škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Latitude

Ziyaretçi · 123 · 37159

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı skodam_1985

• Yaşayan Efsane
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: adorno;253805
Teneke demiyorum fakat bu paralara binilecek otomobil değil diyorum.
2004 Passat highline,2005 Superb elegance,2005 Octavia 2.0 dsg' herhangi birine binmeyi tercih ederim ve de bu arabalara vereceğin paranın yarısı da cebinde kalır.
Bak Dediğin Bu arabalardan. 2005 Superb Elegane (örneğin) olacaksa o saydığım 3 arabadan birine bile bakmam.Ama 0 arabada Başka Oluyor ya orasıda ayrı.
2011 Skoda Octavia 1.6 TDI CR Elegance Beyaz
Mercedes Benz E320 Avantgarde 2001 Siyah

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skodam_1985;253813
Bak Doğan'ım Ben Kazamı Anlatmışımdır, belki görmüşsündür yorumumu.Ben 120 ye yakın hızla 5-6 takla attım köpeği ezmemek için.Araçta Seat Toledo.Seat bilinmiyodu bile.Yok Seat 5 yıldız alamamış bilmemne niye çarpışma testinde yok diyen yakın çevremdeki kişilerin hepsi g*t oldu.Noldu Şimdi Bak Yaşıyorum Bir Forum Sitesine Yorumumu Atıyorum Çok Rahat Bir Şekilde.O Arabanın tavanı ezildi(dibe kadar çökmedi sadece 4 cmlik ezilme oldu) Önden ve arkadan arabanın hiçbirşeyi yoktu.O zaman bir tane ayı benim arabamı clio ile karşılaştırma yapmaya kalkmıştı (kazadan önce).Diyo Yok Clionun Şasesi bilmemnesi dedim dayı nediyon sen.Ben yaşadığım o kazadan sonra vw grubundan başka arabaya binmem.Zaten O olaydan sonra kaza testlerine inanmıyorum,kimsede inanmasın.Nelerin Döndüğünü Bilemeyiz.

Allah korumuş tekrardan geçmiş olsun abi.

O clio ile karşılaştıran adamla konuşmaya bile gerek yok.clioyu teste bile sokmuyorlar.Ama bence bu testler yabana atılmamalı.

Çevrimdışı skodam_1985

• Yaşayan Efsane
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;253818
Allah korumuş tekrardan geçmiş olsun abi.

O clio ile karşılaştıran adamla konuşmaya bile gerek yok.clioyu teste bile sokmuyorlar.Ama bence bu testler yabana atılmamalı.
Sağolasın.Tam Olarak Anlatırsam.Gittiğim yol vıcık vıcıktı.Yani yürüyerek gitsen 1m gider kayardın.Traktörler tarladan çıktıkları için yollar hep çamur.Kırağı da düşmüş.Buz pateni gibiydi.Önümede köpek çıktı.Dedim Ezmiyim Hayvanı kurban bayramıydı zaten.ben sağa geçtim oda sağa geçti.Sola geçtim oda sola geçti zaten ondan sonra araba yoldan çıktı hiçbişey yapamadım.

O Cliolar zaten kağıt.Clionun Bagajı Seat Toledodan Uzunmuş.Açtım Bagajı.Dedim Allah'ını seviyosan bir bak hangisinin daha geniş?

Şimdiki aklım ile o testleri öyle bir yabana atarımki.1 yıldız alan arabaya binerim inadıma.

Çevrimdışı skodam_1985

• Yaşayan Efsane
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
O Değilde ALLAH Koruyor.
« Son Düzenleme: 01 Ağustos 2011, 13:28:33 Gönderen: skodam_1985 »

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Şu Türk düşmanı fransızların malını tartışmayın bile yahu 5 kuruş kazandırmam o haysiyetsizlere...
-------------------------------------------------

Çevrimdışı skodam_1985

• Yaşayan Efsane
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gokcen59;253832
Şu Türk düşmanı fransızların malını tartışmayın bile yahu 5 kuruş kazandırmam o haysiyetsizlere...
Fikir Farklı Nokta Aynı :ok:

Çevrimdışı adorno

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skodam_1985;253815
Bak Dediğin Bu arabalardan. 2005 Superb Elegane (örneğin) olacaksa o saydığım 3 arabadan birine bile bakmam.Ama 0 arabada Başka Oluyor ya orasıda ayrı.

