škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Bu servisler tam dolandırıcı yeri

0 Üye ve 10 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı C@GL@R

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Daha önceden konusunu açmıştım ablam ve babam dizel 2009 model peugeot 206 araçla gelirken konya çıkışında kaza yaptılar.aracın kasko bedeli 24 bindi. araçı konyadaki korkmaz peugeot servisine çektirdik biz pert olmasını beklerken araca 9500 lira masraf çıkardılar. sonra anlaşma indirimi ile 8750 liraya düşürmüşler olaylar bundan sonra başlıyor. o günden sonra hergün servis bizi arayarak aracınıza başlayalımmı ertesi gün kasko araca başlayın dedi vs..laflarla devamlı rahatsız ettiler.. kasko ile görüşüyoruz diyorlar daha rapor çıkmadan başlayamazlar ayrıca biz onlara başlayın demedik diyorlar. biz perte çıkması için kasko ile konusurken yine korkmaz bizi arayarak sizin aracınıza bu hali ile 8000 bin lira verelim diyorlar sanki servis yerine sanayide bir ustaya bıraktık bizde onlara inat aracı hasarlı olarak satmaya karar verdik ve bugun 14 bin liraya müşteri bulup aracı sattık ve alan kişiye eksper raporunu yolladık adamda kabul etti.ve satış sonrası aracını teslim almaya giti servis sorumlusu adama ne desin bu araç 16 bin den aşağı yapılmaz sen bu arabayı niye aldın vs.. adamın aklını karıştırmışlar haliyle adam aradı böyle böyle dediler ben madurum bana 4 bin iade edin demezmi. haliyle ortam gerildi elimizde eksper raporu var yani bu aracın servis tamiri kesin tutar 8750.. yarından itibarem yasal işlemleri başlatıp o servisten davacı olacağız. çünkü çakaldan geçilmiyor buralar artık....ayrıca aracın bazı kısımlarına tornavida atmışlar bilerek yani derin çizikler varmış...siz siz olun bu çakallara aracınızı kaptırmayın sizden alıp iki katına satıyorlar...sonuç olarak aracı verdik ama servis yüzünden dolandırıcı konumuna kadar düştük o derece...:mad::mad::mad::mad::mad::mad:

« Son Düzenleme: 08 Temmuz 2010, 19:52:02 Gönderen: C@GL@R »

ARIZA TESPİT CİHAZI TEMİN EDİLİR.....

Çevrimdışı asis

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
öncelikle çok geçmiş olsun, servisin yaptığı çok ayıp(başka şeylerde söylenir ama neyse) yaptıkları resmen fırsatcılık..araba satılsın alan kişinin sen tut aklını bulandır var mı böyle bişey ya...
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı C@GL@R

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
çok teşekkür ederim. sormayın bir saattir alıcıya laf anlatmaya çalışıyoruz. gel dedim yarın 14 binini vereyim dedim inatla indirim istedi anlaştık sonunda ama iki tarafta üzüldü kırıldı..

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Malesr servisler böyle.

Bir akrabamıza Meriva bulmuştuk.Bir olaylar yüzünden sahibi airbag kapaklarını kesmiş falçatayla.Kaskodan para almak içinmiymiş neymiş.

Servise götürdük aracı.Airbaglar sağlam,kaza esnasında açılır dediler.Araca genel olarak baktılar felan,ederi 25 küsür dediler.
İyi dedik aldırdık arabayı.
1 hafta sonra araç Airbag arıza lambası yaktı.Servise götürdük.Airbag sensörlerinde ya da yastıklarda arıza var dediler.
1-2 gün sonra aradılar,arızayı bulduk diye.Ücreti 3200 lira:sopa:
Neymiş dedik arıza,yastıklar bozuk,sensörlerde arıza var yastıklar değişecek,sensörlere bakılacak deyince bizim akraba yanımda kalp krizi geçirecekti neyse.
1 hafta önce airbaglarda arıza yok alın diyen servis bu kez arıza var diyor.

