škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

google gidicimi?

fenomen · 45 · 12177

0 Üye ve 22 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar google'a vedamı edeceğiz yoksa,telekominikasyon iletişi daire başkanlığının aldığı kararla kısıtlamalara gidildiğine dair smile adls den e-posta aldım,sorun bizden kaynaklanmıyor diyor,hadi yotube ı anladıkda google a olan kindarlık nerden geliyor acaba?ben şimdi yahoo kullanıyorum anında erişim var ve daha hızlı.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Onunda bulunur bi yolu, ben youtube eksikliğini DNS'ler sayesinde hiç hissetmedim :D google'a da bi ayar yolu vardır :lol:

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Google zor kasar biraz :D Engelleselerde DNS ile devam ederim yaşasın open dns :D

Çevrimdışı srcn09

• Turbocharged Direct Injec
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.passatturkiye.com
Aynen DNS ile yola devam :D
2008 VOLKSWAGEN PASSAT 2.0 TDI CR 140HP 6-DSG COMFORTLİNE REFLEKS GÜMÜŞ

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Hz. Google bi kere o kudretini konuşturur yine gelir :D :lol:

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ama birkaç gündür translate çalışmıyordu o da geldi dün :D

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar eskisi kadar hızlı değil google,ayrıca bu google hangi ülke ve millete aittir bilenlerinizden istifade etsek ben çin menşeeli biliyorum.

Çevrimdışı ero__

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İşin komik tarafı engellenen servislere google ın dns adresleri ile erişim sağlanabilmesi :D

8.8.8.8
8.8.4.4
8.8.2.2

:D :++: :++:

Şaka bir yana daha bu akşam haberleri izlerken ismi lazım olmayan o lavuk çıkmış e-haber mi ne buluşmasında biz sansüre karşıyız diyo.

Ulan hıyar madem karşısın translate servisinden ne istiyorsun ya da google earth den? İyicene kapat, biz halk olarak yok abye girelim rahat yurt dışına gidelim diye düşünürken bu zırtapozlar bizi ülke dışına da çıkarmayacaklar yakında az kaldı bakın görün.

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Daha öncede yazdım forumda, sorun Google'da değil, Youtube ile bazı uygulamaları aynı ip üzerinden veriliyor, Youtube'a daha keskin önlemler alınmaya başlandı artık,(dns ile girilmeyi de engellemeye çalışıyorlar) haliyle Google'da etkilendi bundan. Durum Google tarafından düzeltilecek, bildirildi. (2006 yılında Youtube, Google tarafından satın alındı)
Google Amerikalı şirkettir. Kendi sayfasında bilgiside vardır hatta.
http://www.google.com.tr/intl/tr/corporate/

Çevrimdışı megamania

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Open DNS olduğu sürece sorun yok. :)
70-620 Passed
70-290 Passed
70-291 Passed
70-299 Passed MCSA
70-293 Pending

Çevrimdışı AhmetH

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
youtube yada google üzerinden araştıran neler öğreniyor cahil toplum yaratma hedefi diye düşünüyorum kendi adıma..

google amerikan kökenli bir yapı bu arada...

Çevrimdışı ero__

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Girmeyi engellemelerinin MÜMKÜNATI YOK. İstedikleri kadar kastırsınlar bakalım.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Günlerdir yasaklanıp  yasaklanmadığı tartışılan Google ile ilgili açıklama Ulaştırma Bakanı  Binali Yıldırım'dan geldi.

Ulaştırma Bakanı Binali  Yıldırım, Youtube paylaşım sitesine ilişkin, "Nitekim Maliye Bakanlığı  bu konuda bir takibata girişmiş, mükellef olmamasına rağmen firmaya 30  milyon TL’lik vergi tahakkuku yapmıştır" dedi.

Bakan  Yıldırım geçen hafta 'Bu ülkeyi Google mı yönetecek?" çıkışını yaparak  sert bir tavır takınmıştı. Yıldırım, Youtube yasağı konusunda Google'ın  üst mahkemeye gitmeyerek, Türkiye'yi muhatap almama yoluna gittiğini  ifade etmişti.
İşte Yıldırım'ın  açıklamasından satırbaşları:
Hukukun verdiği bir kararı yine hukuk yoluyla kaldırmamız  gerekiyor. Bu evrensel bir kuraldır. Firma bu kuralı izlemek istemiyor.

Türkiye bir hukuk  devletidir. Bu firma ne kadar büyük olursa olsun, bizi ilgilendirmez.  Türk vatandaşı nasıl yargıya hukuka saygılıysa, bunların da aynı şekilde  yargıya saygılı olmaları lazım.

Bunu yaparken aynı  zamanda dedik ki, gelin Türkiye’de bir irtibat büronuz olsun, bir  şubeniz olsun.

Türkiye’de faaliyet  gösterip, reklam geliri elde edip de Türkiye’ye bir katkısı olmayan  sitenin bu tutumunu devam ettirmesi, bu ülkenin geleceği için yemeyip  içmeyip biriktirip vergi veren vatandaşlarımızı da fevkalade rahatsız  etmektedir. Bunu da bu sitenin bilmesi lazım.

Maliye Bakanlığı firmaya 30 milyon TL’lik vergi tahakkuku  yapmıştır.

Son günlerde Google’daki yavaşlama ise  hiçbir şekilde Türkiye ile ilgili bir konu değildir. Burada da bir  saptırma yapılıyor. Youtube'un belirli IP’lerden girişlerinin  yasaklanmasının ardından, Youtube'u da devrelan Google bazı IP  numaralarıyla kendi IP numaralarını birleştirdi.

Yasağı gündeme getirmek  için özel bir gayret göstermektedir. Bu konunun mahkeme kararıyla bir  ilişkisi yoktur.

YASALARA  UYUN

Bizim çağrımız şudur.  Gelin yetkililerle masaya oturun. Yasalara uyun, Türkiye bir hukuk  devletidir. Yasalarımızın istediği şartları yerine getirin. Ondan sonra  istediğiniz kadar yayınınıza devam edin.

'Ama ben bunları kabul  etmem, ben küresel bir firmayım, bana kimse bir şey yapamaz' anlayışını  devam ettirirseniz, kusura bakmayın Türkiye Cumhuriyeti yasalardan  aldığı güçle gerekeni yapar.
20’den fazla ülkede bu paylaşım sitesinin şubesi var, yerli  içeriği var. Oralarda vergi mükellefi, o ülkenin kanunlarına riayet  ediyor. Bizim de istediğimiz diğer ülkelerde yaptığı işi bizim ülkemiz  de yapsın.

VATANDAŞI MANİPÜLE ETMEYİN

Türk  kullanıcıları manipüle ederek ve onlara acitasyon yaparak kimse bir  yere varamaz. "İnterneti karartıyorlar, Google'ı kapatıyorlar" gibi  bir iddiayı öne sürmek çok yanlış bir tutum ve bunu yapanları kınıyorum.
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı ero__

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kınaması yetmez bu gericinin. IKINSIN BİRAZ DAHA.

Ağzım bozulacak ...

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ero__;113754
Kınaması yetmez bu gericinin. IKINSIN BİRAZ DAHA.

Ağzım bozulacak ...
ben gerici olmasını anlayamadım,neden gericidir,yine namaz kılarken mi yakaladınız?yoksa internete karşı mı,yani bu google'ı eleştirmek,hukuka saygılı olmasını beklemek neden gerici olunur,mesela bi başka kimse aynı şeyi dile getirse yine gerici olunur mu?