škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Superb 1.4 TSI Yakıt Tüketimi

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı cafedip

• Çaylak
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba..2009 1.4 TSI Ambition aracım var. Henüz aracım yeni olduğu için elimde çok sağlıklı veriler yok yakıt tüketimiyle ilgili.

Fakat şunu söyleyebilirim. Araç ş.içi 6.0 ile 10 litre bandı arasında bir yakıt tüketimine sahip. Kısa mesafe sürüşlerde bu 12-13 lt. ye kadar çıkabiliyor. ( işim ile evim arası bir kaç km ve öğlenleri de eve gidiyorum )

Kısmetse yarın 900 km.lik uzun yola çıkıyorum ve pazar gecesi de dönüyorum. O zaman daha sağlıklı veriler sunabilirim.

Çevrimdışı cafedip

• Çaylak
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba,

Uzun ve yorucu bir yolculuk oldu...Ankara-kayseri-maraş üzerinden gidişimde yol boyu ağır yağmur vardı. Araçta 5 kişi aracın yakıt tüketimi 7.2lt civarlarında idi. Bu bana biraz fazla gibi geldi. Bilmiyorum diğer arkadaşlar ne civarlarda tüketim yapıyorlar. Hızım genelde 100-140 arasında değişse de, genelde 120 de sabit tutmaya çalıştım.

Dönüşte ise urfa-adana-aksaray-ankara yolunu kullandım. Dönüşte yorgun olduğumdan 210 km hıza kadar çıktığım oldu otobanda. Fakat Aksaray Ankara arası genelde 140 km ortalama hız ile 6.8 lt civarı tüketti.

Ben zaten ş.içi sakin kullanım(trafik saatlerinde pek dışarda olmuyorum) da 7 lt ve altı tüketim görüyorum. Ş.dışı tüketimi normalin üstünde gibi sanki.

Çevrimdışı governor92

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cafedip;231116
Arkadaşlar merhaba,

Uzun ve yorucu bir yolculuk oldu...Ankara-kayseri-maraş üzerinden gidişimde yol boyu ağır yağmur vardı. Araçta 5 kişi aracın yakıt tüketimi 7.2lt civarlarında idi. Bu bana biraz fazla gibi geldi. Bilmiyorum diğer arkadaşlar ne civarlarda tüketim yapıyorlar. Hızım genelde 100-140 arasında değişse de, genelde 120 de sabit tutmaya çalıştım.

Dönüşte ise urfa-adana-aksaray-ankara yolunu kullandım. Dönüşte yorgun olduğumdan 210 km hıza kadar çıktığım oldu otobanda. Fakat Aksaray Ankara arası genelde 140 km ortalama hız ile 6.8 lt civarı tüketti.

Ben zaten ş.içi sakin kullanım(trafik saatlerinde pek dışarda olmuyorum) da 7 lt ve altı tüketim görüyorum. Ş.dışı tüketimi normalin üstünde gibi sanki.

geçmiş olsun...yorucu olduğu kadar zevklidir böyle uzun yolculuklar...ben de 6.5 altı olması gerektiğini düşünüyorum çünkü kısa mesafeli ve rampalı yollarda bile benim ortalamam 6.9 2 bin kusur kilometrede...

Çevrimdışı kerem61

• Twincharged Stratified in
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
cok yakıyorsunuz cunku aracın nerde ne yakacagınız bılmıyorsunuz..bakın dedıklerım denenmıstır sadece superbler ıcın söyluyorum..
2,5 tdı ıle uzun yola gıttık arac 120 den sonra depoyu hortumluyo 1,9 tdı aynı 1,4 tsı da aynı..
kısaca skoda superb ler 120 den sonra hortumluyo.bız 1,4 tsı ıle trbzon samsun arasında yolculuk yaptık 5 kişi arac bagaj agzına kada dolu bolamanda epey ruzgar ve yagmur vardı genede 7 litre yakmadı. hızımız 90-110 arası degıstı..

aynı yolculugu bagaj bos aracta 2 kısı varken yaptık..
hız 120 nın altına dusmedı yakılan yakıt aynı ;)
kısaca 105 110 gbı surdugun zaman arac yakıtı kokluyor..
buda bı tecrubedır ıste

Çevrimdışı cafedip

• Çaylak
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: governor92;231229
geçmiş olsun...yorucu olduğu kadar zevklidir böyle uzun yolculuklar...ben de 6.5 altı olması gerektiğini düşünüyorum çünkü kısa mesafeli ve rampalı yollarda bile benim ortalamam 6.9 2 bin kusur kilometrede...

