škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Uzaktan kumanda

Ziyaretçi · 2 · 5585

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

octaviaman

• Ziyaretçi
Uzaktan Kumandayla şunları yapabilirsiniz.

* Aracın kilidinin açılması-kilitlenmesi varsa beraberinde alarmın açılıp kapatılması .1 sn basılır

* Bagaj kapağının açılması ve kilitlenmesi. 2 sn basılır

* Camların açılması ve kapatılması.İstenilen cam pozisyonu görülene kadar basılır.

Pili olan verici,anahtarın sapına yerleştirilmiştir.Alıcı aracın içinde bulunur.
uzaktan kumandanın etki alanı normal koşullarda 10 mt dir.Piller zayıf olduğu zaman erişim menzili azalır.
Ayrıca anahtar gövdesinde aracın el ile açılıp kapanmasını ve motorun çalışmasını sağlayan anahtar dili de bulunur.

* kontak açıldığında uzaktan kumanda otomatik olarak devre dışına çıkar.

*Uzaktan kumandanın fonksiyonu,aracın yakınında bulunan ve aynı frekans bölgesinde çalışan vericiler tarafından çakışıp olumsuz etkilenebilir.

*Merkezi kilitleme ve hırsızlık alarmı sistemi menzili 3mt ve altına düşerse pil değiştirilmelidir.

Çok önemli not:
Güvenlik emniyeti devrede olacak şekilde dışarıdan kilitlenen araçlar da,aracın içinde kimse kalmamalıdır.Çünkü hem kapılar hem camlar içerden açılamazlar.Acil durumda yardım edenlerin araca girmelerini zorlaştırır.-Ölüm Tehlikesi!

Uzaktan kumanda pilinin değiştirilmesi (Sustalı)

* Anahtar dilini açık duruma getiriniz.
*Anahtar bölümünü ince bir tornavida ile dikkatlice verici muhafazasından kaldırınız.
*Verici muhafazasının kapağını yukarı doğru kaldırınız.
*Boşalan pili muhafazasından çıkarınız.
*Yeni pili + kutup aşağıya gelecek şekilde takınız.
*Muhafazayı tam oturacak şekilde kapatınız.
*Pil değiştikten sonra kumanda çalışmaz ise
uzaktan kumanda senkronizasyonu yapınız.

Ben bıçak zoruyla açmayı tercih ettim.Yalnız ince ve keskin bir bıçak olmamalı iz yapabilir.

Çevrimdışı makm20

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
merkezi kilitli ve alarmı olan arabaya uzakta kumanda açma kapama nasıl monte edilir.ben kendim monte edeceğim tabi yapabilirsem. YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM