škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Trafik cezası geldi

fenomen · 67 · 18804

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar sabah sabah kapı ziline pek alışkın değilimdir ve uykuda yakalandım,kapıyı açtım bir baktım vatandaşın elinde bir zarf ve tutanak,haırdır ne bu dedim.Hocam caza yemişsin dedi, inanın şok geçirdim,neyse imzaladık.Birde baktık ki bana 6 km uzaklıktaki dalaman ş.i polisnoktası önünde sabit uygulama noktasında bana dur ihtarı yapılmış,ama ben durmamışım 130 tl ve 20 puan ceza kesilmiş.15 gün içinde sulh mahkemesine müracaat edilmezse ödenme gerçekleşecek diyor.Arkadaşlar buna nasıl itiraz etmem gerekiyor ve sonuç çıkarmı itirazdan.ayrıca bunlar polisler yani durmadığımı neyle ıspat ediyorlar,radar olayı varmı dır,ayrıca bu dediğimiz yer şehrin giriş bulvarı oluyor/şehir içidir resmen ve benim bu dur ihtarından haberim olmuyor.Tavsiyeleriniz nedir?
« Son Düzenleme: 07 Haziran 2010, 10:54:10 Gönderen: fenomen »
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Ulan keriz gibi durup 270 TL yedim durmasam 130 TL imiş, bundan sora duranı cümle alem... :D

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;112752
Ulan keriz gibi durup 270 TL yedim durmasam 130 TL imiş, bundan sora duranı cümle alem... :D
:++::++:ya hakan ben dur dediklerini hatırlamıyorum ona bozuluyorum ben,mahkemeye başvursam sonuç çıkarmı bundan?

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Geçmiş olsun Hocam. Kamera görüntün yoksa şikayet etme şansın var, uğraşmaya vaktin varsa.

Hız cezana bir de dur ihtarına uymamak eklenirdi :D

Bir de dur ihtarına uymayanları vuranlar var, aman diyeyim...

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;112755
Geçmiş olsun Hocam. Kamera görüntün yoksa şikayet etme şansın var, uğraşmaya vaktin varsa.

Hız cezana bir de dur ihtarına uymamak eklenirdi :D

Bir de dur ihtarına uymayanları vuranlar var, aman diyeyim...
hocam birde şöyle bir sorun var bu cezayı 15 gün içinde ödersen epey indirim var 1/4 inden yırtıyorsun,ama mahkemeye başvurup sonuçlanana kadar geçen süre,şayet 15 günden fazla olduğu için hem bu indirimden hemde geçen her ay için yüzde 5 gibi faizleme durumuda var,mahkeme sonucundan itibaren mi başlar bu süreçler şimdiden itibaren mi?
15 gün içinde mahkemeye barvurmazsak durumu kabullenmiş olacağımız yazıyor evrakta.

Çevrimdışı erdem2267

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;112757
hocam birde şöyle bir sorun var bu cezayı 15 gün içinde ödersen epey indirim var 1/4 inden yırtıyorsun,ama mahkemeye başvurup sonuçlanana kadar geçen süre,şayet 15 günden fazla olduğu için hem bu indirimden hemde geçen her ay için yüzde 5 gibi faizleme durumuda var,mahkeme sonucundan itibaren mi başlar bu süreçler şimdiden itibaren mi?
15 gün içinde mahkemeye barvurmazsak durumu kabullenmiş olacağımız yazıyor evrakta.

bu konuda yeterince tecrübeliyim çok cezayı mahkemeye verdim kimini kazand kimini kaybettim. Kaybettiklerimi geçikme cezasıyla ödedim. Kazandıklarım için de mahkeme yazısıyla siliyolar ama sildirmek için mahkeden daha mesakatli bir yoldan geçiyon. Bence sen o cezanı 15 gün içinde indirimli olarak öde kurtul. Artık ben öyle yapıyorum. Hem canın sıkılmıyo 3 sonra unutuyon gidiyo... öteki türlü 2 yılmı 3 yılmı allah bilir.

Çevrimdışı C@GL@R

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
sonuç çıkacağını sanmıyorum uğraşmayın ordan oraya gidersiniz bir hafta. erken verin indirimden yararlanın bari

ARIZA TESPİT CİHAZI TEMİN EDİLİR.....

Çevrimdışı ernur

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: erdem2267;112758
bu konuda yeterince tecrübeliyim çok cezayı mahkemeye verdim kimini kazand kimini kaybettim. Kaybettiklerimi geçikme cezasıyla ödedim. Kazandıklarım için de mahkeme yazısıyla siliyolar ama sildirmek için mahkeden daha mesakatli bir yoldan geçiyon. Bence sen o cezanı 15 gün içinde indirimli olarak öde kurtul. Artık ben öyle yapıyorum. Hem canın sıkılmıyo 3 sonra unutuyon gidiyo... öteki türlü 2 yılmı 3 yılmı allah bilir.

:+1:

Katılıyorum, ödeyip kurtulmak en iyisi.

Çevrimdışı Suleyman

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Real81

• ROOMSTER COMFORTSPORT 1.4 TDI 105 HP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
geçmiş olsun hocam , tezelden öde kurtul ...

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
arkadan plakaya ceza yazmayın diye emniyet genelge yayınlamıştı bu havayamı gitti dersiniz?

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Acil durum olmadıkça emniyet şeridine girmeyin, sabah mesaiye giderken tepe lambası takmayın diye de genelge yayınlamıştı emniyet kendi personeline, genelgeyi takan yok...

Eve - işe giden polis sıkışık trafikte tepe lambası takıyor, öncelik hakkı vs. falan filan. Çoğu kişi yol vermiyor, sonra gerçek ihtiyaç durumunda yalancı çoban hikayesi gibi yol vermiyor kimisi, haklı...

Ugur A.

• Ziyaretçi
:haha: :kiki: :++: :lol:  :haha: :kiki: :++: :lol:  :haha: :kiki: :++: :lol:  :haha: :kiki: :++: :lol:  :haha: :kiki: :++: :lol:  :haha: :kiki: :++: :lol:  :haha: :kiki: :++: :lol:  :haha: :kiki: :++: :lol:  :haha: :kiki: :++: :lol:  :haha: :kiki: :++: :lol:

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Özellikle ambulanslarda yapıyor öyle..Trafik sıkıştımı sireni öttürüyor.Ama belli içerde hasta yok.Durdukça siren, giderken sesi kesiliyor.Aah birisi denk gelecekte ağzıma geleni söyleyeceğim bir gün..

Zaten polisleri iyi biliyorum.Bizim evin ordan dağılıyorlar.Ama tabi merkezden acil anons gelip merkeze amire tekmil vermeleri gerektiği durumlar oluyor.O zamanlar genelde sabahları oluyor.O zaman sireni,tepe lambasını yakıp hızlıca ilerlemek durumunda kalıyorlar.
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;112835
Ama belli içerde hasta yok.Durdukça siren, giderken sesi kesiliyor.

Hasta almaya gidiyordur...  :hhh: