škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Sorun taksicide mi fabiada mı?

puZZle · 30 · 11460

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı puZZle

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
bugün yol kenarında bekleyen bir skoda fabia TDI ticari taksiciye, benimde aracım aynısı olduğu için merak ettim aracının kaç kilometre de olduğunu sordum, 300.000 km de dedi, peki hiç motor indimi diye sordum, iki kere dedi. Keşke hiç sormasaymışım...

Çevrimdışı demir_01

• O şimdi asker
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
300.000 km hiç durmayan bi araç.olsun o kadarda canım

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bakım aralıkları kullandığı mazot çok önemli kırsal mazot koymuşsa 3 de iner 4 de

Çevrimdışı C@GL@R

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
taksi ile normal bir araç karıştırılmamalı bence senin motor 300 bine kadar inmez kanımca :)

ARIZA TESPİT CİHAZI TEMİN EDİLİR.....

Çevrimdışı puZZle

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;116914
bakım aralıkları kullandığı mazot çok önemli kırsal mazot koymuşsa 3 de iner 4 de

açıkçası benimde ilk aklıma gelen kırsal mazot kullanmış olabileceği.

Çevrimdışı puZZle

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: C@GL@R;116915
taksi ile normal bir araç karıştırılmamalı bence senin motor 300 bine kadar inmez kanımca :)

ben yakında sigorta eksperi oluyorum, nazımı çeksin zaten, çok iş düşecek benim fabiaya...

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bizim burdada var 1 tane fabia sedan taxi maşallah taş gibi adam iyi bakıyor 250 binde o araçta :)

Taksiler pek kontak kapatmaz aynı polis otoları gibidir o yüzden sorun yaratması yüksektir :)

Bu arada eksper olucaksınız madem sohbet bölümünde kaza yaptım diye bir konum var onada bir eksper yapabilirmisiniz rica etsem fotoğraflar var :)

Çevrimdışı puZZle

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;116918
Bizim burdada var 1 tane fabia sedan taxi maşallah taş gibi adam iyi bakıyor 250 binde o araçta :)

Taksiler pek kontak kapatmaz aynı polis otoları gibidir o yüzden sorun yaratması yüksektir :)

Bu arada eksper olucaksınız madem sohbet bölümünde kaza yaptım diye bir konum var onada bir eksper yapabilirmisiniz rica etsem fotoğraflar var :)

seve seve yapardım kadir arkadaşım ama ben 3 aylık bir temel eğitim ardından da bir eksperin yanında 6 ay staj ayaparak eksper olacağım. Şimdilik sadece sınavı kazandım. Sitede çok bilgili arkadaşlar var umarım fotoları değerlendireceklerdir.

Geçmiş olsun bu arada.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: puZZle;116922
seve seve yapardım kadir arkadaşım ama ben 3 aylık bir temel eğitim ardından da bir eksperin yanında 6 ay staj ayaparak eksper olacağım. Şimdilik sadece sınavı kazandım. Sitede çok bilgili arkadaşlar var umarım fotoları değerlendireceklerdir.

Geçmiş olsun bu arada.

Teşekkürler eksperlerin işi zor allah kolaylık versin :)

06lkn66

• Ziyaretçi

Ugur A.

• Ziyaretçi
Belki o takside fabrikasyon bir hata vardır. Sen hemen enseyi karartma bence. Aldığın mazota, yağına, suyuna, filtrelerine dikkat etmek yeterli bence. Ha bir de performanslı kullanım veya uzun yol sonrası 3-5 dakika kadar rölantide çalıştır ki kontağı kapattıktan sonra da dönmeye devam eden turbo yatakları yağsız kalmasın hem de bu arada turbo soğumuş olsun.:wnk:

Çevrimdışı demir_01

• O şimdi asker
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yani aslında hakanın arabayı örnek vermek lazım.hakan gibi aracınıza bakarsanız 1 miyon km gene gidersiniz ki,hakanın araba o kadar gider.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: demir_01;116943
yani aslında hakanın arabayı örnek vermek lazım.hakan gibi aracınıza bakarsanız 1 miyon km gene gidersiniz ki,hakanın araba o kadar gider.

Motor gider ama belli bi yerden sonra turbo tırttt oluyor malesef :)

06lkn66

• Ziyaretçi
kadir oda kullanıma bağlı belediyede 2006 tdı fabia var adamın turbo kurum bağladı değişti bizim üstümüze daha bizim arabada kurum bile yok ustalar çok beğeniyolar motoru ha onunda oğlu kullanıyo bizima rabayıda ben kullanıyorum tamamen kullanım ben çocuğu gördüm patisiz kalkmaz el frensiz durmaz cinsten

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Valla bu işler hiç belli olmaz. Turbo bakımına dikkat eden, ilk çalıştırma ve kapatma anlarında gerekli işlemleri uygulayan bir kullanıcı olarak, ben aracımızın 300 bin km'ye motor sorunu yaşamadan ulaşacağına inanmıyorum. Şehir içinde bolca aç kapa ile kullanılan bir araç bambaşka bir şeydir.

Hatta taksicilerin "kontak kapamadan" araç kullanmalarını da daha yıpratıcı bulmuyorum. Taksilerin daha çok yıpranmaları için sebepler olabilir; ama o sebebin aracın gün boyu çalışması olmasını birinin açıklamasını beklerim.:)

Ortada pek çok faktör var. O yüzden gerekli özeni gösterip, kaç km araç kullanırsak onu kar saymak durumundayız.
SEAT CORDOBA 1.4 TDI 80HP
[SIGPIC][/SIGPIC]