Meğerse araç önden darbe yemiş...
Sonunda adamları mahkemeye vermeyle tehdit ettik felanda yastıkları tamir edip para felan almadılar.Olay Opel Türkiyeye dahi gitmedi.O yetkili serviste kaldı...

Sonuç:Yetkili servislerin çoğu yolunu bulmuş,adam düdüklemeye yer arıyor...

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com

Çevrimdışı C@GL@R

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
sağolun sonuçta hakkımız olan parayı aldık ama zor oldu.

Çevrimdışı abdullah_

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
ayrıca yetkili servisler en küçük bir temassızlık için  pahalı elektronik parçayı bile degiştiriryor istese tamir eder ama yapmıyor çıkan parçayı sonra basitçe tamir edip bi başkasına orjinal çok temiz çıkma parça diye satıyor bunlardan biriside konyadaki konmar yetkili skoda servisi
2005 skoda fabia anbiante

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Passat kulübünden bir abimizin 3.stop lambası arıza yapmış,yanmıyormuş.
Servis göstermiş,devreler yanmış,değişmesi gerek demişler.Tam hatırlamıyorum ama 150lira vermişti sanırım.
Eve gelince merak etmiş,eski lambayı açmış.Lehimlerden biri kopmuş,temassızlık yapıyomuş.Lehimlemiş,lambada sorun yok:)

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yetkili servisler parça tamiri yapamazlar. sağlamak oldukları standartlar sebebi ile parça tamir edip takarak ondan sonra kardeşim bozuldu dedinmi karşısında bela alamaz yasal olarak bunu yapmaya hakkı yoktur. yapan varsa mahkemeye gidip canına okuyabilirsiniz. bu yüzden hiç bir garanti sunmayan kapıdan çıktığın an  seni tanımayacak  3 kuruşluk sanayi dolandırıcıları ile karıştırmayın.

ayrıca defalarca kaza yaptım takla bile  attım araçda perte çıkardım hiç bir zaman sorun yaşamadım.

golf aracım pert olduğunda sanayi dükkanına  çekti eskişehir yetkili ile anlaşma yok diye. adamların dükkana gittim lift bile yok. cebimden para verdim doğuşa yolladm. uygun raporu çıkartın dedim. sanayi adisinin 10000 liraya toplarım dediği araca 34000 tl hasar çıkartıldı. sigortaya ya param yada doğuş dediğim an perte çıkardılar zira ankara sanaysinde bile doğuşun ön ekspertizine göre yapılan ikinci ekspertiz raporu sonucu 23000 tl altına inememişti.

eğer cebimden verip çekiciyle göndermeseydim ankaraya  o araç pert olmazdı ve başıma bela olurdu sadece.

Çevrimdışı C@GL@R

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
burda benim demek istediğim dalga geçer gibi araca bu halde 8 bin lira veriyorlar aracın piyasa değeri 22 bin yaptırıp düşünün edeceği karı. ben bu çakallara para kazandırmamak için hasarlı 14 bine sattım. hadi deseler biz 12-13 bin vereceğiz onuda vermediler 8 bin verdiler. birde utanmadan müşterimi engelliyorlar onların yapacakları adama arabayı vermek o kadar.. ayrıca artık eksperlerde sanırım bunlardan eksper raposunu yolla diyorum kemkum ediyor. kaskonun ankara bölge müdürü yolladı sağolsun. bu arada kasko mapfre genel sigorta. kaskomdan memnunum allahtan yarın hesabımıza parayı hemen yatıracaklar...birde o kadar komik fiyatlar yazıyorki reporda servis olduğu için jant kapağı 50 lira pejo arması 60 lira yani aracın toplam 3 bin masrafı yok. emliyet kemeri bin lira yazmışlar bunun gibi seyler :)
« Son Düzenleme: 08 Temmuz 2010, 22:06:39 Gönderen: C@GL@R »

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
o tek bir servisin adiliği. bu  ülkede işini hakederek doğrusu ile yapan yerlerde var. bir iki tane çürük yüzünden genelleme yapmak doğru değil.