škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

kapı kollarını boyamak mı yoksa krom mu yapmak daha mantıklı?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mertozbek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
arkaşdalar biliyorsunuz araç octavia a5 beyaz renkte classic model olduğundan kapı kolları beni çok rahatsız ediyor serviste ayna kapağını boyamıslar fakat kapı kolunu sorduğumda orasına sürekli el değiyor dökülme yapar dediler. benim aracın üstünü kaplayan folyocya sordum sürekli açılıp kapandığı için zamanla folyo da atar dediler. şimdi ya krom kapı kolu alacağım yada sanayide boyatacağım sıfır araç oldğu için de sanayide söktürtmeye kıyamıyorum aslında szin de fikirlerinizi almak istedim araç su anda bu şekilde...

konunun yeri yanlıs ise taşınabilir

Çevrimdışı Mesdi

• ST Aile Ferdi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.seatclubturkey.com/plaka/plaka_olustur.php?text=34+UDD+63
bence gayet güzel duruyor heryeri beyaz olursa soluk durur.Biraz siyah ve beyaz kombinasyonuda olmalı
2006 GOLF PLUS

www.hobi.forummum.com

Çevrimdışı cSKn

• Rockford Fosgate
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
ikiside olabilir aslında güzelde olur ama krom yapmanız daha iyi olur bence sorun olmaması açısından.
Renault
Megane II Sedan
1.6 16V
Authentique

Çevrimdışı agasarca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim araç da aynı şekilde ama aynalar plastik. Sizin aracı görünce hoşuma gitti. Bence de gerek yok gibi, tamamı beyaz olunca kontrast olmaz. Aynalar boyalı olunca kapı aralığı ile uyum sağlamış sizin araçta. Benim kapı aralığı da siyah olduğu için tek aynaları boyatmak olmaz heralde. Krom kaplamalar kabarık durduğundan beğenmiyorum.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Ben kromaj yapmıştım, gayet memnunum...

Daha pratik, hesaplı, sök tak yok....

Çevrimdışı mertozbek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Krom kapı kolu çok yakışır bence hatta ilerde güzel bir jant takılırsada elegancelardan farkı kalmaz:)

Çevrimdışı mertozbek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: agasarca;118060
Benim araç da aynı şekilde ama aynalar plastik. Sizin aracı görünce hoşuma gitti. Bence de gerek yok gibi, tamamı beyaz olunca kontrast olmaz. Aynalar boyalı olunca kapı aralığı ile uyum sağlamış sizin araçta. Benim kapı aralığı da siyah olduğu için tek aynaları boyatmak olmaz heralde. Krom kaplamalar kabarık durduğundan beğenmiyorum.

kapı aralığı dediğiniz 2 kapı arasında camların arasında kalan yer ise orayı folyo ile bende siyah yapıcam çoğu araçta o şekilde zaten cam filmiyle bütünlüğü açısından daha güzel durduğunu düşünüyorum

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
kromaj bence kıro-maj gibi duruyor hiç beğenmiyorum ben olsam boyatırdım.

Çevrimdışı agasarca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mertozbek;118080
kapı aralığı dediğiniz 2 kapı arasında camların arasında kalan yer ise orayı folyo ile bende siyah yapıcam çoğu araçta o şekilde zaten cam filmiyle bütünlüğü açısından daha güzel durduğunu düşünüyorum

Aynen dediğiniz gibi orayı kastediyorum. Benim ayna ve takıldığı yer de siyah olduğu için üs sıra komple siyah renk. Sadece kapı kolları işi bozuyor. Sizinki de tam tersi üs kısım tamamen beyaz. Bence ilave bir şeye gerek yok. İrfan hocanın dediği gibi en risksiz olan krom kaplama denenebilir. Hem araba tamamen beyaz köpük gibi olmaz.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende olsam boyatırdım.Forumda bir yerde foto olacak kapı kolu döşeme sökülmeden çıkabiliyor.Güzelce astarlanıp boyanırsa neden atsın ki? Hem döşemede sökülmüyor o da güzel..

Kromajlar beyazda sanki çok güzel durmaz gibime geliyor.Mat krom olsa neyse..Sordum mat krom yapılamıyormuş.Oysaki megane'ların mat krom kapı kolları çok güzel..

Şu iç kapı kolu ama rengi görmeniz açısından ekledim..

2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı mertozbek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Biliyorum benim lagunanin kapi kollari da bu renk serviste alirken direk boyatmayi dusundm adam bn yapmam dokulut dedi arac da daha 1000km de bile degilken sanayiye sokmak istemiyorum acikcasi sanirim krom alacaim en azindan bir muddet su siyahliktan kurtulmak icin

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Falmor

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ben iç kapı kollarını boyamıştım nerdeyse iki sene dayandı.Astar kullanmadan direk sonax jant boyası kullanmıştım.Astar ve vernikle desteklenirse bence problemsiz olur.
Renault Clio 1.6 16V Dynamique 3K
Long Live Heavy Metal

Paint Guard

Çevrimdışı ugurseyhan

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
yapacağınız en güzel şey beyaz folyo ile kaplatmak kollar sökülecek güzelce kaplanacak yada siz kendiniz kaplayacaksınız boya derdi yok krom derdi yok tertemiz orjinallik desen halen yerli yerinde araç sıfır olsada birileri onu oraya takmış , sende söküp takman çok şeyi değiştirmez