škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

xenon far neden garantiden çıkartıyor?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mertozbek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar aracın geçen resimlerini koymustum beyaz octavia 1,6tdi şimdi xenon far taktırmak istiyorum. elimde de opel yetkili servisin verdiği brees marka h7 xenon kiti mevcut fakat onu taktırdığım zaman garantiden çıkacağını söyledilier. yetkili serviste taktırmak istedim yne de takmadılar sadece bizim takdığımız marka olur onun da fiyat 350tl dediler. bu elimdekileri garantiden çıkarmadan takmanın bir yolu yokmudur?

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Xenonları takınca araç komple garantiden çıkmıyor abi.
Örneğin farlarda bir arıza oldu,ya da elektrik aksamında biryerde...
Onu hemen Xenon'a bağlayıp hasarı garantiye sokmazlar.

Balastları gizli bir yere koyup,montajını yaparsan,herhangi bir far arızası olursa ampulleri çıkarıp servise öyle gidersin:)

Mesela Sercan(Passat)balastları tamponu söktürüp şasinin ön kısmına montajlattırdı,onu orada hayatta bulamazlar:haha:
Secan canı isteyince ampulleri söküyor,canı isteyince takıyor sadece...:rock1:

Çevrimdışı mertozbek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ama bu sefer de olur da önden bir kaza olursa babam uğraşmazki sökeyim fln diye direk çekiciyle araç servise gidicek servisde de garantiden çıkarttık gibi bir laf duyarsa kovalar sonra beni :)

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mertozbek;123068
ama bu sefer de olur da önden bir kaza olursa babam uğraşmazki sökeyim fln diye direk çekiciyle araç servise gidicek servisde de garantiden çıkarttık gibi bir laf duyarsa kovalar sonra beni :)

:knp:

Abi o zaman senin xenonlar 2yıl daha bekleyecek kenarda:++:

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
kiti takmak ve sökmek çok kolay aslnda. dışarıda taktırın usta takarken size göstersin elinizin hemen ulaşabileceği yerde olsn allah göstermesin bişi olursa hemen söker halojenleri takarsınız.altı üstü ikitane soket sonuçta kablo falan kesilmiyor eğer kaliteli bir kit ise.

Çevrimdışı asis

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bende servise taktırmak zorunda kaldım. arabayı sürekli sen kullanıyosan belki ampülleri değiştirirsin ama babanda  kullanıyosa yaklaşma bence... sorun olsa uğraştırır..
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı mertozbek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
walla baktım simdi hepsiburada da 185tl çok çok kaliteli değildir ama çok dandik de değildir diye düşünüyorum çünkü artık 90 tl ye de xenon far kiti war. bir de özel servis değil direk yetkili servisten geldi ürün

Çevrimdışı mertozbek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: asis;123073
bende servise taktırmak zorunda kaldım. arabayı sürekli sen kullanıyosan belki ampülleri değiştirirsin ama babanda  kullanıyosa yaklaşma bence... sorun olsa uğraştırır..

benm araçta far da xenon sis de xenon sorun olmuyor zaten garanti fln da yok :) servis taksa ona da razıyım da o takmam diyo dısarıdan gelen xenon u :)

Çevrimdışı asis

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mertozbek;123075
benm araçta far da xenon sis de xenon sorun olmuyor zaten garanti fln da yok :) servis taksa ona da razıyım da o takmam diyo dısarıdan gelen xenon u :)

ben arabanın garantisi var sandım:D
« Son Düzenleme: 08 Temmuz 2010, 19:32:56 Gönderen: asis »
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Xenon sökmesi 2 dk. Garanti bitmesini beklemeye değmez bence...

Çevrimdışı Birkan

• German Engineering
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
benim çıkma roomster mercekli xenon hayalim de böylece son buldu o zaman :(

\'10 Skoda Fabia

1.2 HTP 70 Classic Plus Candy White

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yetkili serviste takıyorlar ama kendi kitlerini takıyorlar garantiyi bozmadan dışardan sizinde dediğiniz gibi takmıyolar :)

Çevrimdışı srcn09

• Turbocharged Direct Injec
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.passatturkiye.com
Can'ın dediğine katılıyorum ben bilerek sakladım bakım sırasında motor kaputu açılıp kontrol ediliyor vs balats duruyor orda canım sıkılında kabloları söküyorum aşağı saklıyorum tekrar takıyorum vs :D Ama kaza anında veya değişmesi çıkması gerektiğinde 2 dk yerine 15 dk da sökülcek :D

HB 'de Space Marka var onu öneririm veya zaten İstanbul da sın sanırım Şahkan Oto'yaq gidip taktırabilirsin :ok:
2008 VOLKSWAGEN PASSAT 2.0 TDI CR 140HP 6-DSG COMFORTLİNE REFLEKS GÜMÜŞ

Çevrimdışı mertozbek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ya dediğim gib elimde xenon var mercekli far a yazık oluyor böyle sarı sarı ama nasıl yapıcaz bilemiyorum bakım zamanı servise biraz ısrar etsem taksalar çok güzel olur :)

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yeterki takacağınız yer garanti versin yoksa pek sıkıntı olmaz..Servisle aranız iyi ise problem olmaz..Bursa'da olsanız bi şekilde hallederdikk Skoda Bozkurt ile..;)
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI