škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

YOlcu Yolunda Gerek

srcn09 · 53 · 18272

0 Üye ve 21 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı srcn09

• Turbocharged Direct Injec
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.passatturkiye.com
La bide size konu açmıycam :bnn:

Öncelikle sağsalim geldik ancak ,

gemide aracı park ettik indik kapıları kapattık aracın yanından arkasına doğru ilerlerken motorsiklet Passatın arka sol çamurluğuna çok hızlı bir şekilde girdi ve az kalsın babamın ayağı gidiyordu babam zor kurtardı ancak çarptığı kısım o kadar sağlam dı ki herhangi bir göçme olmadı ancak boyada sorunlar var babam bayağı sinirlendi kaptan filan geldi tutanak tutuldu ardından Yalova Çifflikköy'de fotokobi işlemleri yaptıktan sonra çarpan kişi ile sıkı muhabbete başladık :D Kendisi Şişli İlçe 'de polis miş babamlar bayağı muhabbete daldılar bana geldi seneye ehliyet alırken yanıma uğra dedi [sm=evillol.gif] Ufak bir kaza sonucu iyi bir dost edindik çok büyük bir boya sorunu yok ama yine de can sıkıcı bir durum tutanak babam boşuna tutturdu ben orayı asla boyatmam Rötüş ZImpara Polisaj ile hallederim [sm=evillol.gif]

Allah kimsenin başına vermesin en kötü derdimiz bu olur inşallah....Görüşmek üzere arkadaşlar[sm=ok.gif]

Ustalarım bunu boyatmak istemiyorum ufak bir organizasyon el birliiği ile yok edebilirmiyiz acaba ?? :(

Can evet Sakınılan Göze Batar arkadaşım....
2008 VOLKSWAGEN PASSAT 2.0 TDI CR 140HP 6-DSG COMFORTLİNE REFLEKS GÜMÜŞ

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
kardeşim geçmiş olsun sanırım çizik tamponda iyi bir serviste acıma boyayı bas geç nasılsa senden çıkmıcak parası :)

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun Sercan.Hasar epeyi altta gözüküyor ufak bir müdahaleyle hal olur gibi hem hasar aşağıda olduğu için pek dikkatte çekmez:)

Çevrimdışı megamania

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun, resimden tam anlayamadım eğer sorun tamponsa boyat gitsin.
70-620 Passed
70-290 Passed
70-291 Passed
70-299 Passed MCSA
70-293 Pending

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Polish zımpara almaz onu tampon birde plsatik sorun yaratır bence lokal boyasınlar dert ediceğine göre ben alıştım artık çok sağlam boya yapıyorlar aklım pek kalmıyor yada ince bir rötuş yaptırın öyle kalsın geçmiş olsun :)

Çevrimdışı srcn09

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Teşekkürler arkadaşlar evet tamponda hemen çıtanın alt kısmı plastik tamponun üstü sol taraf alt kısım İstanbul'a gidince karar vericez olmazsa nazarlık olarak kalsın diyoruz rötüş yaptırırız yeter elimde zaten bir ton resim var arka arkaya uzak yakın çekimler yaptım duruma göre de boyatabiliriz :)

Çevrimdışı srcn09

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Gelelim güzel anılara :D

Dün yaşanılan tahlihsizliği  unuttuk diyelim allah daha büyüklerinden saklasın ,

Yol  boyunca Gümüş Kaplan bizi hiç üzmedi ara hızlanmalarda gözle görülür bir  fark var 40.000 km bakım + carbon clean sonrası motor çok daha rahat ve  daha çabuk hızlanıyor gibi , Bursa Çevreyoluna kadar yakıt tüketimi 5.0  Lt olarak geldik CC açık 110 km ile ara ara sollamalarda 140-150 çıktık  ama genel olarak 100-110 km ile 5.0 Lt yakıt ortalaması ile Bursa'ya  kadar vardık , Bursa çevre yoluna girer girmez babam hızımı 60 km /h  iken babam vitesi S'ye alıp kick down yaptı ve araç harika şekilde öne  fırladı   özellikle babama yol ve şartlar müsait  olursa son hızı dene dedim Yasin için bir video çektim araç maşallah  çok çabuk 180-200 yaptı ve ardından çok rahat 220 km ulaştı ardından  gazı tamamen basınca ise 230 km /h 4.400 devirde araç kalıyor sanırım  devir kesici giriyor 4.400 devirde kalıyor , 4.200 devir de ise tam 220  km /h yapıyor 220 ile giderken arkamızda simsiyah koca bir araç göründü  ve yanımızdan fişek gibi X6 geçti    

Ardından 28 km 'lik  çevreyolundan çıktığımızda 5.0 Lt olan yakıt tüketimimiz 7.5 Lt  görünüyordu babam ulan yakıtı su gibi içirdin dedi   Bursa çıkışından Balıkesir ê kadar hep CC  açık 100-110 ile gittik ve 7.5 Lt olan yakıt tüketimini 5.8 Lt 'ye kadar  düşürdük  

Ayrıca dikkatimi çeken  birşey oldu Şehir içinde aracın ufak yerlerinden tıkırtı gelirdi kol  koyduğumuz kısım dan uzun yolda hiç bir ses gelmedi klumu buruyorum ses  yapsın diye yine ses yapmadı herhalde İStanbul'u sevmiyor bu araç  

Güzel ve keyifli bir yolucluk oldu  diyebilirim ufak tahlihsizlikler dışında  

Yolda çektiğim bir kaç kare

Otoparkdan çıkıyoruz ve kapı açılıyor

Her zaman ki gibi Köprü Trafiği

Manzarayı unutmayalım :)

D100 baktık kalabalık kaçtık TEM'e ;)

