škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Mavişi satıp şöyle bişeymi alsam?

mygokhan · 107 · 26223

0 Üye ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mertozbek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
depo büyük olabilir abi yada şehirdısı değerler de olabilr yani su anda ne yakıyorsan onu %40 düş daha fazla düşmesi mucize gibi birsey :)

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: mygokhan;124004
...Benimki de kısır döngü, bakmayın bana başınızı ağrıtıyorum..:(...
Duymamış veya okumamış olalım.:hih:

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
%40 tasarruf olacak büyük ihtimal.

Her türlü avantaj, satarken de dahil...

Kite verdiğin 1600 tl'nin 1000 civarını, en kötü senaryoda 500 tl'sini satarken alacaksın zaten.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aslinda LPG su bakimdan ekonomik; yakarken benzinden daha fazla tuketiyor ama alirken ucuza alindigi icin ekonomik oluyor.

Bende de acayip bir sanssizlik var.LPG takarim LPG ye zam gelir yada benzin ucuzlar :kiki:
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Alıntı yapılan: mygokhan;124070
Aslinda LPG su bakimdan ekonomik; yakarken benzinden daha fazla tuketiyor ama alirken ucuza alindigi icin ekonomik oluyor.

Bende de acayip bir sanssizlik var.LPG takarim LPG ye zam gelir yada benzin ucuzlar :kiki:

Ona yapacak bi şey yok :D Ama zaten şu anda lpg/benzin paritesi yüksek. LPG max 1.9 tl olmalı şu durumda...

Çevrimdışı mertozbek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
lpg ye zam gelebilr de merak etme abi öle üzülcek kadar benzini düşürmezler :D

Çevrimdışı serkan35

• Leoncu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
abi sen daha taktırmadın mı ya bu kadar düşünmeye gerek yokki hesap net ve belli %40 tasarruftan bahsediyoruz satarken zaten en az 1000 tl geri alacan aracın değer kazanacak hemde az yaktığı için daha çok gezecen kendine iyi montaj yapacak yer ara sanırım senin vizede yeniydi adamlara deki ben şimdi işletmeyecem ruhsata vizem yeni yeniden masraf edemem belgeleri şimdi almayacam 2 sene sonra alacam böylece yeniden vize yapmanada gerek kalmaz işletme maliyetide çok düşer
Rover 220 Turbo
2011 Ford Connect

Çevrimdışı hiko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: demir_01;124011
emniyetten kastınız nedir?

genel anlamda bir tehlike söz konusu, kaçak yapma olasılığı fazla, Allah korusun bir şiddetli çarpma anındaki  patlama riski, alev alma riski, kapalı garajlara girememe, stepne taşıyamamın getirdiği riskler,, bunun gib şeyler,
:ok:Neşeli ve Sağlıklı forumlar dilerim

Çevrimdışı C@GL@R

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
atiker tak anca o kısa sürede amorti eder. ben takalı sanırım 5-6 bin km oldu ş.içi 10 liraya 55-60 km yapıyorum benzin olsa 30-35 anca yapar. şimdiden yarısını amorti etti. bu devirde lpg takmamak k.bakmasın kimse enayilik ha tabi benim maddi imkanım var sorun değil diyen olursa lpg takmak enayilik :D

ARIZA TESPİT CİHAZI TEMİN EDİLİR.....

Çevrimdışı hiko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Gökhan, ben benzin aldığım zaman nasıl olsa buınu ben kullanıyorum diye, hep depoyu fullerim ve km sayacını da sıfırlarım, parça parça da alsam sonucta aylık toplam 150-200 tl benzin kullanıyorum o nedenle peşin peşin alıyorum.
300-400 km sonrasında benzin çeyrek depoya düşmeden , eğer hesap kesim tarihi uygunsa gene fullerim böylece depoda buharlaşma riski de azalmış oluyor, özellikle sıcak yaz aylarında..
Bugün de aynısını yaptım. Geçen hafta sonunda benzin azalmıştı, ancak hesap kesim tarihi uygun değildi, 100tl'lik aldım .Bugün de fulledim  bu sefer de 105 tl'lik aldı. Toplam 640 km yol yapmışım. 205 tl benzin. (97 oktan sehl-yaklaşık 55 lt) -(1,4 baz model,)
şehir içi kullanım ve sürekli klima açık, ancak bu dönemde özellikle dikkat ettim hiç sıkıştırmadan çok efendi bir şekilde kullandım.
1 lt ile yaklaşık 12 km veya 1 km de 8,5 lt benzin , km de 320 krş.
« Son Düzenleme: 13 Temmuz 2010, 10:23:11 Gönderen: hiko »

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: serkan35;124118
abi sen daha taktırmadın mı ya bu kadar düşünmeye gerek yokki hesap net ve belli %40 tasarruftan bahsediyoruz satarken zaten en az 1000 tl geri alacan aracın değer kazanacak hemde az yaktığı için daha çok gezecen kendine iyi montaj yapacak yer ara sanırım senin vizede yeniydi adamlara deki ben şimdi işletmeyecem ruhsata vizem yeni yeniden masraf edemem belgeleri şimdi almayacam 2 sene sonra alacam böylece yeniden vize yapmanada gerek kalmaz işletme maliyetide çok düşer

Ne gibi riski olabilir işletmemenin? Bende öyle düşündüm ama...?
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı serkan35

• Leoncu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bence riski yok hiçbir trafik çevirmesinde lpg varmı diye kontrol yapıldığını görmedim bence tek risk 2 yıl sonra lpg taktırdığınız yerin iflas edip kapatma riski olabilir
Rover 220 Turbo
2011 Ford Connect

Çevrimdışı hiko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hiko;124165
genel anlamda bir tehlike söz konusu, kaçak yapma olasılığı fazla, Allah korusun bir şiddetli çarpma anındaki patlama riski, alev alma riski, kapalı garajlara girememe, stepne taşıyamamın getirdiği riskler,, bunun gib şeyler,
Bugün sabah haberlerinde duydum, Balikesir Ayvalı' da bir kamyon lambada bekleyen 4 araca çarpıyor ve LPG' li olan araçta patlama sonrası 3 ölü, gene bugünkü haber İzmir' de LPG' li araç alev alıyor, içindeki 5 kişi zor dışarı çıkıyor... Burada işin özü montajdaki malzeme ve işçilik kalitesi ..aman dikkat! fazla ucuza kaçmayın,,

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
en güzeli sat benzinli Romiyi, al bi dizel Romi,
sök mercegini, jantını, ses sistemini,
tak yeni Romiye
5 yil bin,

Çevrimdışı demir_01

• O şimdi asker
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hiko;124224
Bugün sabah haberlerinde duydum, Balikesir Ayvalı' da bir kamyon lambada bekleyen 4 araca çarpıyor ve LPG' li olan araçta patlama sonrası 3 ölü, gene bugünkü haber İzmir' de LPG' li araç alev alıyor, içindeki 5 kişi zor dışarı çıkıyor... Burada işin özü montajdaki malzeme ve işçilik kalitesi ..aman dikkat! fazla ucuza kaçmayın,,
benzinli araba hiç yanmadımı.ne kadar kötü bakıyorsunuz lpg'ye.ingiliz kraliyet ailesinin aracında bile düp var.diğer mesajınızda kaçak falan yazmışsınız,kusura bakmayın ama basit bi montaj işlemi uygulanmıyor.aracınızın bakımını yaptırdıgınızda da rutın bı sekılde lpgnızıde kontrol ettırın.senelerce sorunsuz binin.