škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

DSLR Makine Onerisi

Ziyaretçi · 18 · 4858

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Merhabalar :)

Simdi hazir gelmisken burdan bi DSLR makine alayim dedim, halihazirda bi tane Nikon D3000 alacagim garanti o istendi benden ama bir tanede kendime alayim diyorum.

Forumda baya isi bilen ustad cok, benim niyetlendigim cihaz bu sizler ne dersiniz bilemiyorum her tur oneriye acigim.

Uzerinde 18-55 lens var idare etmelik sora belki para olunca 3 basamakli olanlardan alirim ama simdilik niyeti buna bozdum gibi onerilerinizi merakla beklerim.

http://www.bestbuy.com/site/Canon+-+EOS+Rebel+T2i+18.0-Megapixel+Digital+SLR+Camera+-+Black/9778635.p?id=1218171770784&skuId=9778635

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
konuya tamamen fransızım hakan,alırsan da hayırlı olsun bol fotolu mesajlarını bekleriz.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
T2i eos 550D olması lazım kesinlikle tavsiye ederim Full HD video çekimi var kalitesi de süper youtube dan araştırabilirsin abi eos 550D video test vs başlıklar mevcut ben çok beğeniyorum bi ara niyetlendik sonra aksilik oldu alamakdık bu makinanın 18-105 VR kitli versiyonu da olması lazım onu bulabilirsen onu al derim:)

Eğer bunu beğenmezsen nikon D90 var video özelliğin olmaz ama fotoğraf kalitesi olarak ikisi aynı seviyedi D90 ın ayarları biraz daha kolaydır onunda 18-105 kiti satılıyor burda 1800 tl 18-105 kitle beraber orda daha makul bir fiyattadır :)

hakanerdogan

• Ziyaretçi
D90 pahali la hemde vidyosu yok diyon almam la onu o zaman hayatta :D

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;121797
D90 pahali la hemde vidyosu yok diyon almam la onu o zaman hayatta :D

İrfan abide var D90 yeni aldı duymasın :D

Eos 550D iyidir.

Örnek HD çekimi

http://www.youtube.com/watch?v=l6No8CyThQo

550D orda T2i diye geçiyor sanırım sensötler vs aynı görünüyor bodyde öyle

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Yok canim ille vardir hikmeti objektifnen neyimde ben pahali alamam diye seyediverdim :)

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
benim makinenin üst versiyonu hakan (450d var bedne) arada fotoğrafçı arkadaşların dediklerine göre uçurumsal fark varmış :) ben tavsiye ederm 450 d bu kadar yeterliyse o çok daha iyidir.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
All birtane  sony HX1 objektif derdiyle ugrasma:)
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı abidincek

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
D90 nın video çekim özelliği vardır. hatta hd kayıt yapıyor diye bliyorum..
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Ne kadar uğraşacağın önemli. İşleri geliştireceksen D3000 hafif kalır. Gövde üzerinde dijital ekranı olmayışı en büyük dezavantajı. Gerçi vizörden bakınca ya da info düğmesine tıklayarak LCD ekrandan görme şansın var ayar bilgilerini.

D90'dan gayet memnunum, klip çekiyor ama klipte AF yok, sesi mono kaydediyor, ama video işi için ayrı makine daha iyi, 18-200 VR objektif ise bana göre süper.

Çevrimdışı demir_01

• O şimdi asker
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
sana sırasıyla önerilerim;d200,300 ve 700 e bak.hatta ve hatta d3 ve d3x bi kere al ömürlük olsun.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: demir_01;121960
sana sırasıyla önerilerim;d200,300 ve 700 e bak.hatta ve hatta d3 ve d3x bi kere al ömürlük olsun.

Ömürlük makine yok be yav. Onların da belli bir shutter ömrü var :)

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: demir_01;121960

Onlar güzel makinalar ama yeni başlayan için çok karışık menüleri var stüdyoda vardı biraz karıştırdım bayağı karışık menüleri detay çok fazla:D D200 için

Çevrimdışı demir_01

• O şimdi asker
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;121964
Ömürlük makine yok be yav. Onların da belli bir shutter ömrü var :)
abi biziim stüdyodaki d100 bilmem kaçıncı milyon fotosunu çekiyor.geçenlerde arıza verdi ist.e gönderdik.sıfırladılar cihazı aynen yola devam:D