škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

SKODA sevgimin nasıl başladı? küçük hikayem...

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı swwp07

• 150 HP
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
sene 1993 ben 7 yaşındayım ozamanlar türk mercedes i 1979 model anadolumuz var:) araba sağolsun bi evin bide sanayinin yolunu bilirdi bazen kontağı çevirdiğimizde kendiliğinden sanayiye giderdi :)
yıl oldu 1997 babam ozamanlar yeni yeni tutulmaya başlayan 1994 model skoda pickup aldı (inşaat işleri yaptığından pek binek araba almazdı hep kamyonet ticari tarzı araç alırdı) araç tık demezdi ya bazen bikaç yerinden ses gelirdi ama babam aldırmaz inşaatlarda kullanırdı ses kendiliğinden kesilirdi o aracın sanayiye gittiğini hatırlamam babam o araçtan okadar memnun kalmıştıkı bide binek skoda aldı 1999 model felicia.
feliciayı aldıktan bir hafta sonra arabayı ve babamı tv de gördük:) antalya malum yağmur yağdımı sel kıyamet... yine böle bi günde babam ve ustabaşısı selden kurtulmak için arabanın üstüne çıkmışlar tabi akşam haberlerde bizim felicianın üstünde babam ustabaşı ve spikerin selden kurtulmak için araçlarının üzerine çıkmış vatandaşları görüyosunuz sayın seyirciler anansu...
yağmur durdu aracı sudan çıkardık kapıları açıp suyun süzülmesini bekledik çekici beklerken babam kontağı çevirdi ve inanmazsınız araba tık demeden çalıştı tabi hepimiz dumur...
babam ben böyle bişeyi hayatımda görmedim deyip arabaya bindi ve sanayiye götürdü...
sonra sattık tabi arabaları sırasıyla berlingo sonra caddy aldık.
benim ilk aracım bravoydu 6 ay bindim ama içimdeki skoda aşkını bastıramayıp gözümü fabilere diktim ama kısmet octiymiş:ok:
skoda aşkı başka :spr:

octavia rally team powered by swwp07

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
skoda iptiladır müptelalara selam olsun.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Birkan

• German Engineering
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
şu bazı insanların hafızasında da çarpık tekerlek imajı olmasa :/

\'10 Skoda Fabia

1.2 HTP 70 Classic Plus Candy White

Çevrimdışı Yunus İBİŞ

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ben bebekken ilk aracımız skoda eğri bacakmış sonra bn 6_7 yaslarında bi eğri bacak daha aldı babam onu biraz hatırlıyorum ilki octavia kesmesiymiş ikinci daha diri bişeydi araya fordlar  anadollar girdi ama sonunda yine skoda vede öyle devam etcek gibi görünüyor..
amcamında ilk aracı octavia mış yuvarlak farlılardan.. şimdide octavia var vedee diğer amcamda roomster aldı 1.4 sis farı var mercek far var cam tavan yok park sensörü yok nasıl bi donanım anlamadım daha :d
şimdi sırada dedem var superB II veya yeti düşünüyor bakalım nolcak :)
cidden cok tatlı bi hastalık bu skoda :)
"Biz Türk\'üz!Tarihimize ve en yakın mazimize bakarak Türk\'üz der ve bundan haklı bir iftihar duyarız."

^^^^^^^^^^^|___
|...:SAGOCUYUZ::....| |;\\___.
|_..._.....__===|=_=__=...,]|
(@)***(@)**(@)**(@)(@)

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 07yunus07;116824
ben bebekken ilk aracımız skoda eğri bacakmış sonra bn 6_7 yaslarında bi eğri bacak daha aldı babam onu biraz hatırlıyorum ilki octavia kesmesiymiş ikinci daha diri bişeydi araya fordlar anadollar girdi ama sonunda yine skoda vede öyle devam etcek gibi görünüyor..
amcamında ilk aracı octavia mış yuvarlak farlılardan.. şimdide octavia var vedee diğer amcamda roomster aldı 1.4 sis farı var mercek far var cam tavan yok park sensörü yok nasıl bi donanım anlamadım daha :d
şimdi sırada dedem var superB II veya yeti düşünüyor bakalım nolcak :)
cidden cok tatlı bi hastalık bu skoda :)
sizde bu aile değil sülale boyu olmuş:ok:ama güzel bi hastalık,en kötü hastalık böyle olsun:ok:
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün bir yerde arabanın çekilmesi gerekiyordu müşteri anahtarı bana verdi bende çektim araç; felicia GLX :D İlk defa kullanmış oldum böylelikle :)
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

06lkn66

• Ziyaretçi
bizde skodadan vazgeçemiyoruz babam satarsam illaki skoda alırım diyo ama ailede başka kimseye aldıramıyoruz genelde bizim arabalar köyde kullanıldığından yaramaz bize zaten köye gidince arabayı garaja bırakırım imzamdaki doğan yada mareayla takılırım onların dışında broadway ve renault 19 europa var hangisi denk gelirse

Çevrimdışı swwp07

• 150 HP
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Birkan;116822
şu bazı insanların hafızasında da çarpık tekerlek imajı olmasa :/

olsun be üstat amblem yeter hem o çarpık teker skodalar ozaman anadolların yaptığı işin kat be kat fazlasını yapıyolarmış (babam dedi) biz hatırlamayız tabi:ok:

octavia rally team powered by swwp07