škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

octavia bagaj kapağı sökme

fenomen · 26 · 13460

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar bagaj kapağını sökmek istiyorum ama kapakta sökülecek herhangibir vida falan görünmüyor,buraya fotoğrafını koyuyorum nereden söküleceğini bilenlerden yardım istiyorum.
http://yfrog.com/3z1000662fj

Uploaded with ImageShack.us
« Son Düzenleme: 28 Haziran 2010, 14:34:06 Gönderen: fenomen »
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam bagaj kapağı derken,kapağın iç kısmındaki o siyah plastiğimi?

O tırnaklıdır büyük ihtimal.
Tırnakları bulup tornavidayla çat çat sökeceksiniz:)

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Can;120018
Hocam bagaj kapağı derken,kapağın iç kısmındaki o siyah plastiğimi?

O tırnaklıdır büyük ihtimal.
Tırnakları bulup tornavidayla çat çat sökeceksiniz:)
evet aynen öyle,amacım içerdeki silecek püskürtme hortumuna bakmak çıktıysa çıkan hortumu yerine takmak.

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;120019
evet aynen öyle,amacım içerdeki silecek püskürtme hortumuna bakmak çıktıysa çıkan hortumu yerine takmak.

Etrafta vida gözükmüyorsa düz tornavdanın ucuna bir çaput koyup plastiğin arasından biraz kaldır,sonrada yavaş yavaş elinle çek hocam.
Tabi önce kesin olarak tırnaklı olduğuna emin olmak lazım:)

Bizim Vectranın bagaj kapağının altındaki plastik öyleydi,çatır çatur sökmüştük:++:

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Can;120022
Etrafta vida gözükmüyorsa düz tornavdanın ucuna bir çaput koyup plastiğin arasından biraz kaldır,sonrada yavaş yavaş elinle çek hocam.
Tabi önce kesin olarak tırnaklı olduğuna emin olmak lazım:)

Bizim Vectranın bagaj kapağının altındaki plastik öyleydi,çatır çatur sökmüştük:++:
durum onu gösteriyor ama küllüğünü sökmeye çalıştım söktüm ama takarken maalesef bir tarafın tırnağını kırdım şimdi eskisi gibi değil,şimdiki halinden olmakda var işin sonunda.ama mutlaka tırnaklıdırda ama tırnaklarının olduğu yeri bilerek sökmek daha mantıklısı.

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hocam sen eli alışkın bir ustaya git en iyisi çok bişi almazlar bunun için

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
alacakları paradan değilde çoğu anlamıyor angut oluyor,anlamıyor adam işden kanırtarak kırıyorlar veya kafadan atıyor anlamıyor.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bu parçalar topuz gibi bir aparat ama sabit sökülmüyor.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: fenomen;120058
bu parçalar topuz gibi bir aparat ama sabit sökülmüyor.
Acaba onların altında mıdır vidası, cıvatası diye geldi aklıma ama madem sökülmüyor elleme sen gene de.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;120056

o parçalar bagajdaki şeye ne deniliyordu aklıma gelmedi bir türlü:D ha pandizotmuydu neydi kapak kapanınca o plastikler pandizotu sabit tutmaya yarıyor.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
O yumuşak lastik parçalar bagaj kapandığında pandizota basıyor ve kasislerde sesi önlüyor.Sökmek istediğiniz parça ise tüm çevresinde metal klipslerle bagaj kapağını tutmaktadır, bir tarafından ince bir tornavida ya da benzeri birşeyle aralayabilirseniz bu klipsler ''çat'' şeklinde sert bir sesle birer birer atacaktır.Elinizin ayarını kaçırırsanız klips yerlerini kırabilirsiniz, cam rafında ise sürgü şeklinde klipsler var, yukarı doğru sürerek kalan klipsleri de sacdan kurtardığınızda parça çıkmış olur.İşlemin tam tersini uygulayarak yerine takabilirsiniz.Biraz zahmetli ve sinir bozucu bir işlemdir.-Bu arada hortumun oradaki yerinden çıkmış olma olasılığı yüksek, ben dahil 2 arkadaşımda o şekilde gördük, oradan değilse arka yolcu sol taraf koltuğunun baş kısmına denk gelen yerinde bir ek parçası var,oradan da çıkmış olabilir-
Kolay gelsin.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar duramadım ve sabredemedim zira motor çalışıyor ve cam suyunuda püskürtüyor arka bagaj kapağına acaip su gidiyordu,sonunda dayanamadım kendime ve aşağı doğru yavaş yavaş kanırttım ve sonunda çıkarttım ama takarken kapağı elimden düşürdüm kapak plastiği düştüğü yerde ufak kılcal çizikler oluşturdu.Ama çıkan hortumu taktım da ordan nasıl çıktığını anlayamadım.Sonunda kendim becerebildim servise gitmeden.işte fotolar;

Uploaded with

« Son Düzenleme: 28 Haziran 2010, 17:02:44 Gönderen: fenomen »

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hetepe;120067
O yumuşak lastik parçalar bagaj kapandığında pandizota basıyor ve kasislerde sesi önlüyor.Sökmek istediğiniz parça ise tüm çevresinde metal klipslerle bagaj kapağını tutmaktadır, bir tarafından ince bir tornavida ya da benzeri birşeyle aralayabilirseniz bu klipsler ''çat'' şeklinde sert bir sesle birer birer atacaktır.Elinizin ayarını kaçırırsanız klips yerlerini kırabilirsiniz, cam rafında ise sürgü şeklinde klipsler var, yukarı doğru sürerek kalan klipsleri de sacdan kurtardığınızda parça çıkmış olur.İşlemin tam tersini uygulayarak yerine takabilirsiniz.Biraz zahmetli ve sinir bozucu bir işlemdir.-Bu arada hortumun oradaki yerinden çıkmış olma olasılığı yüksek, ben dahil 2 arkadaşımda o şekilde gördük, oradan değilse arka yolcu sol taraf koltuğunun baş kısmına denk gelen yerinde bir ek parçası var,oradan da çıkmış olabilir-
Kolay gelsin.
aynen dediğin gibi yaptım yukarda fotolarda görünüyor.teşekkürler.