Gemi 'den çıkınca kaza dan  dolayı fotokobi işlemleri içn çiftlikköy'e girmiştik fotokobi işlemleri  bitince birde Yazlığa uğrayalım dedik o kadar gitmişken  

1.6 FSI Passat önde ki aracı çok  fazla sıkıştırıyordu babam tam sağdan geçerken FSI sürücüsü öndekini  iyice sıkıştırıp sellektör vermeye başladı ve biz tam geçerken önde  sıkıştırdığı araç tam atlıyordu ve son an bizi fark edip topladı  

Susurluk çıkışında mola  verdik biraz da aracın turbosu dinlensin dedik  

Ne güzel 5.0 Lt y di :D oldu 5.8 Lt :D

stanbul'dan çıkmadan önce full  950 km gösteren Range Balıkesir'e çok az kala 1000 leri geçti   Bu sefer max 1250 km gördük geçen giderken  1350 km Range görmüştük ancak babam hep CC açık gelmişti  

Ön taraf Böcek ölüsü dolu yanıma hiç bir araç bakım malzemesi alamadım daha doğrusu unuttum :D şimdi bir APC olsaydı kötü olmazdı VW servisine gidicez kapıları yağlatıcaz o sırada aracın yıkanmasını da istiycez ;) Ah ah Water magnetım wash mitim :D Aramıda Balıkesir 'de kalan yok muuu :D :D

Bu da ufak bir video , Sanki biz  50 km ile gidiyoruz X6 100 km ile   ... Araçta iki yetişkin (200kg) +  full bagaj....

http://www.izlesene.com/video/arabalar-vw-passat-20-tdi-140-hp-cr-6-dsg/2301027  

Yasin , Aracın fiiltrelerini  baktır derim Filtre ler de performansı  fazlasıyle etkiliyor sen geçen sene Türkiye 'ye geldin uzun yolda  filtreler dolmuş olabilir üzerinden bir sene geçince değiştirmekte fayda  var biz bile 6 ayda bir değiştiriyoruz geçen sayfada resimler var kir  içinde....

NOT:Hız denemesi sadece araç testi için yapılmıştır  yol ve şartlar uygun bulunduğu için....

NOT : CC = Cruise Control

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yeme bizi sercan hız denemesi felan :D

Balıkesir yolunun tek sevmediğim tarafı çok yama var bazı yerleride çakıl üzerine zift dökülmüş yol gürültüsü fazla oluyor. . En sevdiğim yanıda arabalıya binene kadar genelde dipleyip geliyoruz sonra tın tın modunda yolda çok radar oluyor özellikle susurluk tarafında. .

Bu durduğunuz yerde sanırım outlet merkezi gibi bir yer olması lazım :)

Sususrlukta durulcak en iyi yerler istanbula gelirken yörsan burdan giderkende ulusoy temiz ve rahat :D

Çevrimdışı Mesdi

• ST Aile Ferdi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.seatclubturkey.com/plaka/plaka_olustur.php?text=34+UDD+63
Alıntı yapılan: kadir_;120191
Hayırlı yolculuklar sercan 19 temmuzda sarımsaklıdayız bizde :)

en favori yerimdir sarımsaklı.Sen söyleyince yine aklıma geldi anılarım depreşti
2006 GOLF PLUS

www.hobi.forummum.com

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Passat hem az yakmış hemde iyi kaçmış:D

Çevrimdışı srcn09

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;120361
Yeme bizi sercan hız denemesi felan :D

Balıkesir yolunun tek sevmediğim tarafı çok yama var bazı yerleride çakıl üzerine zift dökülmüş yol gürültüsü fazla oluyor. . En sevdiğim yanıda arabalıya binene kadar genelde dipleyip geliyoruz sonra tın tın modunda yolda çok radar oluyor özellikle susurluk tarafında. .

Bu durduğunuz yerde sanırım outlet merkezi gibi bir yer olması lazım :)

Sususrlukta durulcak en iyi yerler istanbula gelirken yörsan burdan giderkende ulusoy temiz ve rahat :D

:haha:

Aynen Kadir Bazı yollar zift üzerine taş var ve acayip gürültü yapıyor ama TCK 'nin yaptığı yollar ise harika kaymak gibi son zamanlarda yamalar yok kazayıp üzerine yeni asfalt atılmış yollar komple gidip gelişli bölünmüş güzel ama o zift üzerine taş anlamıyorum :sopa:

Yörsan aynen hep orda duruyoruz babam durmadan giderim dedi ama Susurluk çıkışı durayım bir elimi yüzümü yıkayım dedi 5-10 dk bekledik orda Outlet merkezi gibi koca bir yer babam elini yüzünü yıkadı ben o sırada araçla ilgilendim :++:

Çevrimdışı srcn09

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;120365
Passat hem az yakmış hemde iyi kaçmış:D

X6 feci posta kodu :++: Babam video da diyor rüzgarı yetti diye resmen aracı salladı geçerken :D

Uzun yolda gerçekten az yakıyor ama şehir içi istanbul trafiği için aynı şeyi söyliyemiyorum 8-9 Lt buluyor çok yoğun 3 saatlik dur kalkda ise 10.1 Lt gördük...

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
5.0 lt diyorlar ya 220 km/h diyorlar ya :D:D Biz 170 i zor görüyoruz :D:D

Geçmiş olsun Sercanım..Bence o nazarlık olarak kalsın veya en azından rütuş + zımpara + polish geçilebilir..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı srcn09

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mesdi;120362
en favori yerimdir sarımsaklı.Sen söyleyince yine aklıma geldi anılarım depreşti

Sarımsaklı gerçekten harika bir yer benim küçüklüğüm orda geçti yıllardır Grand Hotel'e gittik bu sene otel yerine günü birliğine gidicez sanırım denizi ve kumsalına hastayım .)