škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeni Doblo 1.3 Dyn. Test

0 Üye ve 8 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı serkan35

• Leoncu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bildiniz gibi bu sıralarda yeni doblo almaya niyetim var ama denemeden karar vermek istemedim bayiye gidip test edecektim ama öle kısa bir test yeterli olmayabilir dedim dayım geçen ay almıştı bende onun aracı hafta sonu istedim sağolun beni kırmadı şansıma yağmurlu bir gündü izmir için araç 1.3 multijet 90 bg en boş paketi 29000 bine mal olmuştu dayıma

aracın eksileri
kesinlikle 1.3 motor bu aracın hakkı değil
kapı açma kolları hiç estetik değil
müzik sistemi pek tatmin edici değil
fiyat biraz yüksek

aracın artıları
çok az yakıyor
konforu eski doblolara göre çok iyi (binek araç rahatlığını sağlıyor)
bu kasada park lamaları yok onun yerine kontakla beraber yanan gündüz farı var
esp ve cc opsiyonu var

resimlerde araç bayağı bir kirli eee ne yapalım bizim araçlar hep böyle bizde parayı kirli bir şekilde kazanıyoruz :hanz: siz hiç temiz bir inşaat gördünüzmü?
yakıt tüketimini 80 km sabit hızda 2.8 lere kadar düşürebildim daha düşük bir değer mümkün bile değil ortalama yakıt tükemimi ise yol bil. göre 5.2 idi ki çok sakin de kullandım acayip diplediğimde oldu son hız ise 175 km yeni doblo alınırmı derseniz eğer ama sadece ekonomi ise 1.3 dizel ama yok ben arada sırada gazlarım ama çokta yakmasın derseniz 1.6 dizel yok ben sürekli gazlarım ne yakarsa yaksın ama hakkını versin derseniz 2.0 dizel :hanz: bayağı dolu paketler bile mevcut tabi her sene vize hız sınırı farkı ve köprü kullanamam derdide cabası sanırım sırf şu her sene vize derdi yüzünden bu araçtan vazgeçecem

bir ip ucu vereyim gönlüm bir aslana yakın :D neyse sizi resimlerle baş başa bırakayım

Rover 220 Turbo
2011 Ford Connect

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben begeniyorum, cidden ticaretin krali ;)
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: mygokhan;113550
Ben begeniyorum, cidden ticaretin krali ;)
Rumister' e söyleyecem, yarın sabah marş basmasın. Protesto etsin seni.:kiki::aman:

Çevrimdışı ero__

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;113553
Rumister' e söyleyecem, yarın sabah marş basmasın. Protesto etsin seni.:kiki::aman:

rumuş hisseder zaten :D

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;113553

Ne o öyle abi hamster gibi bişeymi o :hhh:

Alıntı yapılan: ero__;113663
rumuş hisseder zaten :D

Yokmu düzgün hitap edecek birisi arabama :hanz:
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı filatron

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bu her sene muayene benide deli etmeye başladı satacam dobloyu fazla basmazsanız az yakıyor evet fakat hoşuma gitmiyo benim doblolar pek güvenlik hiç yok 150 yi geçince araba resmen dağılacak gibi oluyor :) benimkiside 1.3 en son hız 185 yaptım. o kadar para verilip bir doblo alınmaz. benimkiside 2 nci kasa 1.3 dynamic yıllık vergisi 642 tl
2007 Fiat Doblo 1.3 Multijet 75hp & 2007 Ford Focus S-Max Titanium 2.0 TDCI 140hp

Çevrimdışı serkan35

• Leoncu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yeni doblo güven hissi veriyor insana göre yolda gezinme rüzgara karşı direnci bayağı güzel ama yeni doblo bana göremi değil alışamadım tam iş aracı yalnız yükle beni diye bağırıyor araç bakalım kısmet bu işler hiç aklımda olmayan aracımı passatla takasa verdim sıra diğerinde onuda bir aslanda değişme arifesindeyim bakalım zaman ne gösterecek
Rover 220 Turbo
2011 Ford Connect