Tamamen nesnel kriterlere göre konuşalım:
1- 6 yaş reno,citroen,pejo lara bakın,yazdığım marka ve modellere bakın.
2- Araba demek önce motor demektir,devir/tork eğrisi demektir.Sonra NCAP sonra konfor dur:Benim için.Zaten başarılı motor üreten firmalar başarılı-konforlu ve güvenli araç üretirler,bundan hiç şüphem olmaz.
Zaten marka değerini belirleyen de budur.

3- 2005 model superb 1.9tdi dsg tiptronik elegance 35bin tl yi geçmez.
    2005 model octavia 2.0 tdi elegance dsg en fazla 30bin tl.dir
    2005 model passat higline 1.9tdi tiptronik dsg en fazla 45bin tl.dir.

25bin tl altında araba alacaksam da gider 20-22bin tl ye 1995 model E200 Mercedes alır binerim,yine gidip,saydığınız markaların veya uzak doğu araçlarının sıfırlarına binmem.
şahsen binmem.
Bu araçlar o sizin sıfır dediğiniz markaları,
konfor-motor performansı-güvenlik açısından(passat özellikle) ezer geçer.
[SIGPIC][/SIGPIC]

Superb 1.4 tsi elegance
next YE-G828 Plus 4.3"
sonyericsson p1i

Çevrimdışı skodam_1985

• Yaşayan Efsane
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: adorno;253843
Tamamen nesnel kriterlere göre konuşalım:
1- 6 yaş reno,citroen,pejo lara bakın,yazdığım marka ve modellere bakın.
2- Araba demek önce motor demektir,devir/tork eğrisi demektir.Sonra NCAP sonra konfor dur:Benim için.Zaten başarılı motor üreten firmalar başarılı-konforlu ve güvenli araç üretirler,bundan hiç şüphem olmaz.
Zaten marka değerini belirleyen de budur.
Eğer 6 yaş reno citroen pejo ile karşılaştırcaksak gözüm kapalı dediğiniz araçlardan birini seçerim.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: dgn;253810
E abi 64 km ile benim fabia 4 yıldız alıyor o megane 5 yıldız alıyor düz mantıkla megane 120kmde de benim aracımdan güvenli olacak.Zaten belirli bi hızdan sonra hepsi haşat oluyor ama arada mutlaka fark oluyor abi.

Biz Türkler sağlamlıkla güvenli kavramlarını anlayamıyoruz ayırt edemiyoruz...
İşte benim de demek istediğim 80-90 km/s hızlarda hepsi aynı. Hepsi haşat oluyor.:wnk:

Çevrimdışı kerem61

• Twincharged Stratified in
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skodam_1985;253806
ALLAH'ım Sana Geliyorum :D.

Kardeş pejo 508 citroen c5 reno latitude. Bu Saydığım 3 markanın en sevdiğim 3 arabası.Yani Diğerleri Dandirik Denilebilir.Latitude'nin donanımı fiyatına göre çok güzel.Yani renonun fluencini filan kapıma sokmam.La Her Güzel Dediğim Arabayı Sevmek Zorundamıyım.Sevmem Kardeşim.Tipleri Güzel Ama.Keremede Yorum Attım.c5'in swsi çok güzel.peugeot 508'inde tipi çok güzel.Varmı?.Ben bu arabanın motoruna niye bakayım.Ben Beğendiğim,sevdiğim,motorunuda sevdiğim arabayı zaten almışım. 2. bir arabada şuan için alamayacağıma göre.İstersem şahinide severim ama almak zorunda değilim.Sen Deme Aga.Alan Alıyo.Gidip Fluencede Alınıyo.Filolar İçin.Zaten Arabayı millet almıyo.Dediğim gibi filo aracı :D.

