škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.4 fabia 101 hp 0-100 8.9 sn

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı smtkrgz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
araçta headers - katalizör iptali - performans egzos - hava filtresi var..
ve şuanda 0-100 arası 8.9 sn ye sizce bu rakam nasıl.. daha başka nelerle daha aşağıya düşürülebilir..
şimdiden yorumlar için tşkler..

Çevrimdışı Birkan

• German Engineering
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ölçüm profesyonel mi?

@Symbol'ün konusu vardı o aklıma geldi şimdi...

\'10 Skoda Fabia

1.2 HTP 70 Classic Plus Candy White

Çevrimdışı Symbol

• M U L T I J E T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://renault9.wordpress.net
9 saniye çok iddialı bir rakam gibi geldi bana. Ölçümü nasıl yaptınız acaba ? Anlatabilirmisiniz.

Çevrimdışı ya9383

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bu yaptığın şeylere 0-100 dereceni düşürdüğünümü söylüyorsun şimdi :) :) :)

Çevrimdışı smtkrgz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
evet bu yaptıklarımla aracın 0-100 ü düştü.. araç şuanda 1.4 kategorisinde geçildiği araç olmayıp 1.6 kategorisinden bir çok modelide geçmektedir.. inanmayanları 06 haziran draglarına çağırmıştım daha önce.. şimdide tekrarlıyorum.. inanmayanlar 25 temmuz günü çorum draglarına davetlimdir.. aracın 0-100 ölçümünü program yardımıyla usta yapmıştır..

Çevrimdışı smtkrgz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
0-100 değerleri hemen hemen aynı olan 1.5 dizel clio 80 hp ile 1.4 benzinli 101 hp fabia..
ikisininde orjinal 0-100 ü 11.5 sn civarı.. draglarda fabia 400 metrede bir direk mesafesi yan, 50 metreye yakın fark atmıştır..
0-100 ü orjinalde 11.2 sn ye olan hundai getz 1.4 97 hp doch motoru olan aracı 4-5 boy farkla geçmiştir..
0-100 ü 10.4 sn ye olan honda civic 1.4 is tek kapılı aracıda geçmiştir..
tabiki araçtan araca fark sürücüden sürücüye fark var ama bu kadar aracı geçen bi araç var ortada.. özellikle bu yaptıklarınla 0-100 ü aşağımı düşürdün diyen arkadaş fabia I in var galiba her türlü deneyebiliriz seninle..

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yapılan işlemler ile hızlanma değerinin düşürülemeyeceğini düşünmek baştan hata zaten. Mutlaka düşürülür.

Benim tereddüt ettiğim tek nokta ölçümün profesyonel, fakat test şartları dışında yapılması idi. Yani örneğin araçta 2 kişi değil de 1 kişi vardır falan. (Depo doluluğu vb. de bu kriterlere dahil)

Yoksa hızlanmaya kimsenin lafı olamaz; araç zaten drag aracı.:ok:
SEAT CORDOBA 1.4 TDI 80HP
[SIGPIC][/SIGPIC]

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Aslında maksat sadece amatör drag ise o kadar kıvranasıya dek diferansiyel üzerinden tüm vites oranlarında düşüş sağlanabilir ve komedi gibi 0-100 değerleri yakalanır, 7 saniye falan bile olabilir iyi shifting'i olan bi pilotun elinde.

He araba 30 litre yer 140'ı geçmez ayrı mesele :D Ama ben şahsen dragla kafayı bozsam şanzımana giderdim motorla uğraşıp uğraşıp bir iki saniye yerine tek dokunuş :D

Çevrimdışı smtkrgz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
çok kısa sürede fabia ne kadar iyi bi drag arabası olduğunu videolarla paylaşcam sizlerle

Çevrimdışı Symbol

• M U L T I J E T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://renault9.wordpress.net
Dostum;
Sadece ölçümü nasıl yaptğınızı açıklayabilirmisin. Hangi yöntemle ölçtünüz.

O arabayı bu arabayı geçtim bir kıstas olmaz bende geçenlerde tülü clio ile honda vtec geçtim ışıklarda :) Ama eleman stop ettirdi aracı  :)

Çevrimdışı smtkrgz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşım ışıklarda falan kapışmıyoruz biz.. piste çıkıyoruz.. start lambaları eşliğinde kalkıyoruz.. ben açık konuşuyorum inanmayan varsa gelsin ölçüm yapıcağı aletlerle programlarla 9 saniyenin üstünde çıkarsa o zaman tükürsün yüzüme..

Çevrimdışı smtkrgz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
ölçüm nasıl yapıldı bilmiorum.. hangi ekibmanlar kullanıldı hangi program kullanıldı bilmiorum ama onuda öğrencem.. benim gördüğüm aracın beyninden laptopa bağlandığı..

Çevrimdışı classic

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Fabia 1 - 1.4 101 hp benimde bir arkadaşımda vardı. Sıfır almıştı. Zamanında eskişehirtuning olarak birçok buluşma yarışma vs. Aktiviteler yapıyorduk. Fabia yı oradan biliyorum. Ve arkadaşın söylediklerine katılmamak elde değil.

Arkadaşımın fabiasına da performance egsoz kat. iptali açık hava filtresi yapılmıştı. Sonuçları çok değişik oluyor gerçekten.

Bizdeki fabiaya ölçüm yapılmamıştı. Zaten ölçümü ben dyno dan başka olanlarına şüpheli bakarım.  symbol sözüm sana değil abi yanlış anlama (:

Sizin fabianıza gelirsek. Muhakkak artış gözlenmiştir buna inanırım. Yalnız şu tabirler hoş olmuyor. Gelin istediğiniz programla. 4 boy fark attım. Onu geçtim bunu solladım gibi cümleler hoş olmuyor. (: Aracınızla güzel güzel sürüşler dilerim.

Çevrimdışı smtkrgz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: classic;113446
Fabia 1 - 1.4 101 hp benimde bir arkadaşımda vardı. Sıfır almıştı. Zamanında eskişehirtuning olarak birçok buluşma yarışma vs. Aktiviteler yapıyorduk. Fabia yı oradan biliyorum. Ve arkadaşın söylediklerine katılmamak elde değil.

Arkadaşımın fabiasına da performance egsoz kat. iptali açık hava filtresi yapılmıştı. Sonuçları çok değişik oluyor gerçekten.

Bizdeki fabiaya ölçüm yapılmamıştı. Zaten ölçümü ben dyno dan başka olanlarına şüpheli bakarım.  symbol sözüm sana değil abi yanlış anlama (:

Sizin fabianıza gelirsek. Muhakkak artış gözlenmiştir buna inanırım. Yalnız şu tabirler hoş olmuyor. Gelin istediğiniz programla. 4 boy fark attım. Onu geçtim bunu solladım gibi cümleler hoş olmuyor. (: Aracınızla güzel güzel sürüşler dilerim.

biz bu işi sokakta değil resmi yarışlarda pistlerde yapıyoruz.. ve herkes birbirini geçmek , sollamak , boy boy fark atmak için yapıyo.. amacımız oyken öyle tabirler kullanmamız gayet normal bence..