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Skoda servisindeki ustalar bir keresinde bizim şirketin dobloyu kullanmışlardı.Test edip geldiğinde " Gökhan, sen bunu nasıl yolda tutuyorsun? Geziniyor bu yolda yahu" demişlerdi.Gerçektende öyleydi ama lastikleri değiştirdikten sonra biraz daha iyi oldu.Bende alıştığımdan çok geziniyormuş gibi gelmiyor artık.Direksiyonda aşırı hassas ve yumuşak olduğundan insana öyle geliyor.
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: filatron;113702
...güvenlik hiç yok 150 yi geçince araba resmen dağılacak gibi oluyor...
Ticarî bir aracın zaten yüksek süratle işi ne?:wnk:

efe_38

• Ziyaretçi
ticari istiyorsanız ford alın dağdan daşa vurun :D :D

ama binek istiyorsanız bu tip araçlara hiç yaklaşmayın,bunlar ne ticari ne binek melez gibi bir şekil bunlar :++: :++:

2. el transporter alın,hem konforlu hemde ticari olarak kullanılır :ok:

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: efe_38;114174
ticari istiyorsanız ford alın dağdan daşa vurun :D :D

ama binek istiyorsanız bu tip araçlara hiç yaklaşmayın,bunlar ne ticari ne binek melez gibi bir şekil bunlar :++: :++:

2. el transporter alın,hem konforlu hemde ticari olarak kullanılır :ok:

Efe eğri oturup doğru konuşayım doployu caddye tercih ederim:hanz:ticaretin kralıdır doplo fordla ticaret mi yapılır:D(transit hariç:D)

efe_38

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: dgn;114175
Efe eğri oturup doğru konuşayım doployu caddye tercih ederim:hanz:ticaretin kralıdır doplo fordla ticaret mi yapılır:D(transit hariç:D)

doğanım bak şimdi beni üzüyon :hanz::hanz: caddy fena araç değil,tazı gibi gidiyor rampada kepçe gibi aldığını arkaya atıyo :D

ama konfor yok :sopa: bir golf nere caddy nere,arkada makas var :hanz: ey insafsız binek diye veriyon arkaya bağımsız süspansiyon koyda rahat edek :D aracın arka tarafları hopluyo,daha açmak istemiyorum :++::++:

caddynin ticarisini önermem parçası vs. pahalı

şimdi gonuşturmayın beni :D dobloda sürdük alim allah :) doğruya doğru civata resmen :bnn:

fordu severim ama çok yakar orası ayrı,taş gibi araba yükü koy banamısın demez...

Çevrimdışı META16

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar herkese merhaba, bu siteye yeni katıldım bende 2008 FIORINO var iş ve ev için kullanıyorum. Doblo yazılarını okuyunca yazma gereği duydum, herkesin zevkine saygım var ancak Tofaş ürünleri hiç kimseye tavsiye etmiyorum ben mennun kalmadım tofaşta kalitenin arttığını sanmıştım ama yanılmışım. bu yıl sonuna doğru fiorino yu satıp 2008-2009 model SKODA ROOMSTER COMFORT 1.4 DİZEL alıcam uzun zamandır bu aracı takip ediyorum ve kararımı verdim aradığım araç ROOMSTER..kızmasınlar ama yeni tipsiz dobloya alanları şaşkınlıkla iziliyorum,ama yaşanmadan öğrenilmiyor.Saygılar.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: META16;114184
Arkadaşlar herkese merhaba, bu siteye yeni katıldım bende 2008 FIORINO var iş ve ev için kullanıyorum. Doblo yazılarını okuyunca yazma gereği duydum, herkesin zevkine saygım var ancak Tofaş ürünleri hiç kimseye tavsiye etmiyorum ben mennun kalmadım tofaşta kalitenin arttığını sanmıştım ama yanılmışım. bu yıl sonuna doğru fiorino yu satıp 2008-2009 model SKODA ROOMSTER COMFORT 1.4 DİZEL alıcam uzun zamandır bu aracı takip ediyorum ve kararımı verdim aradığım araç ROOMSTER..kızmasınlar ama yeni tipsiz dobloya alanları şaşkınlıkla iziliyorum,ama yaşanmadan öğrenilmiyor.Saygılar.

hoşgeldiniz:)

dobloyu alanların çoğu tipine bakmıyor şu an ticarette doblo kadar yük alan neredeyse yok ve yine doblo kadar az yakanda yok onun için ticaretin kralı deniyor dobloya:)