škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

debriyaj baskı balatası ve vites hakkında

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı twety_975

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
sayın arkadaşlar gecenlerde debriyaj balatalarını degiştirdim arabaya yabancı oldum birde eskiden beri sanki 1 vitese geçmede sorun vardı debriyaj cubugu nuda degiştirdim ama sorun yine aynı sankı şimdi dahada artı gibi bu konuda bilgi ve görüşlerinizi bekliyorum
arabam 04 Octavia Elegance ayrıca arabanın sol kapı acık göstermiyor birde çalışırken sanki altta bişeyler varmışta vuruyormuş gibi bir sarsıntı geliyor
tüm ilgi ve alakanıza şimdiden tteşekkür ederim

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
:wlc:

Sol kapı sviçi sağlam mı?

Taktırdığınız yerde test etmediler mi, 1'e geçerken takılma konusunu incelediler mi?

Çevrimdışı Mesdi

• ST Aile Ferdi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.seatclubturkey.com/plaka/plaka_olustur.php?text=34+UDD+63
babamda da octavia a4 var ondada 1 vitese zor geçiyordu.şahkan otoda havaya kaldırıp vitesin alt kısmından gevşetip sıkarak deneyerek en uygun şekilde ayar yaptılar şimdi problem yok.Sizde iyi bir serviste ayarlatabilirsiniz
2006 GOLF PLUS

www.hobi.forummum.com

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1. vitese araba cok fazla duracak kadar yavaşlamadan biraz zor geçiyor.kapı sviçleride kronik bizim sadece sağ arka kapınınki çalışıyor
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mesdi;117341
babamda da octavia a4 var ondada 1 vitese zor geçiyordu.şahkan otoda havaya kaldırıp vitesin alt kısmından gevşetip sıkarak deneyerek en uygun şekilde ayar yaptılar şimdi problem yok.Sizde iyi bir serviste ayarlatabilirsiniz

Burda bahsedilen öneriyi incelemekte fayda var.

Opel'de de çok ünlü bir "Opel durmadan 1. vitese geçmez" geyiği vardır. Ophell'deki tecrübeli bir abimiz "bu geyiği bir tarafa bırakırsak" diye söze başlayarak Mesut Bey'in önerisinin bir benzerini anlatmıştı. Hatta yanlış hatırlamıyorsam söz konusu teknik aracın lifte kaldırılıp araçtaki birinin vites kolunu kontrol etmesi ve bir tornavida ile ayar yapılmasını içeriyordu.

Demem o ki, bu tekniğin üstüne gidin.:ok:

==============================

Ha bu arada da acil ihtiyacınızı görmesi bakımından daha önce Ahmet H'nin de bahsettiği çift debriyaj tekniğini kullanabilirsiniz. Hareket halindeyken zor geçen 1. vitese iyi bir çaredir.:D
SEAT CORDOBA 1.4 TDI 80HP
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1 vitese atmadan önce iki kere debriyaja bas çek yaparsanız daha rahat geçer :)

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1. vites tüm araçalrda sert geçer zaten :) kimsiinde az kimisinde çok.