škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Camları programlamak...

FF · 25 · 9831

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçen başımıza geldi,bilen mutlaka vardır ama hazır aklıma gelmişken bu bilgiyi paylaşmak istedim.Eğer otomatik camlarınız hiçbir şekilde ne aşağı ne yukarı çalışmaz ise hemen paniğe kapılmayın bozuldu,arızalandı diye.(olabilir ama genede önce programlamayı deneyin).Aracınızı uygun yere çekin ve anahtarı alıp dışarı çıkın,biliyorsunuz bizim araçlarımızda dışardan kontak anahtarını kilite sokarak kitleme veya açma yönünde bekletirsek camlarımızda açılıp kapanıyor.Bu işlemi aynen yapın,bu işlem aynı zamanda tekrar camların programlanmasını sağlıyor.Teknik bir sorun yoksa camlarınız tekrar çalışmaya başlayacaktır.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Bir ara İrfan da şöyle bir şeyden bahsetmişti:

Camlar tam kapalı konumdayken, butonu kapatma yönünde 10 saniye kadar tutarak proramlanabiliyordu.

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;9969
Bir ara İrfan da şöyle bir şeyden bahsetmişti:

Camlar tam kapalı konumdayken, butonu kapatma yönünde 10 saniye kadar tutarak proramlanabiliyordu.

Evet o da var,fakat o bazen yemiyor,bende ilk onu yaptım zaten benimki değil yolcu tarafı sorun yaptı,olmayınca çektim kenara daha pandomimlisini yapmak zorunda kaldım.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FF;9972
Evet o da var,fakat o bazen yemiyor,bende ilk onu yaptım zaten benimki değil yolcu tarafı sorun yaptı,olmayınca çektim kenara daha pandomimlisini yapmak zorunda kaldım.
:ok:teşekkürler yeni bişi daha sayenizde öğrenmiş olduk.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı Mesdi

• ST Aile Ferdi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.seatclubturkey.com/plaka/plaka_olustur.php?text=34+UDD+63

Çevrimdışı 06navy

• Black Eagle
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu faydalı bilgi için teşekkür ederim, benim aracın camındada şöyle bir problem oluştu, geçenlerde aküden kaynaklanan bir problem olmuştu aküyü hallettik ama sürücü tarafındaki cam eskiden biraz basılı tutunca otomatik kapanıp açılıyordu artık olmuyor, bu teknik ile düzelir umarım, deneyip sonucu yazarım.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 06navy;10090
Bu faydalı bilgi için teşekkür ederim, benim aracın camındada şöyle bir problem oluştu, geçenlerde aküden kaynaklanan bir problem olmuştu aküyü hallettik ama sürücü tarafındaki cam eskiden biraz basılı tutunca otomatik kapanıp açılıyordu artık olmuyor, bu teknik ile düzelir umarım, deneyip sonucu yazarım.
bekliyoruz hasretle.:knp:
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı s.alkan

• Servis Müdürü
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.sahkanotomotiv.com
cam açma butonlarını araç içinde aynı anda yukarı çakin butonları aynı anda aşağı bastırın aynı programlamayı yapar. her akü kutup başını uzun süre söktüğünde aynı sorun olur.
---------------1.4 TSI 180 HP-------------------------

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim 1 kere oldu..denedim düzeldi :)
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı 06navy

• Black Eagle
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Evet ben de dün denedim, aracın dışından anahtar ile önce sonuna kadar açtım camları daha sonra tamamen kapattım ve düzeldi, bu yararlı bilgi için teşekkür ederim tekrar.

Çevrimdışı umitfatihgenc

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ya bu fabianın nekadar ayrıntılı özellikleri varmış arkadaş,öğren öğren bitmiyo.Hergün yeni bişi öğreniyoz.

octaviaman

• Ziyaretçi
ST de hepimiz için öğrenecek birşeyler var.Herkesin bilgisi bir şekilde birbirini tamamlayabilir.Bilgi paylaşınca güzel:ok:

Çevrimdışı CRONOS73

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba,
Eğer cam programlamada işe yaramıyorsa ve her dafasında camınız sıkışıp otomatik olarak inmeye devam ediyorsa yani sorun mekanikse cam fitillerini yağmamak gerekli. ANcak bunu herhangi bir yağ ile yapamazsını. Toz ve pislik tutar..
Yağlama için SLİKON İÇERİKLİ SPREY bir yağ kullanmaşısınız. Bu tip yağlara yüzey ayırıcı da deniyor.. Ben denedim işe yarıyor.Piyasada 15-20 tl arası bir fiyat aralığında. Unutmayın normal yağ olmaz.

06lkn66

• Ziyaretçi
bizim yolcu camına kardeşim su dökmüş düğmenin ordan içeri cam bozuldu çalışmıyo servise götürdük içinde bi kart yanmış değişmesi gerek dediler ama o parçaya 300 lira gibi uçuk bi fiyat çıkardılar çıkmacılara baktık elimizde yok dediler almanyada halamın oğlundada fabia rs var ona sorduk bakmış orda bizden daha pahalı nasıl bulabiliriz bu parçayı tam adını bilmiyorum ama kart dediler servisten bilgisi olan varmı nerden bulabiliriz bu parçayı
« Son Düzenleme: 05 Mart 2010, 12:15:55 Gönderen: 06lkn66 »

06lkn66

• Ziyaretçi
acaba netten satış yapan sitelerde falan bulabilirmiyiz