Bunda benden önceki sahibininn motoru acmamış olmasının etkisi olabilimi

Hakikaten zevkli bı yolculuktu her ne kadar uykusuz ve yorgun kaldıysamda

Bundan sonra bol bol uzun yola çıkacağım Bol bol yazarım gozlemlerimi

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
süperbII ler kaç kg acaba?
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı governor92

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;231267
süperbii ler kaç kg acaba?

1.5 ton...

Çevrimdışı cafedip

• Çaylak
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kerem61;231246
cok yakıyorsunuz cunku aracın nerde ne yakacagınız bılmıyorsunuz..bakın dedıklerım denenmıstır sadece superbler ıcın söyluyorum..
2,5 tdı ıle uzun yola gıttık arac 120 den sonra depoyu hortumluyo 1,9 tdı aynı 1,4 tsı da aynı..
kısaca skoda superb ler 120 den sonra hortumluyo.bız 1,4 tsı ıle trbzon samsun arasında yolculuk yaptık 5 kişi arac bagaj agzına kada dolu bolamanda epey ruzgar ve yagmur vardı genede 7 litre yakmadı. hızımız 90-110 arası degıstı..

aynı yolculugu bagaj bos aracta 2 kısı varken yaptık..
hız 120 nın altına dusmedı yakılan yakıt aynı ;)
kısaca 105 110 gbı surdugun zaman arac yakıtı kokluyor..
buda bı tecrubedır ıste

Dediğim gibi bu ilk uzun yol seyahatimdi superb ile. Deneyip göreceğiz

Ben 130 km ile 6.5 lt bı tüketim olur die tahmin ediyorum

Birde 210 a çıktığımda sanki sol arka taraftan ses geliyordu. Bu mertebede sürüş deneyimleriniz nasildi

Çevrimdışı acapunco

• Superbaby
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı kerem61

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cafedip;231378

Birde 210 a çıktığımda sanki sol arka taraftan ses geliyordu. Bu mertebede sürüş deneyimleriniz nasildi
o cıvarlarda degısır cok yaksında 7,5 yaksın sanmıyorum okadar yakacagını gerci.
ben yan koltuktaydım babam suruyodu ama ses fln yoktu sanmıyorum.olsa elbet dıkkatımızı cekerdı
« Son Düzenleme: 17 Mayıs 2011, 21:18:57 Gönderen: kerem61 »

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.medyaurfa.com
Alıntı yapılan: cafedip;231378

bir video da görmüştüm 210 1.4 TSİ'nin ulaşabildiği maxiumum hız...
Bir motorun ulaşabileceği en son hızda (SANKİ SES GELİYORDU) diyorsanız ve tam emin değilseniz SUPERB izolasyon konusunda çok başarılıdır demektir..

Çevrimdışı kerem61

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı adorno

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: baba63;231738
siz en son kaç yaptınız :)?

tehlikeli mevzular bunlar,aşırı yüksek hızı tavsiye edip,tasvip etmiş olmayalım arkadaşlar...
Allah göstermesin bir kaza anında bu hızlarda ne aracın sağlamlığı,ne bilmem kaç adet hava yastığı korur...
[SIGPIC][/SIGPIC]

Superb 1.4 tsi elegance
next YE-G828 Plus 4.3"
sonyericsson p1i

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.medyaurfa.com
Alıntı yapılan: adorno;231744
tehlikeli mevzular bunlar,aşırı yüksek hızı tavsiye edip,tasvip etmiş olmayalım arkadaşlar...
Allah göstermesin bir kaza anında bu hızlarda ne aracın sağlamlığı,ne bilmem kaç adet hava yastığı korur...

tabiki tavsiye etmiyoruz :ok: