škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

"Diesel key" yanlış konan yakıta son..

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sanırım mazotlu arabalara yanlışlıkla benzin konmasını engelleyen bişey sallamış olabilirim :D :++: Birde yakıt hızgızlığını önlemek içinmiş :D

Fiyat : 50 sterlin..

2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bizde bütün pompa uçları aynı değil mi nasıl olucek o iş? :D

efe_38

• Ziyaretçi
vah yavrum heralde hep caddylere koyuluyor :D :D yabancı memlekette dizel ve benzinli caddy olduğundan karıştırılıyor olabilir :)

zaten bizim aracın yakıt kapağını açınca yazı var,not biodizel not benzin zart zurt birşeyler yazıyor en sonundada yesmiydi neydi eurodizel diyor resmen emrediyor eurodizel koy diye :++: :++:

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
kuzenin 1.25 ford fiestasında var aynı sistem pompanın ucunu görünce otomatik açılıyordu:Donun dışında ne ile zorlarsan zorla açılmıyordu:D

Çevrimdışı alpko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1. Turkiye'de zaten pompacilar doldurmuyor mu, risk yok :)
2. Bircok AB ulkesinde kendin dolduruyorsun yakiti ancak, uclar ayni degil ki, dizel pompasini yanlislikla benzine takmaya calis, zorlaniyor girmiyor belli oluyor.. (bu durumda bile yanlis koyanlar oluyor gerci 1%'te olsa, onlar icindir belki :D )

Çevrimdışı demir_01

• O şimdi asker
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yolda mazot bitti e o zaman zıçtın demektir.gerçi hava olayıda var ama ben bile şişeyle depoya mazot doldurma fikrini düşünüyorsam yolda kalan vatandaşın yapacağı ilk hareket bu olur.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: demir_01;120445
yolda mazot bitti e o zaman zıçtın demektir.gerçi hava olayıda var ama ben bile şişeyle depoya mazot doldurma fikrini düşünüyorsam yolda kalan vatandaşın yapacağı ilk hareket bu olur.

Abi pet şişeyle koyacaksan aracı alırken sana bir aparat veriyorlar o aparatı sokuyorsun(huni gibi bir şey) ondan dolduruyorsun benzini.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: alpko;120438
1. Turkiye'de zaten pompacilar doldurmuyor mu, risk yok :)
2. Bircok AB ulkesinde kendin dolduruyorsun yakiti ancak, uclar ayni degil ki, dizel pompasini yanlislikla benzine takmaya calis, zorlaniyor girmiyor belli oluyor.. (bu durumda bile yanlis koyanlar oluyor gerci 1%'te olsa, onlar icindir belki :D )
Asıl risk de bu ya zaten!:wnk:

Çevrimdışı alpko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;120618
Asıl risk de bu ya zaten!:wnk:
Neden risk olsun bu adam bu isi bilen adam zaten.. Sen soylemeden aracin yakitini bile anliyorlar, ben cok takdir ediyorum, her ne kadar yakitimi kendim almak daha cok hosuma gitsede :D

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: alpko;120653
Neden risk olsun bu adam bu isi bilen adam zaten.. Sen soylemeden aracin yakitini bile anliyorlar, ben cok takdir ediyorum, her ne kadar yakitimi kendim almak daha cok hosuma gitsede :D

Direk mazotlu arabaya benzin koyabilme becerileri var bazılarının..Bazende tam tersini..Benim araba ticari gibi anımsandığı için bazı pompacılara özellikle "kurşunsuz 95 oktan" diyip geçiyorum işi sağlama alıp :)
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: alpko;120653
Favorit 136L aracım süper benzin harici benzinde gitmiyordu, yani normal benzinle acayip hantallaşıyordu ve pompacı tabir edilenler her seferinde normal benzin koymaya kalkarlardı. Her seferinde atışırdım adamlarla. Avrupa' da belki de Türkiye' de bilgileri maalesef körü körüne ezbere dayalı. Mesela oktan sayısının fazla olması daha iyi deyip koskoca fabrikanın 95 oktan dediği arabaya 100 oktan koymaya kalkarlar. Hatta bazı benzinliklerde benzinliye dizel yakıt koydukları bile oluyor.

Alıntı yapılan: mygokhan;120658
Direk mazotlu arabaya benzin koyabilme becerileri var bazılarının..Bazende tam tersini..Benim araba ticari gibi anımsandığı için bazı pompacılara özellikle "kurşunsuz 95 oktan" diyip geçiyorum işi sağlama alıp :)
Kurşunsuz 95 oktan tabancasını depoya dayamadan başlarından ayrılmam.:wnk:

Çevrimdışı alpko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;120663
Favorit 136L aracım süper benzin harici benzinde gitmiyordu, yani normal benzinle acayip hantallaşıyordu ve pompacı tabir edilenler her seferinde normal benzin koymaya kalkarlardı. Her seferinde atışırdım adamlarla. Avrupa' da belki de Türkiye' de bilgileri maalesef körü körüne ezbere dayalı. Mesela oktan sayısının fazla olması daha iyi deyip koskoca fabrikanın 95 oktan dediği arabaya 100 oktan koymaya kalkarlar. Hatta bazı benzinliklerde benzinliye dizel yakıt koydukları bile oluyor.

Kurşunsuz 95 oktan tabancasını depoya dayamadan başlarından ayrılmam.:wnk:

Hee patron orasini bilemiyorum :D Ama bildigim favoritlere 91 koyuluyor diger ustu modellere  95 ve 98 zaten uyuyor, aradaki tek farkta 98'in biraz daha performansi arttirdigi, serviste sormustum ben de 95 mi alayim 98 mi diye...
Servisin yalancisi olabilurum :)

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: alpko;120665
Hee patron orasini bilemiyorum :D Ama bildigim favoritlere 91 koyuluyor diger ustu modellere 95 ve 98 zaten uyuyor, aradaki tek farkta 98'in biraz daha performansi arttirdigi, serviste sormustum ben de 95 mi alayim 98 mi diye...
Servisin yalancisi olabilurum :)

98 arttırdığı yalan 3-5 depo alıp denemiştik ekstra bir şey kazandırmadı tersine biraz fazla yaktı ve biraz daha pahalı :)

Ama TFSI vb motolarda işe yarıyormuş. .

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Oktan, performans artırmıyor, vuruntuyu ve düzensiz çalışmayı engelliyor diye biliyorum.

Çevrimdışı alpko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;120700
98 arttırdığı yalan 3-5 depo alıp denemiştik ekstra bir şey kazandırmadı tersine biraz fazla yaktı ve biraz daha pahalı :)

Ama TFSI vb motolarda işe yarıyormuş. .

Dogrudur.. Ben de serviste sordugum da, bunu soyleyip bosverin 95 alin siz digeri biraz daha pahali, gereksiz demisti..