škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.4 fabia 101 hp 0-100 8.9 sn

0 Üye ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı classic

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Benim demek istediğim sokakta yada pistte yaptığın yarış değildi (: Sadece yaptıklarını sürekli vurgulaman ve istediğiniz programla gelin 4 boy fark attım vs vs. hava atma amaçlı olmuş. 1.4 serisinde en güçlü otomobil olabilir senin aracın. Ne güzel. Ben bunu anlatmaya çalıştım.

Çevrimdışı ero__

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1.4 bir bakımlı honda ile bile yenir afiyetle bence :)

Çevrimdışı byztckr31

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşım bu işlerden anlıyorsun sanırım. 1.2 corsanın 0-100ünü nasıl artırabiliriz :). aşırı fark beklemiyorum zaten sonuçta 1.2 :)
« Son Düzenleme: 08 Haziran 2010, 21:15:16 Gönderen: byztckr31 »
\'11 Focus Titanium TDCI 109ps Fırtına Gri

Çevrimdışı Symbol

• M U L T I J E T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://renault9.wordpress.net
Özür dilerim arkadaşım ben susuyorum :) Benim yazabileceğim(!) bir başlık değilmiş.
Saygılar , sevgiler.

Çevrimdışı smtkrgz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
hava atmak gibi bi amacım yok.. elbette bizim aracımızıda geçen araçlar olacaktır.. gayette normaldir.. biz 600 hp araç yapmıyoruz.. ama dalga geçer gibi beğenmemiş gibi konuşmalarda bulunanlarada cevabım sert olmuştur olacaktırda.. öyle konuşanların araçları daha iyiyse tamam saygı duyarım.. benim hiç biriniz problemim yok olamazda.. ben burda bilgi alışverişinde bulunmak için gelmişken böyle karşılanıyosam üstüne dencek fazla bir şey yok.. burda herkes otomobile merakı olan gönül vermiş insanlardır ama karşındakinide küçümser sözler söylemesini gerektirmez bu durum..

1.2 corsa sahibi kardeşim tartışmasız modifiyenin her işlemi aracın bir tepki vermesine sebep olur.. motoruna göre markaya göre aracın vericeği tepki ve değerler değişebilir.. motor hacmin küçük olduğu için aracında yapıcağın oynamalar düşük değerler verebilir.. ama senin aracının modifiyelisi çorumda vardı yeni satıldı.. çokta güzel olmuştu.. 05 plakaydı.. zevk oto garage dan emre abi yapmıştı..

Çevrimdışı smtkrgz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Uploaded with ImageShack.us

güzelde gidişi vardı aracın ama motorunda neler vardı bilmiyorum onuda  öğrenirim

Çevrimdışı ero__

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smtkrgz;113722
hava atmak gibi bi amacım yok.. elbette bizim aracımızıda geçen araçlar olacaktır.. gayette normaldir.. biz 600 hp araç yapmıyoruz.. ama dalga geçer gibi beğenmemiş gibi konuşmalarda bulunanlarada cevabım sert olmuştur olacaktırda.. öyle konuşanların araçları daha iyiyse tamam saygı duyarım.. benim hiç biriniz problemim yok olamazda.. ben burda bilgi alışverişinde bulunmak için gelmişken böyle karşılanıyosam üstüne dencek fazla bir şey yok.. burda herkes otomobile merakı olan gönül vermiş insanlardır ama karşındakinide küçümser sözler söylemesini gerektirmez bu durum..
Arkadaşım;

Bak ne demişsin ? beğenmemiş gibi konuşmalarda bulunanlar. Ben beğenmedim. Var mı ötesi? Beğenmek zorunda da değilim. Kimse de takdir etmek zorunda değil. Olumlu ya da olumsuz eleştiriye açık değilsen internette forumlara fazla takılma bence.

Küçümsenmemek için girişi farklı yapmalısın bence. Senin yanlışın burda. Havada sözler yerine somut şeylerle gel. Video çek foto çek vs vs. Yok çık gel çoruma gösterim vs. gibi söylemler boş laf ve teferruattır. Eğer ki çok ispat etmek istediğin birşey varsa buyur buluşmalara gel. Herkes çok sevinecektir böyle bir olaya inan. Ama yok şunu yapıyorum onlar da bişiimiii gibi sıvı atık yarışmasına gerenk yok.

Keşke 600 bg. lik araç yapsan fabiayı ya da yapabilsen. Biz de görüp sevip alkışlasak. Beni tanıyan bilir, skodası olmayıp skodası olanlardan bile fazla alkışlayacakların en başında ben gelirim. Tanıyanlara sorarsın ;)

Beyazıt kardeşim. Aracından performansı almak istiyorsan öncelikle motorunu açmanı öneririm. 1.0-1.2 ya da 1.4 gibi küçük hacimli motorlu araçların yürümesini iyileştirmek için yapılacakların bence başında gelir. Zira devirini çabuk tamamlatmak gerek. Küçük hacim devirle, büyük hacim torkla yürür. Bundan sonra takacağın bir açik hava filtresi (lpg var ise iç alandan da hava almasında sakınca yok) kit halinde (kendiniz kit yapabilirsiniz soğuk hava alması için) gaz tepkilerinizi değiştirecektir. Daha sonra yurt dışından bulabileceğiniz ve opellerdeki potansiyometreli gaz pedalındaki boşluk yüzünden oluşan tepkisizliği engelleyen bir aparat ile yine pedalınızın hakkını almaya başlarsınız. Ondan sonra ise emme manifoldunu (twinportlara çıktı mı bilemiyorum) değiştirip yazılım ile destekleyebilir hatta power box ile bu 3 lünün tam vereceği gücü alabilirsiniz.
« Son Düzenleme: 08 Haziran 2010, 23:07:05 Gönderen: ero__ »

Çevrimdışı smtkrgz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
herkes olumlu yada olumsuz yorum yapma hakkına sahiptir.. benim derdim olumsuz yorumlar değil.. herkes beğenmek zorunda değil tabiki.. beğenmeyenlere saygı duyarım.. ama beğenmeyen beğenmediğini küçümseyecek sözlerle dile getirmemeli.. buluşmalarınızı takip edip ilk fırsatta gelicem mutlaka.. biraz sonrada bir iki videoda eklicem..