škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Sağ ön ve arka cam sesi..

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı vaskonx

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar.Benim 2007 A5 octi var.Sağ ön ve arka camını açarken ses çıkarıyor :( ne yaptıysam ses sorununu halledemedim.Sizlerin deneyiminden yararlanmak istiyorum..:acl: Ne yapmalıyım sevgili dostlarım..Teşekkürler...:ok:
O bir Skoda, O bir dev, Octavia A5  

:polis:

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com

Çevrimdışı vaskonx

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
valla orasını anlayamadım ama büyük ihtimal fitilden gacırt-gucurt ediyor..

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Yılda bir kez, genelde kış bittiğinde, aracı yıkamadan önce tüm camları indiririm, diş fırçasıyla camın hareket ettiği kanaldaki tüm tozu toprağı temizlerim. Epey bir kir-toz çıkıyor. Onlar zamanla birikip kanalı feci hale getirebiliyorlar. Basınçlı hava da iyi gelebilir, bazı oto yıkamacılarda var...

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Umarım sözkonusu ses gıcırtı - tıkırtı seklinde degildir, Cünkü benimde sol ön camda gıcırtı, hafif tıkırtı seklinde bi ses vardı, sanki cam inip-kalkarken zorlanıyomus gibi, 4-5 ay kadar bu sesi isittim, sonunda tak diye bir ses duydum ve cam mekanizması bozuldu, böyle olursa yapması biraz zahmetli malesef,

Çevrimdışı seyyah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustisahin;9668
Umarım sözkonusu ses gıcırtı - tıkırtı seklinde degildir, Cünkü benimde sol ön camda gıcırtı, hafif tıkırtı seklinde bi ses vardı, sanki cam inip-kalkarken zorlanıyomus gibi, 4-5 ay kadar bu sesi isittim, sonunda tak diye bir ses duydum ve cam mekanizması bozuldu, böyle olursa yapması biraz zahmetli malesef,
Aynı tıkırtı bende de var. Yapılması ne kadar zahmetli?

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: mustisahin;9668

Alıntı yapılan: seyyah;9675
Bildiğim kadarıyla Mustafa' nın bahsettiği, camı tutan plastik tırnakların kırılması olayı.
Cam yarım açıkken kapıyı açıp kapatırsanız o tırnakların ömrü kısa olur VW Group araçlarının diyordu Bâki.;)

Çevrimdışı Mesdi

• ST Aile Ferdi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.seatclubturkey.com/plaka/plaka_olustur.php?text=34+UDD+63
başka şeyde olabilir ama bence arızalı bir parça yoksa ya fitilden yada camın çalıştıgı yerlerde biriken tozlardan olabilir
2006 GOLF PLUS

www.hobi.forummum.com

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: vaskonx;9641
Merhaba arkadaşlar.Benim 2007 A5 octi var.Sağ ön ve arka camını açarken ses çıkarıyor :( ne yaptıysam ses sorununu halledemedim.Sizlerin deneyiminden yararlanmak istiyorum..:acl: Ne yapmalıyım sevgili dostlarım..Teşekkürler...:ok:

aynı soruna benzer bi durumda bende vardı.
cam için kapı döşemelerini söktük.kapı içlerine cam fitil ve camın inip kalktığı mekanizmaya whürt yağlayıcı sıktık.sonuç olumlu 1 yıldır sorun yok.:)

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;9664
Yılda bir kez, genelde kış bittiğinde, aracı yıkamadan önce tüm camları indiririm, diş fırçasıyla camın hareket ettiği kanaldaki tüm tozu toprağı temizlerim. Epey bir kir-toz çıkıyor. Onlar zamanla birikip kanalı feci hale getirebiliyorlar. Basınçlı hava da iyi gelebilir, bazı oto yıkamacılarda var...

bunu bu yıl bi deneyim buralarda yagmur devam ediyor ılk fırsatta cila ve bu işe girişeceğim.

Çevrimdışı vaskonx

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Teşekkürler arkadalar yorumlarınız için inşallah büyük bir skıntı çıkmaz.Bir şeyler yapmaya çalışacağım artık..

octaviaman

• Ziyaretçi
Cam tam kapalıyken açmak için cama ilk hareketi verdiğinde ya da kapatırken tam kapanmaya ramak kala çıkan sesleri kastediyorsanız normaldir.Fakat genelde zorlanma sesi varsa fitil ve mekanizma spreylenmesi gerekir.her bakımda yaptırın.Yosa motor arızası yapar mazallah.

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: seyyah;9675

Işcilik isteyen bir iş, kendin yapmaya kalkarsan malzeme ve zamana ihtiyacın olur ve zor iş, kapı içindeki sacı söküp, cam mekanizmasındaki kırılan parcaları yenisiyle degiştiriyosun. raylarıda gresleyip kapattım, 1 yıldır kullanıyorum, problem yok.

Tıkırtıyı duyunca yapılabiliyor ise yaglanmalı, fakat acık bi yer yok nerden yaglanabilir bilmiyorum.

Servis, mekanızmanın eskisini atıp, yenisiyle degiştirir, 200 - 300 tl vardır oda,

Yada tıkırtılı camı az kullanmak lazım:kiki:

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;9678
Bildiğim kadarıyla Mustafa' nın bahsettiği, camı tutan plastik tırnakların kırılması olayı.
Cam yarım açıkken kapıyı açıp kapatırsanız o tırnakların ömrü kısa olur VW Group araçlarının diyordu Bâki.;)

Evet,VW grubun namı alıp yürümüş cam düşme sorunun tek sebebi.Camlar tam veya yarım açıkken kapının açılıp kapanması içerdeki mekanizmaya zarar veriyor maalesef.Mutlaka camları "tam" kapatıp kapıları açıp kapamak lazım,yoksa ufacık bir yer için komple otomatiği değişmeye kalkıyorlar ve o sistem feci ciddi bir para.
Ses sorunu fitillerden geliyor genelde,çok güneşli sıcak havalarda da yapar,temizlik yapıldığında veya genelde kendi kendine geçiyor.

Çevrimdışı vaskonx

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar cavaplarınız için teşekkür ederim..