škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Trafik cezası geldi

fenomen · 67 · 18818

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı linkin20

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
bizim mali takip hukuku dersi veren öğretim üyemize de erzurum'da kamyonla kırmızı ışıkla geçmekten ceza kesmişler. öğretmenimiz vergi dairesine gitmiş ve müdür ile arasında şu diyalog yaşanmış:

-merhaba müdür bey, bana kırmızıda geçmekten ceza yazılmış, fakat ben böyle bir şey yapmadım
+ödeyeceksiniz kardeşim, siz kamyoncular kırmızı ışıkta geçip geçip duruyorsunuz.
-müdür bey, ben uludağ üniversitesinde öğretim üyesiyim, hadi kırmızıda geçtim diyelim, erzurum ne alaka? daha ankara'dan doğuya geçmek nasip olmadı.
+ya, kusura bakmayın hocam, bazen böyle hatalar olabiliyor. (memurlardan birini çağıırr)
memet! şu cezayı bizim nakliyatçılardan birine gönder de ödesinler.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;112837
Hasta almaya gidiyordur...  :hhh:
Hasta almaya gitsede sirenleri tam olarak açıp tepe lambasını yakması gerekmiyor mu?
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: mygokhan;112841
Hasta almaya gitsede sirenleri tam olarak açıp tepe lambasını yakması gerekmiyor mu?

Onlar neyi nasıl yapacağını biliyorlar mı acaba?

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Haftalık mı aylık mı ne doldurmaları gereken kupon var onların, o dolmamıştır onlarda sizin plakaya oynamışlardır, şayet gerçekten olmadıysa. Bu ceza işi çok pislik bir durum, hakikaten alakası olmayan ne insanlara ne cezalar geliyor. Hırs yapan uğraşıyor, çok abartı olmayanlar dışında uğraşmaya değmez, başımın gözümün sadakası olsun deyip vereceksin.
Yalnız çevirmeden kaçmak o kadar ucuz olmamalı, plakayı aldıysa takibede almaları gerekiyor, hatta kendileri hemen peşinize düşmeleri gerekiyordu aslında. O zaman herkes basar geçer, kaçmak çok riskli bir durum.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam mahkemeye başvurursun kamera kayıtları vardı hep o sonuç çıkana kadar bi o kadarda faiz işler en iyisi kısa zamanda ödemek arkadanda saygıyla anmak. .

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar Dalaman emniyet amirliğine gittim,komisere çıktım durumu izah ettim ve evrakı gösterdim ceza tesbit tutanağını şöyle evirdi çevirdi eee sen niye geldin bakayım dedi,bende dedim ki mart ayının 5.de senin elemanlar bana hadiye göndermişler bu hadiyeyi hak etmediğimi düşünüyorum dedim ve elinizde bunu kanıtlıyacak bir belge varmıdır dedim,resim,kamera kaydı,radar çıktısı falan?
-sekretere hemen mart ayının 5.de kesilen cezalara bak dedi,baktı hiçbir belge yok dedi.sen belkide aracı başkasına vermişsindir dedi.
-bende kendimden başkası bu aracı kullanan olmadı olanaksız bu dedim.
-o zaman o gün alkol testi yapılıyordu alkollüysen kaçmış olamazmısın dedi,
-olamam zira ben imamım ve hayatımda alkolun şişesine bile el sürmemişim imkanı yok dedim.
-peki o zaman nerden geliyordun madem dedi,
-vallahi 3 ay önce gece 12 de nerdeydin hatırlıyormusaun dedim,
-ben sana soruyorum dedi bu ceza sana gelmiş dedi.
-ben zaten bana geldiği için burdayım ama kanıt yoksa elinizde mahkemeye vereceğim dedim.
-valla elimizde maalesef belge yok ama arkadaşlar Allah korkusu olan arkadaşlar öyle kasıtlı şey yapmazlar dedi,bende iyi günler dedim ayrıldım.
sonra avukat arkadaşa durumu izah ettim aynen,evrakın fotokopisini çekti ben bununla uğraşırım dedi böyle rezalet olamaz dedi.çarşamba günü mahkemeye dilekçeyi verecek durumu takip edecek artık.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı meto_meto

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
geçmiş olsun walla zor mahkeme falan
:wsh2:

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
evet zor ama en azından hakkımızı aramak lazım ellerinde belge falan yok,saldım çayıra mevlam kayıra bir şey bu ceza.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Hayırlısı olsun :D

Ben 270 TL zımbalanıp geldiğimde peder dedi;

-Ceza mı yedin dangalak oğlum?

-E yazdılar napsaydım?

-Niye yazdırıyon ağla sızla gıvran kendini yere at oyunu yavaşlat yazdırma!

-Benim senin gibi forsum yok montaladılar uzatma işte :D

-Avukatıma vereyim o zaman ben senin için.

-Valla ver tabi babacımda mis gibi görüntüm var :D

-(kağıdı suratıma fırlatarak) kaybol gözüm görmesin köpeoğlu !!! :lol:

Demek ki yan dal olarak artık manevi hukuk profesörü olmuş babam bile cezayı ispat yokken hemen iptal edebileceğini biliyorsa geçmiş olsun Muhammet Hocam o ceza düşer.

Havadan sallamışlar.

Ulan benim niye görüntüm vardı ya :D O paranın acısı hâla içimde :(

:D:D

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
vallahi hakan avukata diyeceğim zaten şimdi benden para alacaksan veya masraf yapacaksam  bırak kalsın diyeceğim,yok ben masrafları obsorbe ederim derse devam diyeceğim.

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: fenomen;113043
vallahi hakan avukata diyeceğim zaten şimdi benden para alacaksan veya masraf yapacaksam  bırak kalsın diyeceğim,yok ben masrafları obsorbe ederim derse devam diyeceğim.

Valla oynadığı oyun kırdığı kaşığa değecektir diye düşünüyorum :)

Yediğin cezayı tez ödesen 100 TL gibi bi fiyat çıkar indirimiyle, avukatada ona göre hesabını et :D

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;113047
Valla oynadığı oyun kırdığı kaşığa değecektir diye düşünüyorum :)

Yediğin cezayı tez ödesen 100 TL gibi bi fiyat çıkar indirimiyle, avukatada ona göre hesabını et :D
avukata para vermiyeceğiz kanka sayılır arkadaş.bir ara müftüyle papaz olmuştuk o zaman bana dedi mahkemeye veririz hcm iyi para koparırız müftüden demişti,bende müftüye mahkemeye vereceğim seni dedim yaptırımdan vazgeçmişti müftü:hanz:arkadaş tuttuğunu koparan bir cins çenesi çok gevşektir

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun Hocam.Valla ne diyeceğimi bilemiyorum ödesen suç ödemesen suç mahkemeye versen kim uğraşacak diyoruz ödesen niye mahkemeye vermediniz diyoruz:D madem görüntü yok verin gitsin mahkemeye hocam

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: fenomen;113112
bir ara müftüyle papaz olmuştuk

:hanz: :hanz: :hanz: