škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Birazdan adliyeye gidiyorum

seyyah · 97 · 27722

0 Üye ve 16 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hakanerdogan

• Ziyaretçi
klasik yavaş işleyen hukuk düzeni. aslında site yönetiminin lafını bile etmeden yaptırması lazım geliyor.

Çevrimdışı seyyah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;42114
klasik yavaş işleyen hukuk düzeni. aslında site yönetiminin lafını bile etmeden yaptırması lazım geliyor.

Site yönetiminin en iyi ve tek yaptığı iş aidat toplamak.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: seyyah;42115
Site yönetiminin en iyi ve tek yaptığı iş aidat toplamak.

Sen site yönetiminden pasta-cila parası topla yeter kalanını biz hallederiz  :)  :wax:

Çevrimdışı seyyah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dosyaya eklemek için resim çekmem gerekiyor. Konuyla ilgili bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim

1. Çizik resmi çekmek için hava şartları ne olmalı.
2. Flash gerekli mi?

Çevrimdışı selchuk

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar bu arada araba üreticileri içinde bu durum mevcut. otomotivciler başkan aynı zamanda Renault Türkiye genel müdürü İbrahim Baydarı dinledim geçen tv de.ülkemizde bir yasa hazırlanmış yakında yürürlüğe girecekmiş.arabalarda meydana gelen arızalar aynen elektronikteki gibi olacak.aynı arıza 3 ten fazla tekrar ederse ya da farklı arızalar birçok kez olursa arabanızın değişmesini isteyebileceksiniz.böyle bir problem olmuş.şahıs mahkemeye vermiş ve kazanmış aracı yenisiyle değişmiş.bizim bir tanıdıkta vw caddy almıştı.arabanın turbosu arızalandı ve servise gitti.aldığı ekspertiz raporunda arabanın ön sol ve sağ kapı açıklıklarının aynı mesafede olmadığı ortaya çıkmış.meğerse araba Türkiyeye gelirken tırdan düşmüş ve tamir etmişler adamada sıfır araç diye satmışlar.durumu yetkililerle görüşmüş elindede servisin raporu var.aracımı değişin demiş kabul etmemişler.sonra mahkemeye verdi mahkeme 1 yıl sürdü ama kazandı.umarım böyle örnekler çoğalır:)
2010 SKODA SUPERB 2.0 TDI 170 HP CR DSG ELEGANCE SİYAH
2011 SKODA YETI EXPERIENCE 140 HP DSG GUMUS

Çevrimdışı seyyah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bilirkişi raporunda yazan eksikleri tamamladım. 04.11.2009 salı günü dilekçe eki olarak verdim.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
İnşallah tez zamanda sonuca ulaşırsın  :ok:

Tam İrfan Usta'ya göre bir iş bu çizikler :)

Çevrimdışı Suleyman

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aşır bey helal olsun, merakla bekliyoruz sonucu...

Çevrimdışı seyyah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ayrıca dilekçeyi verirken dosyada yeni bir belge gördüm. Ben davalıların konuyla hiç ilgilenmediğini düşünüyordum. Müzekkereye cevap yazmışlar.

Çevrimdışı VW_Passat

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Seyyah arkadasim cok büyük Gecmis olsun, seni Tebrik etmek istiyorum gercekten. Keske cogu Vatandas senin gibi duyarli olup böyle olayi hafife almasa.

Ayni olay basima 2008 Yaz tatilinde basima gelmisti.

Olayi müsadenizle anlatacam cünkü bu olaydan sonra Devletime tüm inancim kaybolmustur.

eski 2007 Model Passat Sportline Sedan aracimla ilk defa Türkiye´ye yolculuk yapmistik ve tabiki 2.700 km 35 Saat sonra nihayet Vatanima Türkiye deki Evime vardik ve araci Evimin yani Kapimin önüne Park ettim. Evimizin yaninda da malesef Insaat varmis. 2 Saat uyumadim bile sonra bir cirpinis Annem beni Kaldiriyor Araban diye ne oldu diye Balkona ciktim, arkadaslarim aglayasim geldi. Tüm araca Harc sicramis :(, tabiki hemen kostum asagiya yetkili kisi ile Kafa kafaya girdim, Mahallede sabahin köründe herkez yanimiza kostu, adamla kavga ettik gerekirse kötü seyler olabilirdi ama Mahalledekiler bizi ayirdi. Nalet herif birde gülüyor ya ona nediyeceksiniz :confused:. 155 Polisi aradim, malesef keyiflerini bozmayacakmisim, Cayini yudumluyormus, daha dogrusu kisaca ölü yada SHOW TV varsa geliyorlar. Nasil yani Adami öldürüncemi geliyor Polisler Türkiye´de :mad:. Kisaca Polis gelmedi, Zabitaya Nazilli Belediyesine gittim bana bir sürü Hikaye okudular. Ilk önce Dilekce yazacam Zabitaya daha sonra verecem, 2-3 Hafta icinde onlar gelip bakicaklarmis Insaat uygun sekilde etrafi kapanmismi diye vs.. zirt birt bir sey anlamiyorum :confused:. Zabitaya Zararim ne olacak degince, Zararin icin birsey yapamayiz dediler. Orada bittiyim andi iste. Orada bu devlet´te tüm Güvenimi kaybettim artik. Biz Gurbetciler malesef Enayi daha dogrusu inek yerine koyuluyoruz, Allah böyle kisilerin bildiyi gibi yapsin, gercekten 3 Hafta toplam Memleketimde kalacam Nalet olsun deyip biraktim malesef. Insaat´ci yaptigi zarar ile kaldi, güzel kis kis güldü arkamdan. Ahim var bu Insaatci ve Görevlisi ile Ahirette bir gün karsilasicaz, iste o zaman yakasina yapisacam o kisinin, bana yaklasik 400TL´ye Patladi masraf. 3 Hafta sonra Gece kapimi vurmuslar cökmüs kim yapti bilmiyorum, Polisi aramadim gelmiyecek, vakit yok saten yola cikacaz. Tabi hic kimsede birsey görmüyor.