Citroen c4'ün tipide güzel ama sevmiyorum

begenılen arac alınmak zorunda degıl.ben land rover'ın range lerını cok begenıyorum 2000 model olanlarını babamda begenıyor ama almıyor.yanı alınmak zorunda degıl begenılen arac.ama bu teneke olan aracları kımse begenmese bıle ben begenıyorum cunku tam amele arabası ve sırketım olsa bende gıder albea alırım adamın altına mercdesmı vereceksın?

C4 önden cok hos ama markasından korkuyorum :D

Alıntı yapılan: skodam_1985;253813
Bak Doğan'ım Ben Kazamı Anlatmışımdır, belki görmüşsündür yorumumu.Ben 120 ye yakın hızla 5-6 takla attım köpeği ezmemek için.Araçta Seat Toledo.Seat bilinmiyodu bile.Yok Seat 5 yıldız alamamış bilmemne niye çarpışma testinde yok diyen yakın çevremdeki kişilerin hepsi g*t oldu.Noldu Şimdi Bak Yaşıyorum Bir Forum Sitesine Yorumumu Atıyorum Çok Rahat Bir Şekilde.O Arabanın tavanı ezildi(dibe kadar çökmedi sadece 4 cmlik ezilme oldu) Önden ve arkadan arabanın hiçbirşeyi yoktu.O zaman bir tane ayı benim arabamı clio ile karşılaştırma yapmaya kalkmıştı (kazadan önce).Diyo Yok Clionun Şasesi bilmemnesi dedim dayı nediyon sen.Ben yaşadığım o kazadan sonra vw grubundan başka arabaya binmem.Zaten O olaydan sonra kaza testlerine inanmıyorum,kimsede inanmasın.Nelerin Döndüğünü Bilemeyiz.

kardesım öncelıkle sen tofasta suruyo olsan o kazadan ölmeden cıkacaksan ölmeyeceksındır bunu kım degıstırebılır?ama tofasla kaza yapsan bı yerlerın kırılır vw grubu aracla ypsan belkıde bısey olmaz kı sanada olmamıs allahtan.Allah korumus.TEstlere nekadr ınanmasanda bı gerceklıgı oludugunu dusunuyorum ben ama..

Alıntı yapılan: Uğur@k@r;253890
İşte benim de demek istediğim 80-90 km/s hızlarda hepsi aynı. Hepsi haşat oluyor.:wnk:

ıste bu yuzden bızım ulkemızde trafık kazalarından cok fazla can kaybı oluyo.sehır ıcınde 90 la gıdecegıne 50 ıle gıtsen adam sana garantısını vermıs bu arabaya bıse olmaz dıye ama sen 50 lık yerde 90 la 110 luk yerde 210 la gıdersen araba ne yapsın?

Çevrimdışı hypetrax

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Desenize canımızı biz teneke renolara emanet etmişiz...

Aman ha birde Fransız malı almadan önce Türk aklıyla hareket etmeyin...

Yok alman yok fransız arabası güvenlidir polemiğine girmicem tabiki ama DHde reno megane ve fluence kaza yapanları paylaşıcam yorumlar sizin..

Birde 20 gündür maalesef bende yiğenim trafik kazasından dolayı 15 gün yoğum bakımda yattıktan sonra şuanlık hayati tehlikeyi atlattık ama şuan tam olarak kalıcı hasar ne onu bilmiyoruz..Bunu anlatmamın sebebi ben 15 gün o yoğum bakım katında yattım kalktım ve inanın trafik kazalarından ölenlerin bitkisel hayata girenlerin sayısını saymakla bitmez.Kullandığım şeyin aslında nelere yol açabileceğini çok iyi anladım şu kısa dönemde..

