škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

ankaranın yeni logosu

0 Üye ve 8 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mesdi

• ST Aile Ferdi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.seatclubturkey.com/plaka/plaka_olustur.php?text=34+UDD+63
bursanın logosu avrupa birligindeki ülkeleri temsil eden yıldızlar gibi
2006 GOLF PLUS

www.hobi.forummum.com

Çevrimdışı megamania

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Logo yada amblem adı herneyse, tasarımsal olarak daha iddalı birşeyler beklerdim. Olmamış beğenmedim.
70-620 Passed
70-290 Passed
70-291 Passed
70-299 Passed MCSA
70-293 Pending

Çevrimdışı ernur

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bana sorarsanız amblemi görünce, tanımayan bir insanın dahi "sanırım bu Ankara'nın amblemi" diyebilmesi lazım.

Bursa'nın amblemi bir ölçüde buna uyuyor. Kılıç-kalkan ekibi güzel olmuş, minareler de tamam, üstte "V V V" şeklinde bir şey var o ne acaba ? Üçgen yapıları çıkaramadım,  Bursa'da piramitler mi var ? :)  12 yıldız neyin sembolü bilemedim.

Ankara deyince aklıma Anıtkabir, Ankara Kedisi, Ankara Keçisi, Atakule, Hititler  geliyor da  tarihi camiler gelmiyor. O 4 yıldız neyin nesi bilen var mı ?

İstanbul'da cami mutlaka olmalı, surları anlatan bir bölüm var sanırım, ama üçgenler neyin nesi ola ? Kediyi desen hiç sevmedim. Neyse ya....

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Can;116888
Melih Gökçek neyi doğru yaptıki,bunu doğru yapsın:++:
+1985 aynen

Çevrimdışı alpko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bunlardan benden diger belediyelerden ornekler olsun..:blg: Bunlar bile angara'yi ezer logo/amblem ile :++:

[IMG=http://img689.imageshack.us/img689/4543/edirnez.jpg][/IMG]

Uploaded with ImageShack.us

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ernur;117034
İstanbul'da cami mutlaka olmalı, surları anlatan bir bölüm var sanırım, ama üçgenler neyin nesi ola ?

Muhtemelen İstanbul'un "7 tepe" vurgusudur bu.:ok:
SEAT CORDOBA 1.4 TDI 80HP
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bizdeki sorun bazı ismi gereksiz şahsiyetler kendi siyasi görüşlerinin simgelerini o şehrin tamamının simgesiymiş gibi göstermeye çalışmasıdır. ankaranın sembol tartışması 90 ların başndan beri vardır ama o 5 para etmez siyasi sembolü ankara sembolüne çevirmeye çalışmaktan asla vazgeçmediler. (kaç kez gelen mahkeme kararlarına rağmen)

ankaranın gerçek sembolü hitit güneşi heykelidir.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: ernur;117034
...İstanbul'da cami mutlaka olmalı, surları anlatan bir bölüm var sanırım, ama üçgenler neyin nesi ola ? Kediyi desen hiç sevmedim. Neyse ya....

Alıntı yapılan: SEAHAWK;117091
Muhtemelen İstanbul'un "7 tepe" vurgusudur bu.:ok:
:kat: Kesinlikle:+1:
Alıntı yapılan: mayham85;117093
bizdeki sorun bazı ismi gereksiz şahsiyetler kendi siyasi görüşlerinin simgelerini o şehrin tamamının simgesiymiş gibi göstermeye çalışmasıdır. ankaranın sembol tartışması 90 ların başndan beri vardır ama o 5 para etmez siyasi sembolü ankara sembolüne çevirmeye çalışmaktan asla vazgeçmediler. (kaç kez gelen mahkeme kararlarına rağmen)

ankaranın gerçek sembolü hitit güneşi heykelidir.
Kendi dünya görüşlerini yansıtan sembollere yöneliyorlar. Zannediyorlar ki Allah onları yarattı, siğer insanları da onların yanına koydu.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ankara logosunda hitit sembolü mutlaka olmalı..Ayrıca şu logo bana şu çocukların taktığı şunları aklıma getirdi :)

2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI