleri yeniden yayınlarım :)

Çevrimdışı by wodoo

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.wjktuning.com
İyi haberlerinizi bekliyoruz..
Çok bildimlik yaparsan, çok düşmüşlük yaşarsan.. Yok derdimlik yaparsan, dert görünce saparsın..

Ugur A.

• Ziyaretçi

Çevrimdışı seyyah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geldim.... Davalılar düşündüğüm gibi gelmedi. Hürmet çok güzeldi girer girmez yer gösterdiler.:p Hakim hemen karar kısmına geçti ve yaz kızıma yazmasını emretti.:rolleyes: Mübaşir hazretleri kalkmamı işaret etti.
"........... tarihinde olan olaydan dolayı başvurmuş." sanırım cümle böyleydi çünkü hakim çok kısık bir sesle söyledi. Bende anladığım kadarıyla yazıyorum.
"......... tarihinde davalılardan ........... itiraz etmiş. .......... tarihinde davalı .......... cevap dilekçesi vermiş.
Aracın davalıya ait olup olmadığının araştırılması için ilgili trafik şube müdürlüğüne yazılmasına, yoğunluk nedeniyle 2. duruşmanın 09.07.2009 tarihine ertelenmesine ve taraflara yazılı olarak bildirilmesine .........." 15-20 dk yazdırdı ve bunları anlayabildim.:confused:

Çevrimdışı 9336

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: seyyah;365
Geldim.... Davalılar düşündüğüm gibi gelmedi. Hürmet çok güzeldi girer girmez yer gösterdiler.:p Hakim hemen karar kısmına geçti ve yaz kızıma yazmasını emretti.:rolleyes: Mübaşir hazretleri kalkmamı işaret etti.
"........... tarihinde olan olaydan dolayı başvurmuş." sanırım cümle böyleydi çünkü hakim çok kısık bir sesle söyledi. Bende anladığım kadarıyla yazıyorum.
"......... tarihinde davalılardan ........... itiraz etmiş. .......... tarihinde davalı .......... cevap dilekçesi vermiş.
Aracın davalıya ait olup olmadığının araştırılması için ilgili trafik şube müdürlüğüne yazılmasına, yoğunluk nedeniyle 2. duruşmanın 09.07.2009 tarihine ertelenmesine ve taraflara yazılı olarak bildirilmesine .........." 15-20 dk yazdırdı ve bunları anlayabildim.:confused:
Böyle bürokrasi ve git geller yüzünden birçok olayda lanet olsun deyip adliyeye başvurmaktan çekinir oluyor insan. İnşallah sonu hayırlı biter.

Çevrimdışı seyyah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 9336;368
Böyle bürokrasi ve git geller yüzünden birçok olayda lanet olsun deyip adliyeye başvurmaktan çekinir oluyor insan. İnşallah sonu hayırlı biter.
Hem lanet olsun derim hem giderim.:D

Çevrimdışı seyyah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Polisin ısrarla tutanak tutmadı. Öncelikle sigorta şirketinin ve karakolun yanlış yönlendirmesiyle aracımı atik skodaya bıraktım ve exper çağrıldı. Daha sonra konuşmalarından anladım ki experin tutanakları elime geçmeyecek araç kaskodan yapılacak.

Sonra site yünetimine giderek herhangi bir taahhütname olup almadığını sordum. Bu taahhütnamenin fotokopisini alabildim.

Sonra noterden ihtar çektim.

Sonrasında bu belgeleri ekleyerek dilekçemi verdim.

Site yönetiminin avukatları lutfedip cevap yazmışlar.

Bende cevabına cevap dedim ve aldım elime kalemi yazdım. Sonra açtım microsoft word'ü aşağıdaki cevap metni doğdu.

Geçen hafta poliçemin süresi dolduğu için yenilemem gerekti ama 08.11.2008 tarihinde işlem yapılmış gözüktüğü için hasarsızlık indirimi hasar görmüş. Düzeltmek için önce sigorta acentesini, sonra sigorta müdürlüğünü, sonra sigorta experini, sonra servisi, sonra sigorta experini, sonra yerinde olmadığı için cebini sonra sigorta acentesini aradım. Öğrendim ki dosya kapatılmadığı için böyle oluyormuş. Bende aşağıdaki dilekçeyi yazdım ama servisinde yazması gerekiyormuş.

En son bugün mahkemeye gittim 09.07.2009'a ertelendi.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Çabanız ve uğraşınız takdire şayan...

İnşallah kazanırsınız..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı seyyah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kazanırsam ST ve Başakşehir sitelerinde emsal teşkil eder. Dün çapraz komşumun corollayı gördüm. Sadece tavanında vardı. Bir yerlerde işlem yaptımış ama çizikler sadece azalmış. Biraz konuştuk "doğrusunu sen yapıyorsun" dedi. Sen niye mahkemye vermedin dedim. Çevreden "uğraşılmaz bunlarla" demişler.

Çevrimdışı Real81

• ROOMSTER COMFORTSPORT 1.4 TDI 105 HP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Adliye işleri çok zor , zararı devamlı haklı olan görüyor, karşı taraf sürekli kanunlarda ki açıklardan faydalanarak  davayı uzatabiliyor. arada bilir kişi ücretleri de davayı sen açtığın için sen ödüyorsun . davayı kazanırsan karşı taraftan tahsil edip sana iade ediyorlar..

Çevrimdışı azakoglultd

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
şu şener şen le kemal sunalın davasına dönmesinde gerisi mühim değil :)

Çevrimdışı seyyah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: azakoglultd;481
şu şener şen le kemal sunalın davasına dönmesinde gerisi mühim değil :)

Şimdiden döndü bile. 11.2008'den 03.2009'a sonra 07.2009'a atıldı. En sonunda bu davayı niya açtığımı unutmazsam kazanırım herhalde.

Çevrimdışı mariachi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun tekrardan, inşallah kazanırsın