Neyse resimleri paylaşıyorum,

Ciddi manada güvenli bir araç seçtiğimizi anladım arkadaşlar....
 Aracım pert oldu ama burnum bile kanamadı..
 Şiddeti çok iyi emen bir şase sistemi var.
 Benim arka  dingil kırıldı ama onun sarsıntısı bana bir şey yapmadı..
 Hava yastıkları tam zamanında açıldı...
 Kısaca Renault ciddi manada güven bir araç yapmış..

Arkadaşımın  virajı alamayıp denize uçmasıyla meydana gelen bir kaza ölen yada  yaralanan yok şükürler olsun

Çevrimdışı skodam_1985

• Yaşayan Efsane
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kerem61;254100
begenılen arac alınmak zorunda degıl.ben land rover'ın range lerını cok begenıyorum 2000 model olanlarını babamda begenıyor ama almıyor.yanı alınmak zorunda degıl begenılen arac.ama bu teneke olan aracları kımse begenmese bıle ben begenıyorum cunku tam amele arabası ve sırketım olsa bende gıder albea alırım adamın altına mercdesmı vereceksın?

C4 önden cok hos ama markasından korkuyorum :D

kardesım öncelıkle sen tofasta suruyo olsan o kazadan ölmeden cıkacaksan ölmeyeceksındır bunu kım degıstırebılır?ama tofasla kaza yapsan bı yerlerın kırılır vw grubu aracla ypsan belkıde bısey olmaz kı sanada olmamıs allahtan.Allah korumus.TEstlere nekadr ınanmasanda bı gerceklıgı oludugunu dusunuyorum ben ama..
Bende Onu Diyorum Zaten.Her Beğendiğim Aracı Almak Zorunda Değilim :).Galiba Yazdığım Yeri Atladınız :).Ayrıca Ben Ferrariyi'de Seviyorum.Bugattiyide Seviyorum.Alabilirmiyim? yada Almak Zorundamıyım? Hayır.

Ayrıca Filo İçin O Arabalar Tabikide İyi.Zaten Bir Tek Filolara Alıyorlar.Adam Safmı Gitsin 50-60.000 TL'lik Araba Alsın.1 Tane Alsa Tamam Dersin Ama Aldımı 10 Tane Alıyorlar En Az.

Zaten Bende Onu Demiştim.Allah Koruyor Yazdım :).Onuda Görmediniz Heralde :).Ben İnanmıyorum Testlere.İnanan İnansın İnanmayan İnanmasın :ok:.Herkesin Fikrine Saygı Duyalım.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;253800
Lütfen test etmeden konuşmayalım, C5,508,latütüd bunların hiçbiri teneke değil..

Tekrar yenileme gereği duydum fotolarlada ıspatı, aracın çamurluğunun plastik olması vs. güvenli olmadığı anlamına gelmez..

Şu arabadan sağ çıkmak anlatıyor her şeyi.

« Son Düzenleme: 02 Ağustos 2011, 11:31:31 Gönderen: dgn »

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Latitudeyi bayide inceledim,full+full araçlar evet,hatta tip olarakta çok iyi fakat,daha çıkalı 1 yıl olmadan yüzü eskidi,güncelliğini kaybetti.

Plastik çamurluk meselesine gelince,gidip BMW 3 serisi Coupelere bakın,ön çamurluklar plastik ;)

Ama Renault gerçekten benim gözümdede alınmayacak araba.Kişisel düşünce meselesi :)

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Can;254138
Latitudeyi bayide inceledim,full+full araçlar evet,hatta tip olarakta çok iyi fakat,daha çıkalı 1 yıl olmadan yüzü eskidi,güncelliğini kaybetti.

Plastik çamurluk meselesine gelince,gidip BMW 3 serisi Coupelere bakın,ön çamurluklar plastik ;)

Ama Renault gerçekten benim gözümdede alınmayacak araba.Kişisel düşünce meselesi :)

Yüzü eskidi derken, şubatta çıktı araba ve koskoca Ankara trafiğinde sadece 2 defa gördüm.Asıl yüzü eskiyen araç varsa oda yeni passat daha çıkalı ne kadar oldu her yerde passat.:)