škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Sağ ön ve arka cam sesi..

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

octaviaman

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: FF;9788
Evet,VW grubun namı alıp yürümüş cam düşme sorunun tek sebebi.Camlar tam veya yarım açıkken kapının açılıp kapanması içerdeki mekanizmaya zarar veriyor maalesef.Mutlaka camları "tam" kapatıp kapıları açıp kapamak lazım,yoksa ufacık bir yer için komple otomatiği değişmeye kalkıyorlar ve o sistem feci ciddi bir para.
Ses sorunu fitillerden geliyor genelde,çok güneşli sıcak havalarda da yapar,temizlik yapıldığında veya genelde kendi kendine geçiyor.
:+1:

Mekanizma denen kıytırıktan bişey.En son 450 TL di kendisi.Ayrıca A5 de perçin sistemi olduğundan perçinler sökülüyor.Sonrasında yeni sesler kazanmak pek olası görünüyor.

Çevrimdışı cengisshan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar camdaki ses sorunu benim arabada da vardı. Önce WD40 yağlayıcı temizleyici sipreyin başına hortumunu taktım. Camı tamamen indirim ince bir el feneri ile içeriye baktım. Çelik halat ve makaraları gördüm. Gez göz arpacık şeklinde halata ve makaralara sürtünmeye maruz kalan yerlere spreyi sıktım. Birkaç gün ses kesildi ama sonra yine devam etti. Bu sefer bir kutu silah yağı aldım. ucuna ince bir hortum taktım. Camı tamamen indirerek cam fitilini aralayıp el feneri yardımı ile makaraları ve tüm halatı yağladım. Ses falan kalmadı. Döşemeyi vs. sökmedim söktürmedim. Bunu fener tutacak bir kişi yardımıyla yapabilirsiniz. Yanlız hemen ses kesilmeye biliyor yağın sisteme tamamen işlemesi için biraz aç kapa yapılması lazım. Camda yağlanıyor ama 3-5 silme sonunda kayboluyor.

Umarım işinize yarar.