škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Ve sonunda ısuzu sürdüm :)

Ziyaretçi · 10 · 3406

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

efe_38

• Ziyaretçi
olaya şöyle bir giriş yapayım :) babam zamanında ısuzu yetkili bayisiydi hayal meal kamyonların içinde tepindiğimi hatırlarım :D

babam anlata anlata bitiremez,ısuzu derde başka birşey demez :ok: zamanında kendininde varmış,140 ibresi olan kamyonla 160ı falan vurur muş yani ibreyi sonluyor ve dahada geçiyormuş,artık ibre kırılmasın diye basmazdım der :hanz:

bu kadar anlatmaya benimde canım çekti tabi :) son 2-3 senedir felaket bir ısuzu süresim vardı kısmet geçen cumartesi gününeymiş :)

bizim işyerindeki iskelecinin ısuzusu var ne zamandır gözüme kestiriyordum ama babam birşey falan olursa senden bulur alma dedi :(

cumartesi babam yokken birde ısuzuda orda yatıyor,bugün varım yarın yokum şunu sürmeden gitmeyim dedim :)

ve bir bağırma sesi duyuldu ve bu benim :hanz: 'ali usta şu kamyonun anahtarını yolla' ta 13. katta aşağı bir anahtar geldi :hanz::hanz:

hemen bindim,araç öyle güzel dizayn edilmişki ayağım debrijata,frene,gaza falan çok güzel ulaşıyor :ok: viteste hemen sağ bacağımın orda ve elinizi vitesten kaldırasınız gelmiyor :D vede gazı o kadar hassaski dokunduğunuz anda saniye geciktirmiyor :ok::ok:

çalıştırdım,off off ne güzel bir sestir saat gibi :hanz: 2 tane ara gazı verip geriye takıp olay maalinden çıktım :++:

ve caddeye çıktı,araç 1de 10 bile yapmıyor :D yani ibre kalmıyor ama bas bas bağırıyor hemen 2 diyorum 2de 30,3de 50,4de 80,5de allah ne verdiyse :hanz:

gazı şöyle bir yokladım :) dipledim,allah allah o nasıl bir atikliktir burnunu dikti bir gidiyor :ok: audiler,mercedesler falan kaçacak yer arıyo :++::++:

heleki bir sokağa birdim bilerek tabi :D aragazını taa ciğerimde hissetmek için :D :D sık sık vites değiştirip aragazını koyuveriyordum,millet o güzel namelere kafayı çevirip bakıyordu kim sürüyo diye :hanz::hanz:

araç işte bundan,kendisini çekemedim,nedendr bilmem ama fırsat olmadı işte :)

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
O mahalledekilerin sana nasıl sövdüğünü tahmin edebiliyorum bu tarz fantazilere gerek yok be efecim :D

Zatan adamlar kamyonet yapmış niye çıkıpta dipliyosun otobanda anlamış deilim doğrusu neyseki bastıktan sonra durabilmişsin geçmiş olsun :D

Çevrimdışı Birkan

• German Engineering
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ben de canter kullanmıştım lojistik şirketinin arabasıydı

senkromeçi arızalıydı zor geçiyordu vitesleri aragazı yapıştırıyordum:D :D

ama konforluydu sarsmıyordu fazla

direksiyonu hafifti

\'10 Skoda Fabia

1.2 HTP 70 Classic Plus Candy White

efe_38

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: kadir_;113025
O mahalledekilerin sana nasıl sövdüğünü tahmin edebiliyorum bu tarz fantazilere gerek yok be efecim :D

Zatan adamlar kamyonet yapmış niye çıkıpta dipliyosun otobanda anlamış deilim doğrusu neyseki bastıktan sonra durabilmişsin geçmiş olsun :D

evet arkamdan sövdüklerine şüphem yok :hanz::hanz: şahinler,doğanlar hava atmak için giriyoda ben gaz vermek içinmi girmeyecem :++:

aslında kafamda şöyle ara sokaklarda falan dolanıyım diyordum baktımki iyi kaçıyo namıssız çıktım caddeye :hhh: sol şeridi bir kapatışım vardı,gül gül yarılırsınız millet bir açılıyor ambulans gelse böyle gitmez buynuzlular :hanz::hanz:

en son aynaya göz attığımda arkadaki arabalar dumandan görünmüyordu :++::++:

06lkn66

• Ziyaretçi
topraam yozgatlılarda var bi hastalık bende delisiyim bunların sorgunda evin önünde galeriler var onların traktör getirdikleri bi ısuzu var bundan lazım oldu almıştımda deli makine kullanımı çok zevkli köye gidip gelene kadar kardeşimi bağırttırdım:D abi nolur yavaş la bu durmaz tarlaya gireriz diye:D

Çevrimdışı demir_01

• O şimdi asker
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bende bmc kullanmıştım.ne enteresan bi araçtır o yav.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Eski işyerinde NKR olanından vardı, kullanmıştım. 1. vites harbiden kısa. Tramvayın önünden kaçarken fark etmiştim.:rm::hanz::utan::kiki:

efe_38

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: 06lkn66;113170
topraam yozgatlılarda var bi hastalık bende delisiyim bunların sorgunda evin önünde galeriler var onların traktör getirdikleri bi ısuzu var bundan lazım oldu almıştımda deli makine kullanımı çok zevkli köye gidip gelene kadar kardeşimi bağırttırdım:D abi nolur yavaş la bu durmaz tarlaya gireriz diye:D

aynen yozgatlılarda ısuzu takıntısı var hemşerim :)

heleki,sorgun,çayıralan,çandır vs. herkezin bir ısuzusu olmuştur çoğununda hala var :D

Çevrimdışı serkan35

• Leoncu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bende böyle büyük araç sürünce çok zevk alıyorum bir kaç sefer bmc pro kullanmıştım acayip birşey kesinlikle tavsiye ederim
Rover 220 Turbo
2011 Ford Connect

06lkn66

• Ziyaretçi
dedemin kardeşinde ford kırkayak var onu kaçırmıştım bi keresindede ama ne gidiyo yhaa kapatıyodu tabi eve gelince kaçacak delik aradım ama değmişti:D