Türkiyemizde böyle Beyinsizler oldukca aramizda ne Avrupaya gireriz nede ilerleriz.

Bu durum nedense Almanya gibi ilerlemis Ülkelerde olmuyor, nedeni ise Insaat yaparken etrafini kapatiyorlar. Böyle bir olay olsa bile Polis cagirdinmi aninda geliyor ve Insaat sahibi ile konusup Sigorta bilgilerini alip size veriyorlar sizde tabi zarari suclu kisinin Sigortasindan aliyorsunuz, ayni zamanda tabiki Belediye Insaat yerini Kontrol ediyor ve Kurallara uygun degilse Insaati durdurup ceza kesebiliyor :ok:. Türkiyemizde bu tür Sistem ve Kanun eksik malesef, olsa bile uygulanmaz Türkiye´de cünkü Uygulayacak bir kisi göremiyorum.

Eski 2007 Model Passat Sportline Sedan aracimda daha derin cizikleri ve Harc izleri ile geriye verip 2010 Model Passat Variant aldim.

Allah Yardimciniz olsun hepinizin, Türkiyede yasamak benim icin cok zor.
2010 Volkswagen Passat Variant Highline 2.0 TDI CR 140HP 6-Vites DSG (Tiptronik), Izlanda Grisi - Sedef Boya

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aslında şöyle bişey yapacaksın gelmediğinde polis.2. arayışında " tamam gelmenize gerek kalmadı ben adamı hastanelik ettim, veya öldürdüm" :D Bak nasılda gelirler :D
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı VW_Passat

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;48377
Aslında şöyle bişey yapacaksın gelmediğinde polis.2. arayışında " tamam gelmenize gerek kalmadı ben adamı hastanelik ettim, veya öldürdüm" :D Bak nasılda gelirler :D

mygokhan,

haklisin malesef. Türkiye de Polis gelmesi icin illaki Adammi ölmesi gerekiyor ??? Dogrumu bu ??? Almanya´daki Polisleri görseniz neler icin gelip gidiyorlar. En ufak kavgada veya gürültüde 110 Polis araniyor, Türkiye de olsa Polisler Greve cikip Protesto ederlerdi. Ben hic POLIS göremiyorum Türkiye´de, sadece Radar Kontrolünde (Trafik Polisi) ve Park yerinde ceza keserken görüyorum, kisaca nerede gelir Para kaynaki varsa Polisler orada. Trafiki dogru dürüst Kontrol bile etmiyorlar.
2010 Volkswagen Passat Variant Highline 2.0 TDI CR 140HP 6-Vites DSG (Tiptronik), Izlanda Grisi - Sedef Boya

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: VW_Passat;48381
mygokhan,

haklisin malesef. Türkiye de Polis gelmesi icin illaki Adammi ölmesi gerekiyor ??? Dogrumu bu ??? Almanya´daki Polisleri görseniz neler icin gelip gidiyorlar. En ufak kavgada veya gürültüde 110 Polis araniyor, Türkiye de olsa Polisler Greve cikip Protesto ederlerdi. Ben hic POLIS göremiyorum Türkiye´de, sadece Radar Kontrolünde (Trafik Polisi) ve Park yerinde ceza keserken görüyorum, kisaca nerede gelir Para kaynaki varsa Polisler orada. Trafiki dogru dürüst Kontrol bile etmiyorlar.

İşin şakası tabi benim söylediğim.Forumda bir paylaşım vardı o aklıma geldi o yüzden öyle yazdım..

Ben en basitinden sigara yasağı ile ilgili arıyorum.Gidiyorum karakola, adamların çoğu artist..Ha polis teşkilatı ile babam sayesinde bir bağım var.Yoksa yanmıştık.O yüzden işimi hemen hallediyorlar..

Üzülüyoruz tabi bu duruma, adam gibi işlerini yapsalarda bizde kendimize bile tolerans göstermeseler..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben istanbul olarak konusmak istersem burda gayet duyarlı ve zamanında geliyolar 1-2 sene önce d.hane çıkışı yolun ortasında bi admla kadın kavga ediyolarda ama bayağı bir kavga yani polisi aradığım zaman adresi aldıklarından yaklaşık 2-3 dk sonra oraya damladılar şans işimi başka bir şey mi onu bilmiyorum doğrusu..

Babam kaza yaptığındada aynı durum 2 ambulans 2 polis aracı gelmişti ama küçük beldelerde durum farklı olabilir onada katılıyorum bunada hem memurların hem devletin duyarlı olması gerekiyor